k.maraş sütçü imam üniversitesi tıp fakültesi hastanesi randevu alma

Ziyaretçilerimizin düzenlenmiş yazılara kolayca göz atabilmesi ve cevap bulabilmesi düşüncesiyle araştırmalar oluşturduk. k.maraş sütçü imam üniversitesi tıp fakültesi hastanesi randevu alma makalesini okurken vurgulanan tavsiyeleri okumayı atlamayın. Daha sonra aradığınızda kolaylıkla sayfalarımıza girebilmek isterseniz bu siteyi tarayıcınızın favorilerine ekleyin. Online olarak bulmaya çalıştığınız her bilginin mutlaka bir yanıtını websitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak hiç bu denli kolay olmamakta. Sağlık Kuruluşları bilgilerimiz haftalık aktüel olup, kamu hastane randevu portalı ve kurumların kendilerine ait internet sitelerinden elde edilen informasyonun derlenmesi ile oluşmaktadır. Sitemizin nihai düzenlenme tarihi: 23 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Aile Hekimliği, Biyoetik, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Radyolojisi, Dermatoloji, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Cerrahisi, İç Hastalıkları, Kalp ve Damar Cerrahisi, Metabolik Cerrahi, Nükleer Tıp, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Restoratif Diş Tedavisi, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Genetik, Rontgen, Ameliyathane üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri mevcuttur.

Sağlık kurumlarının birimleri ve hizmet alanları

k.maraş sütçü imam üniversitesi tıp fakültesi hastanesi randevu alma-35

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, şiddetli erkek kısırlığından tekrarlayan düşüklere kadar farklı birçok konuda başarı için yoğun çaba harcar.

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp hastalıklarını tedavi etmek amacıyla hizmet vermektedir.

Psikiyatri : Gerçekçi çözümler ancak doğru tanımlar üzerinden üretilebilir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların sebep oldukları hastalıkların başında; bakteriler, virüsler, mantarlar ve parazitler gelmektedir. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının tanısı konulur. Hastanın şikayetlerinin azalmasını takiben bu şikayetlerin sebebini ortadan kaldırmaya yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti, uzmanlığın gerekli olduğu bir branştır. Çocuğun büyüme çağında çene gelişimi, Ortodonti uzmanları tarafından takip edilmelidir. Gelişim çağında bulunan çocukların sağlıklı bir diş yapısına sahip olmalarına imkan verecek önlemler alınmalıdır.

Hastanelerde bilmeniz gerekenler

k.maraş sütçü imam üniversitesi tıp fakültesi hastanesi randevu alma-62Tedavi edildiğiniz serviste size teslim edilen malzemelerin kullanımında dikkatli olunuz.
Hastane hükümlerine karşı çıkan; malzemelere bilerek hasar veren, yapılan ikazları önemsemeyen hasta ile yakınlarından uğrattıkları zarar talep edilebilir.
Şüpheli bir kişiyle karşılaşırsanız en kısa sürede hastane güvenliğini durumdan haberdar ediniz.
Yatış için gelecekseniz zorunlu durumlar haricinde değerli eşyalarınızı getirmeyin. Eşyalarnızı dolapta tertipli şekilde muhafaza ediniz.
Kaldığınız odanın temiz olmasına dikkat ederek derli toplu tutulmasını sağlayınız.
Kaldığınız odada bulunan tıbbi ekipmanları gözetmen kontrolünde kullanmaya özen gösterin.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayın.
Sağlık kurumlarına giderken beraberinizde sadece bir refakatçi bulundurmanız yeterlidir. fazla kişi lüzumsuz kalabalık meydana getirir bu sebeple sağlık çalışanlarının rahat görevlerini yapmalarına engel teşkil eder.
Sağlık kurumlarına gidiyorsanız randevunuzdan minimum yarım saat önce giderseniz, gerekli kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
Rahatsızlanmadıkları sürece sağlık kurumlarına giderken yanınızda küçük bebek götürmeyin.
Hastaneye içecek götürmemelisiniz.
Hastane personeline ve diğer hastalara hoşgörülü olunuz.
Çok acil durumlar haricinde öncelik istemeyiniz.
Hastane personelini baskı altına almaya çalışmayın. Kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi kalamaz.
Doktorların vizite saatinde sağlıklı çalışılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları terketmeleri gerekir.
KadınHastalıkları servislerinde erkek refakatçi kalması uygun değildir.
Aydınlatmalar ve sular açık bırakılmamalıdır.

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

İsterseniz mobil telefonunuz ile ya da ev telefonundan ALO 182 telefon numarasını tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu ayarlayan bireyin değil sağlık hizmeti alacak bireyin TC kimlik numarasını ilgili kişilere veriyorsunuz

Vatandaşlık numarasını ilettikten sonraki aşamada, muayene olacak şahsın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini söyleyeceksiniz. Herhangi bir bilginiz bulunmuyorsa talep ettiğinizde bulunulan bölgeye göre, tedavi görülecek sağlık kuruluşları hakkında öneri veriliyor.

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra gideceğiniz saat ve günü kararlaştırıyorsunuz. Uygunluk durumu göz önünde bulundurularak sizlere bilgi aktarıp en son randevu tarihini iletiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarihini ya da zamanını değiştirmek için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak revize işlemi yapabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu alma

Belirtilen siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde karşınıza gelen ekrandaki doldurmanız gereken bilgileri tamamlamanız isteniyor. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adınız ve şifreniz, mail adresine iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevu alan bireyin değil de hekime görünecek kişinin Vatandaşlık No’sunu sisteme giriyorsunuz

Vatandaşlık numarasını verdikten hemen sonra, muayene olacak şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçimi yapıldıktan sonra uygunluk durumunu dikkate alarak randevu gün ve saati gireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevu gününü yahut saatini değiştirmek için web sitesinden uygun düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.