izmir basmane şifa hastanesi muayene ücreti

Sitemizi ziyaret edenlerin değerli yazılara kolayca ulaşabilmesi ve anlayabilmesi için detaylı çalışmalar yaptık. izmir basmane şifa hastanesi muayene ücreti sayfasını okurken altı çizilen tavsiyeleri okumayı unutmayın. Bir daha aradığınızda kolayca makalelerimize girebilmek isterseniz hastane.aramak.org’u favori listenize ekleyin. Internette aradığınız her verinin net bir yanıtını bizim sitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak asla bu kadar keyifli olmadı. Sağlık Kurumu listelerimiz haftalık güncel olup, devlet hastane randevu web sitesi ve hastanelerin şahsına ait sitelerinden alınan veilerin derlenmesi ile oluşturulmuştur. Portalımızın nihai düzenlenme tarihi: 24 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Aile Hekimliği, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Psikiyatrisi, Çocuk Ürolojisi, El Cerrahisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Onkolojisi, Hepatoloji, Jinekoloji, Neonatoloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Prostodonti, Psikoloji, Spor Hekimliği, Tıbbi Onkoloji, Kanser, Yoğun Bakım bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri verilmektedir.

Sağlık kurumlarının bölümleri ve ilgi alanları

izmir basmane şifa hastanesi muayene ücreti-37

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Günümüzde ağrı 2 grupta incelenmektedir. İlki; çeşitli hastalıkların uyarıcısı olarak karşımıza çıkan akut ağrıdır. Akut ağrı hastalığın habercisidir. Pek çok kez vücudumuzda bulunan doku tahribatının habercisidir. Akut ağrı vücudun uyarı sisteminin önemli bir parçasıdır.

Kan Hastalıkları : Hematolojik kanserlerin de tedavi edilebilme oranı hızla artmaktadır.

Nükleer Tıp : En basit tanımıyla nükleer tıp hastalıkların tanı ve tedavisinde radyoaktif maddelerin kullanımıdır.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin Cerrahisi tıpta çok süratle gelişen bölümlerden biridir.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudun her kısmında kendini gösterebilen, virüsler tarafından ortaya çıkan ve bazıları bulaşıcı olabilen hastalıklardır. Gripten ciddi hatta ölümcül olabilen menenjite kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanlarınca tedavi edilebilmektedir.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uyun

izmir basmane şifa hastanesi muayene ücreti-17Hastanenin kapalı alanlarında Sigara içmek yasaktır.
Hastane içinde bağırarak konuşmak tedavi görmekte olan hastaların tedavi süreceğini bozacağından azami dikkat edilmelidir.
Hastane hükümlerine uymak istemeyen; techizatlara kasti olarak zarar veren, uyarıları hafife alan hasta ve yakınlarından uğrattıkları zarar geri istenebilir.
Lavaboyu temiz bırakın.
Yatış için gelirken zorunlu durumlar dışında ziynet eşyası getirmemeye dikkat edin.
Bulunduğunuz odanın temiz kalmasına dikkat ederek toplu kalmasını sağlayın.
Odada bulunan eşyaların arızalanması halinde hastane personeline bilgi verin. Aracınızı hastanenin otoparkında ziyaretçilere ayrılmış alanlara ve başkalarının araçlarının ilerlemesine mani olmayan biçimde bırakmaya özen gösteriniz. Sağlık kurumuna yemek götürmeyin. Sağlık çalışanlarına ve öteki hastalara yardımcı olunuz.
Sağlık personelinin ikazlarını dinleyin.
Acil çıkışları amacı dışında kullanmayınız.
Doktor sırasına saygı göstermeli, başka hastaların sırasını almamalısınız.
Yetkili doktorlar haricinde müdahalede bulunanlara müsaade etmeyiniz.
Hastanelerin size ait olduklarını, sağlık çalışanlarının size hizmet ettiğini unutmayın.
Refakatçi kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi kalamaz.
Kadın Doğum bölümlerinde erkek refakatçi bulunması uygun değildir.
Canlı çiçeklerin odalarda bulundurulması yasaktır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi

İsteğe bağlı olarak mobil telefondan veya ev telefonunuzla Alo 182 servis hattını çevirerek hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu alan kişinin değil de doktora görünecek kişinin Vatandaşlık No’sunu operatöre veriyorsunuz

TC kimlik No’sunu belirttikten sonra, sağlık hizmeti alacak kişinin hangi hastaneden randevu almayı istediğini iletiyorsunuz. Belli bir sağlık kurumu tercihiniz yoksa sorarsanız ikamet edilen bölgeye göre, tedavi olunacak sağlık kurumu hakkında bilgi veriliyor.

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra gideceğiniz saat ve günü bildireceksiniz. Müsait olma durumu göz önüne alınarak sizlere müsaitlik verip uygun randevu tarihini iletiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gününü yahut zamanını değiştirmek işlemi için 182’den değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Belirtilen siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen ekrandaki gerekli alanları tamamlamanız istenir. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adı ile şifreniz, mail adresine gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevuyu alan şahsın değil de sağlık hizmeti alacak hastanın TC kimlik numarasını sisteme giriyorsunuz

Vatandaşlık numarasını verdikten sonra, muayene olacak kişinin hangi hastaneden randevu almayı istediğini veriyorsunuz. Belli bir ön bilginiz yoksa destek istemek için 182’yi arayarak operatöre danışabilirsiniz.

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra müsait olma durumunu göz önüne alarak gideceğiniz tarih ve zamanı seçiyorsunuz.

Aldığınız randevu gün veyahut saatini başka zamana almak için web sitesinden gerekli değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.