izmir esrefpasa belediye hastanesi randevu

Siz okuyucularımızın güncel konulara en kolay yoldan erişebilmesi ve okuyabilmesi gayesiyle özenli çalışmalar hayata geçirdik. izmir esrefpasa belediye hastanesi randevu bilgilerini gözden geçirirken bilgi verilen uyarıları gözden geçirmeyi atlamayın. Bir daha ihtiyacınız olduğunda pratik olarak sayfalarımıza ulaşabilmek için bu siteyi favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz. Online olarak bulmaya çalıştığınız her şeyin net bir cevabını websitelerimizde bulacaksınız. Aramak asla bu denli tatmin edici olmamakta. Hastane listelerimiz aylık aktüel olup, kamu online randevu portalı ile kuruluşların kendilerine ait sitelerinden elde edilen dataların derlenmesi ile meydana getirilmiştir. Web sitemizin en son güncellenme tarihi: 22 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Aile Hekimliği, Biyoetik, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Romatolojisi, Embriyoloji ve Histoloji, Endodonti, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Cerrahisi, İç Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Nefroloji, Nükleer Tıp, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Radyodiagnostik, Romatoloji, Tıbbi Onkoloji, Üroloji, Acil Servis bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri mevcuttur.

Hastanelerin bazı birimleri ve görevleri

izmir esrefpasa belediye hastanesi randevu-38

Bilgisayarlı tomografi : Magnetik rezonans, sinir sistemi anjiografileri hastalıkların doğası hakkında bilgi vermektedir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile çok başarılı operasyonlar yapılmakta ve önceden ölümle neticelenen operasyonlar artık olumlu sonuçlanmaktadır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların sebep oldukları hastalıkların başında; bakteriler, virüsler, mantarlar ve parazitler gelmektedir. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar incelenerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Mamografi : Bu merkeze başvuran hastalar, meme hastalıkları konusunda uzman olan hekimler tarafından değerlendirilmektedir.

Göz Merkezi / Göz Hastalıkları: Gözün tüm ameliyatlarında deneyimli cerrahlar tarafından uygulanan en modern teknikler ve cihazlar kullanılmaktadır.

Hastanelerde uymanız gereken kurallar

izmir esrefpasa belediye hastanesi randevu-06Çöpleri evsel atık kutularına atın.
WC’yi temiz bırakınız. Şüpheli herhangi şahısla karşılaşırsanız kati suretle ilgili güvenlik personelini haberdar edin.
Eşyanızın kaybolması veya ortaya bırakılmış bir poşet gördüğünüz durumda servisin görevlisine bilgi vermeyi ihmal etmeyiniz. Arabanızda değerli eşyalarınızı bırakmamaya dikkat edin.
Erkek hastalara erkek refakatçi, kadın hastalara kadın refakatçi kalmasına önem verin. Televizyon izlerken sesi fazla açmayınız.
Odada bulunan eşyaların kırılması durumunda ilgili personele bilgi verin.
Koridorlarda yüksek sesle konuşmayınız. Otomobillerinizi hastanenin park alanında ziyaretçilere tahsis edilmiş alanlara ve diğer araçların çıkmasına mani olmayan şekilde bırakınız.
Sağlık kurumuna gidiyorsanız yanınızda bir refakatçi bulunması yeterli olur. Daha fazla kişi gereksiz yere kalabalık meydana getirir ve sağlık çalışanlarının rahat görevlerini yapmalarına mani olur.
Hastaneye gidiyorsanız aldığınız randevudan minimum 30 dakika önce giderseniz, gerekli evrak işlemlerini halledebilirsiniz.
Rahatsız olmadıkları sürece sağlık kurumuna giderken yanınızda çocuk götürmeyiniz.
Telefonlarınızı hastanede sessiz moda tutunuz.
Güvenlik çalışanlarının uyarılarını dinleyiniz.
Doktor sırasına uymalı, başkalarının hakkını yememelisiniz.
Hekimleri haksız işlem yaptırmaya çaba sarfetmeyiniz.
Sağlık kurumlarının sizin olduklarını, sağlık personelinin da size hizmet verdiğini hatırlayın.
Kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi kalamaz.
Kadın Doğum servislerinde erkeklerin kalması uygun değildir.
Hastane içerisinde doktor tarafından gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi gözetiminde dolaştırılabilir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı, kullanılmayan sandalyeler geri verilmelidir.
Gerçek çiçeklerin hasta odalarında muhafaza edilmesi yasaklanmıştır.
Hasta yatakları tertipli tutulmalıdır.
Işıklar ve sular kapatılmalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi

İster cep telefonunuz ile veyahut sabit hattan ALO 182 telefonunu arayarak hastane randevusu alma hattını arayacaksınız.

Randevuyu alan kimsenin değil hekime görünecek şahsın Vatandaşlık No’sunu operatöre vereceksiniz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten hemen sonraki aşamada, doktora görünecek kişinin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini ileteceksiniz. Bir tercihiniz bulunmuyorsa isterseniz ikamet ettiğiniz ile bağlı olarak, tedavi görülecek sağlık kurumu hakkında öneri veriliyor.

Hastane seçildikten sonra gideceğiniz zaman ve tarihi kararlaştırıyorsunuz. Uygunluk durumu dikkate alınarak size bilgilendirme yapıp kesin tarihi aktarıyorlar.

Aldığınız randevunun gününü veyahut saatini başka zamana almak işlemi için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak revize işlemi yapabilirsiniz.

İnternetten Randevu alma

İnternet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde karşınıza gelen ekrandaki sizden istenen alanları tamamlamanız istenir. Üye olunduktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifreniz, eposta adresine iletiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil de doktora görünecek hastanın Vatandaşlık numarasını sayfaya yazıyorsunuz

TC kimlik numarasını belirttikten hemen sonraki aşamada, hekime görünecek bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçildikten sonra müsait olma durumunu dikkate alarak gideceğiniz saat ve günü giriyorsunuz.

Aldığınız randevunun tarihini veya zamanını başka zamana almak için MHRS’den gerekli düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.