kahramanmaraş sütçü imam üniversitesi tıp fakültesi hastanesi randevu

Hastaneler ile ilgili bilgi arayanların kaliteli verilere pratik bir şekilde erişebilmesi ve anlayabilmesi için kapsamlı araştırmalar hayata geçirdik. kahramanmaraş sütçü imam üniversitesi tıp fakültesi hastanesi randevu bilgilerini incelerken vurgulanan uyarıları okumayı unutmayın. Daha sonra ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla sayfalarımıza erişebilmek isterseniz sitemizi tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz. Internette aradığınız her şeyin kesinlikle bir yanıtını portallarımızda yakalayacaksınız. Aramak hiç bu kadar keyifli olmadı. Sağlık Kurumu listelerimiz haftalık güncel olup, kamu randevu portalı ve hastanelerin kendilerine ait sitelerinden alınan dataların düzenlenmesi ile oluşturulmuştur. Web sitemizin nihai düzenlenme tarihi: 25 10 2014


Portalımızda; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Aile Hekimliği, Androloji, Çocuk Alerjisi, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Onkolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Embriyoloji ve Histoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Gastroenteroloji, Geriatri, Halk Sağlığı, Kardiyoloji, Nefroloji, Perinatoloji, Protetik Diş Tedavisi, Radyasyon Onkolojisi, Spor Hekimliği, Tıbbi Onkoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Ameliyathane üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri verilmektedir.

Hastanelerin bölümleri, hizmet alanları

kahramanmaraş sütçü imam üniversitesi tıp fakültesi hastanesi randevu-07

Bilgisayarlı tomografi : Magnetik rezonans, sinir sistemi anjiografileri hastalıkların yeri ile ilgili bilgiler verir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile çok başarılı operasyonlar yapılabilmekte ve önceden kalıcı bozuklukla neticelenen ameliyatlar artık pozitif yönde neticelenmektedir.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Diyagnostik amaçlı üst gastrointestinal sistem için özofagogastroduodenoskopi, safra yolları ve pankreas incelemeleri için endoskopik retrograd kolanjiopankreatografi, kalın barsak incelemesi için de kolonoskopi ve rektosigmoidoskopi yapılmaktadır.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudumuzun herhangi bir bölgesinde kendini gösterebilen, bakteriler tarafından ortaya çıkan ve bir kısmı sirayet edebilen hastalıklardır. Gripten ciddi hatta ölümcül olabilen tüberküloza kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanları tarafından takip edilir.

Yoğun bakım : Yoğun bakım ünitesi tüm kritik hastalara sağladığı yaşamsal destek nedeniyle toplam sağlık hizmeti içinde çok önemli bir yere sahiptir. Tüm cerrahi ve dahili dalların, son derece gelişmiş teknolojiye sahip laboratuarın ve görüntüleme merkezinin 24 saat süreyle desteği olmaksızın yoğun bakım ünitesinde etkin yaşamsal destek ve tedavi sağlanması mümkün değildir.

Hastanelerde bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

kahramanmaraş sütçü imam üniversitesi tıp fakültesi hastanesi randevu-59 Hastane içinde bağırarak konuşmak diğer hastaların tedavi süreceğini olumsuz etkileyeceğinden çok özen gösterilmelidir.
Hastanenin yönetmeliklerine uymayan; malzemelere isteyerek hasar veren, uyarıları önemsemeyen hasta ve refakatçilerinden verdikleri hasar tahsil edilebilir.
Lavaboları temiz kullanmaya özen gösterin.
Şüphe duyduğunuz bir durumla karşılaşırsanız hemen güvenliği bilgilendirin.
Tanımadıklarınızdan yardım etmelerini istemeyiniz.
Bulunduğunuz odanın temiz tutulmasına özen göstererek toplu tutulmasını sağlayın.
Odanızdaki tıbbi teçhizatları bir gözetmen gözetiminde kullanmaya özen gösterin.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayınız.
Arabalarınızı hastanenin otoparkında ziyaretçilere tahsis edilmiş yerlere ve diğer araçların çıkmasına engel olmayan şekilde bırakın.
Hastaneye giderken yanınızda yalnızca bir refakatçi olması yeterli olacaktır. Daha fazla kişi gereksiz kalabalık meydana getirir bu sebeple sağlık personelinin rahat görevlerini yapmalarına engel teşkil eder.
Randevunuza erkenden gelin.
Sağlık kurumlarına gidiyorsanız aldığınız randevudan en az yarım saat önceden giderek, kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
Rahatsız olmadıkları sürece sağlık kurumuna giderken yanınızda küçük bebek götürmeyin.
Sağlık kurumlarına yiyecek götürmeyin.
Refakatçiler, kendilerine verilen ziyaretçi/refakatçi kartlarını bulundurmalıdır.
Sağlık çalışanlarına ve diğer hastalara yardımcı olunuz.
Hastane işleyişiyle ilgili kurallara uymaya dikkat edin. Ayrıcalık istemeyiniz.
Sağlık görevlilerinin ikazlarını dikkate alınız.
Acil çıkışları gereksiz yere işgal etmeyiniz.
İlgili sağlık çalışanları dışında müdahalede bulunanlara izin vermeyin. Sağlık kurumlarının sizin olduklarını ve hastane çalışanlarının sizlere hizmet ettiğini hatırlayın.
Hasta ziyaretleri yoğun bakımın müsaitlik durumuna göre belirlenir.
Kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi kalamaz.
Doktor vizite saatinde rahat çalışılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odayı terketmeleri gerekir.
Klinik içerisinde hekim bilgisi dahilinde gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi yardımı ile gezdirilebilir.
Hasta odalarındaki yataklar tertipli kullanılmalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi

İsteğe bağlı olarak cep hattınızdan yahut da ev telefonunuzdan ALO 182 telefon numarasını tuşlayarak hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu ayarlayan şahsın değil de sağlık hizmeti alacak bireyin Vatandaşlık No’sunu asistanlara vereceksiniz

TC kimlik numarasını verdikten sonra, hekime görünecek kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçildikten sonra randevu tarih ve zamanı bildiriyorsunuz. Müsaitlik durumu göz önünde bulundurularak sizlere bilgi aktarıp en son zamanı belirtiyorlar.

Aldığınız randevu tarihini ya da zamanını başka zamana almak isterseniz 182’yi arayarak değişiklik yapabilirsiniz.

Webden Randevu alma

Bağlantıdaki siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açılan ekrandaki gerekli alanları doldurmanız gerekir. Üye olunduktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifre, email adresinize gönderiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu ayarlayan şahsın değil de hekime görünecek bireyin TC kimlik numarasını ilgili yere yazacaksınız

TC kimlik No’sunu verdikten hemen sonraki adımda, tedavi görecek bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra uygunluk durumuna göre gideceğiniz zaman ve tarihi bildireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gününü veyahut saatini değiştirmek zorunda kalırsanız MHRS’den uygun revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.