istanbul özel hastane hemşire maaşları

Hastane ile ilgili arama yapanların kaliteli bilgilere en kolay yoldan göz atabilmesi ve anlayabilmesi düşüncesiyle çalışmalar hayata geçirdik. istanbul özel hastane hemşire maaşları makalesini okurken paylaşılan ipuçlarını gözden geçirmeyi unutmayın. Bir daha ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla makalelerimize erişebilmek için hastane.aramak.org’u favori listenize ekleyebilirsiniz. Online olarak arzu ettiğiniz her şeyin kesinlikle bir yanıtını websitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak hiç bu kadar kolay olmadı. Sağlık Kurumu bilgilerimiz günlük aktüel olup, devlet randevu web sitesi & kurumların şahsına ait sitelerinden alınmış informasyonun düzenlenmesi ile meydana getirilmiştir. Portalımızın son güncellenme tarihi: 25 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Algoloji, Beslenme Uzmanı, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Onkolojisi, Çocuk Ürolojisi, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Endodonti, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Hematoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Nöroloji, Nükleer Tıp, Protetik Diş Tedavisi, Radyasyon Onkolojisi, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Patoloji, Mamagrofi, Ameliyathane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri verilmektedir.

Sağlık kurumlarının bazı servisleri ve hizmet kapsamları

istanbul özel hastane hemşire maaşları-92

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Ağrı 2 grupta ele alınmaktadır. Birincisi; türlü rahatsızlıkların habercisi olan akut ağrıdır. Akut ağrı hastalık belirtisidir. Pek çok zaman vücudumuzda bulunan doku hasarının habercisidir. Akut ağrı vücudun alarm mekanizmasının önemli bir parçasıdır.

Patoloji: Pataloji bölümünde kan hastalıkları, böbrek hastalıkları, endokrin sistem hastalıkları, göz hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, estetik ve rekonstrüktif cerrahi ile ilgilenir. Estetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kendini algılayışını geliştirir. Onarım cerrahisi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uymaya dikkat edin

istanbul özel hastane hemşire maaşları-41Sağlık kuruluşlarında Tütün mamülleri kullanımı yasaklanmıştır.
Hastane içinde yüksek ses tonuyla konuşmak hastanedeki hastaların dinlenme ve tedavi süreceğini olumsuz yönde etkileyeceğinden azami hassasiyet gösterilmelidir.
Şüpheli herhangi şahısla karşılaşırsanız mutlaka ilgili personeli haberdar ediniz.
Hastaneye yatmaya geliyorsanız zorunlu durumlar dışında fazla para getirmeyiniz.
Arabanızda kıymetli eşya bırakmayın.
Personel harici kişilerden yardımlarını istemeyiniz.
Odanın temiz kalmasına özen göstererek toplu kalmasını sağlayın.
Kaldığınız odadaki tıbbi teçhizatları bir yetkili gözetiminde kullanınız.
Bir problemle karşılaştığınızda kesinlikle hastane personelinden yardım isteyin. Koridorlarda yüksek sesle konuşmayınız.
Arabalarınızı hastanenin otoparkında ziyaretçilere tahsis edilmiş yerlere ve başkalarının araçlarının çıkmasına engel olmayacak şekilde park edin.
Randevularınıza erken gelmeye dikkat ediniz. Sağlık kurumuna giderken aldığınız randevudan en az yarım saat önce giderseniz, evrak işlemlerini yaptırabilirsiniz.
Hastanelere içecek götürmemelisiniz.
Telefonlarınızı hastanede sessize alınız.
Ziyaretçiler, yaka kartını takmalıdır.
Hastane kurallara uymaya özen gösteriniz. İltimas talep etmeyin.
Sorumlu sağlık çalışanları dışında müdahalede bulunanlara müsaade etmeyin.
Ziyaret saatleri yoğun bakımın uygunluk durumuna göre belirlenir.
Jinekoloji bölümlerinde erkek refakatçilerin bulunması uygun değildir.
Tekerlekli sandalyeler odada bulundurulmamalı ve kullanılmayan sandalyeler geri bırakımalıdır.
Hasta odalarındaki yataklar düzenli tutulmalıdır.

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

İsteğe bağlı olarak cep telefon ile veyahut ev telefonunuzla ALO 182 hattını çevirerek hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevuyu ayarlayan şahsın değil de sağlık hizmeti alacak kişinin TC kimlik numarasını operatöre belirtiyorsunuz

TC kimlik No’sunu belirttikten sonra, sağlık hizmeti alacak kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercih edildikten sonra gideceğiniz tarih ve zamanı bildiriyorsunuz. Uygun olma durumuna göre sizlere bilgi aktarıp en uygun randevu tarihini belirtiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gün veya saatini değiştirmek işlemi için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik yapabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu alma

Belirtilen siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde karşınıza gelen ekrandaki sizden istenen alanları doldurmanız isteniyor. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adınız ve şifreniz, eposta adresinize gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu alan şahsın değil de muayene olacak şahsın Vatandaşlık numarasını açılan sayfaya yazıyorsunuz

TC kimlik No’sunu söyledikten sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak kişinin hangi hastaneden randevu almayı istediğini seçeceksiniz. Belli bir fikriniz bulunmuyorsa destek talebinde bulunmak isterseniz Alo 182 hastane randevu hattını arayarak asistana sorabilirsiniz.

Hastane tercihi yapıldıktan sonra uygunluk durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz gün ve saati gireceksiniz.

Aldığınız randevu gün veyahut zamanını değiştirmek işlemi için bu web sitesinden uygun düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.