izmir alsancak çidem hastanesi randevu

Sitemizi takip edenlerin geniş kapsamlı bilgilere kolayca ulaşabilmesi ve inceleyebilmesi düşüncesiyle detaylı çalışmalar gerçekleştirdik. izmir alsancak çidem hastanesi randevu sayfasını incelerken vurgulanan tavsiyeleri gözden geçirmeyi pas geçmeyin. İleride aradığınızda kolayca sayfalarımıza ulaşabilmek için hastane.aramak.org’u favorilerinize ekleyin. İnternette aradığınız her şeyin mutlaka bir yanıtını sitelerimizde bulacaksınız. Aramak asla bu kadar basit olmadı. Sağlık Kuruluşları verilerimiz haftalık güncel olup, devlet hastane randevu portalı ile hastanelerin kendilerine ait internet sitelerinden alınan informasyonun düzenlenmesi ile oluşturulmuştur. Portalımızın nihai düzenlenme tarihi: 22 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Anatomi, Beslenme Uzmanı, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Onkolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Gastroenteroloji, Göğüs Cerrahisi, Hepatoloji, Kardiyoloji, Nöroloji, Nükleer Tıp, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Radyodiagnostik, Spor Hekimliği, Tıbbi Patoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Acil Servis bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri mevcuttur.

Hastane bazı birimleri, hizmet kapsamları

izmir alsancak çidem hastanesi randevu-54

Sinir Sistemi Hastalıkları : Nörologlar, diğer uzmanlık dallarına da sık olarak konsültasyon hizmeti vermektedir.

Üroloji: Özellikle son yıllarda giderek daha yaygın uygulama alanı bulan ve sıklıkla da prostat cerrahisi ile taş hastalıklarında olmak üzere, günümüz teknolojisinin tıbbi uygulamalara sunduğu tüm kapalı ameliyat girişimleri için gereken sistemleri mevcuttur.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Genel Cerrahi : Genel Cerrahi tıbbın önemli ve geniş kapsamlı alanlarından biridir. İlgi alanına giren organların ve bunların hastalıkları ve tedavilerinin çeşitliliği ve bu alanlarda süratle gelişen teknoloji, cerrahi teknik uygulamalar ve hızla biriken yeni bilgi bir kişinin genel cerrahinin her alanında aynı bilgi ve beceriyi gösterebilmesini nerede ise imkansız kılmaktadır. Bu nedenle günümüzde artık genel cerrahi yerini yavaş yavaş özel cerrahiye bırakmaktadır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, akciğer rahatsızlıklarının erken teşhisine imkan veren bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tedavisine yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğerden kaynaklanan nefes darlıklarının tanısı amacıyla solunum fonksiyon testleri yapılır. Uyku durumunda solunum bozuklukları kalp gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları arasında en ciddi hastalıklardandır. Obstruktif uyku apne sendromu sıklıkla ratlanılanıdır.

Acil Servis : Mesai saatlerinde hastanede branşlar ile desteklenen Acil Servis, gece boyunca hastanede kendi servislerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. uzmanları ile desteklenmektedir. Diğer bölümlerde ise nöbet tutan uzmanlar acil servisten çağrıldıklarına mümkün olduğunca hızlı davranarak acil konsültasyona cevap verir. Tıbbi cihazlar ile donatılmış olan acil serviste, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası vardır. Hastaların ilk gözlemleri burada yapılmaktadır. Bunun haricinde bir muayene odası bulunmaktadır.

Hastanelerde bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

izmir alsancak çidem hastanesi randevu-65 Ziyaretçilerin yataklara yatmaları yasaktır.
Tedavi gördüğünüz serviste bulunan ve size teslim edilen tüm ekipmanların kullanılmasında dikkatli olunuz.
Eşyanızın kaybolması ya da sahibi olmayan çanta farkettiğinizde ilgili servisin sorumlu hemşiresine bilgi vermeyi ihmal etmeyin.
Erkek hastaların yanında erkek refakatçi, kadınların yanında kadın refakatçi olmasına önem verin.
TV seyrederken sesi çok açmayın. Odadaki tıbbi teçhizatları sorumlu kontrolünde kullanmaya özen gösterin.
Otomobilinizi kurumun otoparkında hastalara ayrılmış alanlara ve başkalarının araçlarının ilerlemesine mani olmayan şekilde bırakmaya özen gösteriniz.
Aldığınız randevuya vaktinden önce gelmeye dikkat ediniz.
Rahatsızlanmadıkları sürece hastanelere giderken yanınızda küçük çocuk götürmeyin.
Telefonlarınızı hastanelerde sessizde tutunuz. Hastane ilkelere uyunuz. İltimas istemeyin.
Güvenlik görevlilerinin uyarılarını dinleyin. Yangın merdivenini amacı dışında işgal etmeyin. Çok acil haller dışında öncelik istemeyiniz.
Hastane personelini baskı altına almaya çaba sarfetmeyiniz.
Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakım uygunluk durumuna bakılarak planlanır.
Doktorların vizite saatinde sağlıklı muayene yapılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları terketmeleri gerekir. Doğum bölümlerinde erkek refakatçilerin bulunması uygun değildir.
Klinikte doktor tarafından gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi gözetiminde dolaştırılabilir.
Hasta yakınlarının hasta yataklarına yatmaları kesinlikle yasaktır.
Elektrik düğmeleri ve musluklar açık bırakılmamalıdır.

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize göre mobil telefonunuz ile ya da sabit hattınızdan ALO 182 servis hattını tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arayacaksınız.

Randevu ayarlayan kimsenin değil hekime görünecek hastanın Vatandaşlık numarasını görevlilere ileteceksiniz

TC kimlik numarasını verdikten hemen sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra randevu gün ve saati bildireceksiniz. Uygun olma durumu dikkate alınarak size uygun randevu zamanını iletiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarih ya da zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız 182’yi arayarak değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

İnternetten Randevu Nasıl Alınır?

Belirtilen siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde karşınıza gelen ekrandaki doldurmanız gereken bilgileri tamamlamanız gerekir. Üye olunduktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifre, email adresinize gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevuyu ayarlayan şahsın değil de tedavi görecek hastanın Vatandaşlık No’sunu sayfaya gireceksiniz

TC kimlik numarasını ilettikten hemen sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak şahsın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini giriyorsunuz. Belli bir bilginiz yoksa öneri almak için 182’yi arayarak operatörlere akıl danışabilirsiniz.

Hastane seçimi yapıldıktan sonra uygun olma durumuna göre randevu tarih ve zamanı giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarihini yahut saatini değiştirmek için web sitesinden uygun düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.