k.çekmece inönü semt polikliniği randevu

Okuyucularımızın detaylı sayfalara zahmet çekmeden erişebilmesi ve faydalanabilmesi amacıyla detaylı çalışmalar hayata geçirdik. k.çekmece inönü semt polikliniği randevu makalemizi incelerken vurgulanan uyarıları incelemeyi ihmal etmeyin. Gelecekte aradığınızda kolaylıkla sitemize erişebilmek için web sitemizi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz. Webde arzu ettiğiniz her verinin kesinlikle bir cevabını websitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak asla bu denli keyifli olmamıştı. Sağlık Kuruluşları bilgilerimiz aylık aktüel olup, devlet online randevu portalı ve kuruluşların şahsına ait web sitelerinden elde edilen veilerin düzenlenmesi ile oluşturulmuştur. hastane.aramak.org son güncellenme tarihi: 22 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Alerji Hastalıkları, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Alerjisi, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Radyolojisi, Cilt Deri Hastalıkları, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Endodonti, Gastroenteroloji, Göğüs Onkolojisi, Halk Sağlığı, Kalp ve Damar Cerrahisi, Metabolik Cerrahi, Perinatoloji, Prostodonti, Psikoloji, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Patoloji, Üroloji, Acil Servis bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri verilmektedir.

Hastane bazı birimleri, görevleri

k.çekmece inönü semt polikliniği randevu-03

Sinir Sistemi Hastalıkları : Nörologlar, diğer uzmanlık dallarına da sık olarak konsültasyon hizmeti vermektedir.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji bölümü, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Dahiliye : Dahiliye birimi kendi içinde pek çok yan branşa ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm rahatsızlıkların başvuru merkezidir. Bazı alt dallar: Nefroloji, Hematoloji, Diyabet.

Hastanelerde bu kurallara uyun

k.çekmece inönü semt polikliniği randevu-68Hastalanmadıkları sürece hastanelere giderken yanınızda küçük bebek götürmemelisiniz.
Hastanenin kapalı alanlarında yüksek sesle konuşmak hastanedeki hastaların dinlenme süreçlerini negatif yönde etkileyeceğinden azami özen gösterilmelidir.
Çöplerinizi çöp kutularına atınız.
Lavaboları temiz bırakmaya özen gösteriniz.
Şüplelendiğiniz herhangi bir kişiyle karşılaştığınızda en kısa sürede hastane personelini haberdar ediniz.
Hastaneye yatmaya geliyorsanız zorunlu haller dışında değerli eşya getirmeyiniz. Eşyalarnızı size tahsis edilen dolapta düzenli şekilde muhafaza ediniz.
Odanın temiz olmasına dikkat ederek tertipli tutulmasını sağlayın.
Televizyon seyrederken sesi çok fazla açmamaya özen gösterin.
Odada bulunan eşyaların bozulması durumunda ilgili hastane personeline bilgi veriniz.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayınız. Sağlık kurumuna giderken sizinle beraber sadece bir refakatçi bulunması yeterli olur. Daha fazla refatatçi gereksiz kalabalık meydana getirir bu yüzden sağlık personelinin rahat görevlerini yapmalarına engel olur.
Hastanelere gidiyorsanız randevunuzdan minimum yarım saat önce giderek, evrak işlemlerini yaptırabilirsiniz.
Hastalanmadıkları sürece hastaneye giderken yanınızda küçük çocuk götürmeyin.
Hastane personeline ve diğer hastalara nazik olmaya özen gösteriniz.
Sağlık kurumu işleyişiyle ilgili ilkelere uymaya dikkat edin. İltimas istemeyiniz. Yangın çıkışlarını gereksiz yere kullanmayın.
Doktor sırasına uymalı, başka hastaların önüne geçmemelisiniz.
Acil durumlar haricinde öncelik talebinde bulunmayınız.
Sorumlu sağlık personeli haricinde müdahale edenlere müsaade etmeyin.
Sağlık personelini haksız işlem yaptırmaya çaba sarfetmeyiniz.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakım müsaitlik durumuna bakılarak planlanır.
Refakatçi kartı olmayanlar hastanede refakatçi kalamaz.
Kadın Doğum servislerinde erkek refakatçi kalması uygun olmaz.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı ve kullanılmayacak sandalyeler geri verilmelidir.
Hasta yatakları tertipli tutulmalıdır.
Hasta yakınlarının yataklara yatmaları kesinlikle yasaktır.
Aydınlatmalar ve musluklar kapatılmalıdır.

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize bağlı olarak mobil telefonunuzla ya da sabit hattan ALO 182 telefon numarasını tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu ayarlayan şahsın değil de doktora görünecek hastanın TC kimlik No’sunu ilgili kişilere veriyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu belirttikten sonra, sağlık hizmeti alacak şahsın hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini belirteceksiniz. Bir tercihiniz bulunmuyorsa sorduğunuzda ikamet edilen yerleşime dikkat edilerek, tedavi olunacak sağlık kurumu ile ilgili yönlendirme yapılıyor.

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra gideceğiniz zaman ve tarihi belirtiyorsunuz. Müsaitlik durumu göz önünde bulundurularak sizlere bilgilendirme yapıp en son zamanı belirtiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu gün yahut zamanını başka zamana almak işlemi için Alo 182 hattından değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

Webden Randevu Nasıl Alınır?

Belirtilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan sayfadaki gerekli alanları tamamlamanız istenir. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifre, mail adresinize iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil sağlık hizmeti alacak hastanın TC kimlik No’sunu siteye giriyorsunuz

TC kimlik numarasını ilettikten hemen sonra, hekime görünecek şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra uygunluk durumunu göz önünde bulundurarak randevu zaman ve tarihi seçiyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gününü veya saatini başka zamana almak için Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden uygun düzeltmeyi yapabilirsiniz.