karabük eğitim araştırma hastanesi ne zaman açılacak

Sizlerin detaylı yazılara zorluk çekmeden ulaşabilmesi ve okuyabilmesi için özenli derlemeler yaptık. karabük eğitim araştırma hastanesi ne zaman açılacak sayfasını okurken altı çizilen diğer yazıları okumayı pas geçmeyin. Daha sonra ihtiyacınız olduğunda kolayca makalelerimize ulaşabilmek için hastane.aramak.org’u tarayıcınızın favorilerine ekleyin. Internette aradığınız her şeyin mutlak bir yanıtını bizim sitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak asla bu denli tatmin edici olmamıştı. Hastane bilgilerimiz günlük güncel olup, resmi online randevu web sitesi ile kuruluşların kendilerine ait sitelerinden alınan veilerin düzenlenmesi ile oluşmaktadır. Web sitemizin son güncellenme tarihi: 24 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Aile Hekimliği, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Ürolojisi, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Estetisyen, Gastroenteroloji, Göğüs Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Jinekoloji, Nefroloji, Periodontoloji, Protetik Diş Tedavisi, Restoratif Diş Tedavisi, Romatoloji, Tıbbi Genetik, Mamagrofi, Acil Servis bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri yer almaktadır.

Hastane bazı bölümleri, görevleri

karabük eğitim araştırma hastanesi ne zaman açılacak-07

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkin kalp ameliyatlar yapılmaktadır.

Radyoloji: Tamamen dijital teknoloji ile çalışan sistemlerden elde edilen dijital görüntüler, yine dijital ortamda arşivlenmektedir.

Kan Hastalıkları : Hematolojik hastalıkların tedavisi iyi bir ekip çalışması ve deneyim gerektirmektedir.

Endokrinoloji Diyabet Hastalıkları : İç salgı bezlerinin salgıladıkları hormonların azlığı ve fazlalığı. Ayrıca şişmanlık gibi metabolizma rahatsızlıkları endokrinolojinin alanına girmektedir.

Gastroenteroloji : Özofagus, mide ve rektumdaki yabancı cisimler endoskopi yardımı ile çıkarılabilir.

Hastanelerde bu kurallara uyun

karabük eğitim araştırma hastanesi ne zaman açılacak-68Rahatsız olmadıkları sürece sağlık kurumuna giderken yanınızda küçük bebek götürmeyiniz.
Hastanede yüksek ses tonuyla konuşmak tedavi gören hastaların dinlenme ve tedavi süreceğini olumsuz yönde etkileyeceğinden azami dikkat edilmelidir.
Tuvaleti temiz bırakın. Şüplelendiğiniz bir durumla karşılaştığınızda en kısa sürede güvenlik personelini haberdar edin.
Tanımadıklarınızdan yardımlarını talep etmeyiniz.
Odanın temiz kalmasına özen göstererek toplu tutulmasını sağlayınız.
Televizyon izlerken sesini çok açmayınız.
Bir sorunla karşılaştığınızda kesinlikle yetkililerden yardım talep edin.
Koridorlarda yüksek sesle konuşmayınız.
Hastaneye gidiyorsanız sizinle beraber tek bir refakatçi bulundurmanız yeterlidir. Daha fazla kişi lüzumsuz kalabalık meydana getirir bu sebeple personelin rahat görevlerini yapmalarına mani olur.
Randevularınıza vaktinde gelmeye özen gösterin.
Hastaneye giderken aldığınız randevudan en az 30 dakika önceden giderek, gerekli kayıt işlemlerini yapabilirsiniz.
Rahatsız olmadıkları sürece hastanelere yanınızda çocuk götürmeyiniz.
Refakatçi olarak gelenler, kendilerine verilen refakatçi/ziyaretçi kartlarını bulundurmalıdır.
Sağlık çalışanlarına ve öteki hastalara hoşgörülü olmaya özen gösteriniz.
Muayene sırasına uymalı, diğer hastaların hakkını yememelisiniz.
Acil müdahale gerektiren durumlar dışında öncelik talebinde bulunmayınız.
Sorumlu sağlık personeli dışında müdahale edenlere izin vermeyin.
Sağlık kurumlarının sizlerin olduklarını ve sağlık çalışanlarının da sizlere hizmet ettiğini hatırlayın.
Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakımın müsaitliğine bakılarak belirlenir.
Refakatçi kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi kalamaz.
Doktorların vizite saatinde rahat muayene yapılabilmesi diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekir.
Doğum bölümlerinde erkek refakatçi bulunması uygun değildir.
Klinik içerisinde hekim bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi yardımı ile gezdirilebilir. Gerçek çiçeklerin odalarda muhafaza edilmesi yasaklanmıştır.
Hasta odalarındaki yataklar düzenli kullanılmalıdır.
Hasta yakınlarının hasta yataklarına oturmaları yasaktır.
Işıklar ve musluklar kapatılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

İsterseniz cep telefonunuzla yahut ev telefonunuzdan ALO 182 servis hattını arayarak hastane randevu alma hattını arayın.

Randevu ayarlayan kimsenin değil doktora görünecek kimsenin TC kimlik No’sunu görevlilere vereceksiniz

TC kimlik No’sunu söyledikten hemen sonraki adımda, tedavi görecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra randevu tarih ve zamanı kararlaştırıyorsunuz. Uygunluk durumu göz önünde bulundurularak size müsaitlik verip en uygun tarihi iletiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu gün yahut saatini değiştirmek isterseniz Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik yapabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

İnternet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açtığınız sayfadaki gerekli alanları tamamlamanız istenir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ile şifre, eposta adresine gönderiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu alan bireyin değil de muayene olacak kişinin TC kimlik numarasını açılan sayfaya yazacaksınız

Vatandaşlık numarasını söyledikten hemen sonraki adımda, doktora görünecek kişinin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini belirteceksiniz. Herhangi bir bilginiz yoksa fikir talebinde bulunmak için Alo 182 hattını arayıp görevlilere akıl danışabilirsiniz.

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra uygunluk durumunu dikkate alarak randevu gün ve saati bildireceksiniz.

Aldığınız randevunuzun gününü veya saatini başka zamana almak için MHRS’den uygun değişikliği yapabilirsiniz.