karaman devlet hastanesi yemek listesi

Sağlık kurumu konularında bilgi arayanların gerçek konulara pratik yoldan erişebilmesi ve inceleyebilmesi gayesiyle araştırmalar hayata geçirdik. karaman devlet hastanesi yemek listesi yazımızı okurken vurgulanan diğer yazıları okumayı pas geçmeyin. Daha sonra ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla sitemize gelebilmek için bu siteyi favorilerinize ekleyin. İnternette arzu ettiğiniz her şeyin mutlaka bir detayını portallarımızda bulacaksınız. Aramak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Sağlık Kurumu listelerimiz günlük aktüel olup, devlet hastane randevu web sitesi ve kurumların kendilerine ait internet sitelerinden ulaşılan dataların derlenmesi ile oluşturulmuştur. Sitemizin nihai düzenlenme tarihi: 25 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Algoloji, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Psikiyatrisi, Çocuk Romatolojisi, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Fizyoloji, Göğüs Cerrahisi, Halk Sağlığı, Kardiyoloji, Nefroloji, Perinatoloji, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Radyasyon Onkolojisi, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Mikrobiyoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri yer almaktadır.

Sağlık kurumlarının servisleri ve görevleri

karaman devlet hastanesi yemek listesi-84

Radyoloji: Dijital teknoloji ile, konvansiyonel yöntemlerde elde edilen görüntülere göre daha detaylı, inceleme süresi daha kısa, tanıda daha yeterli görüntüler elde edilebilmektedir ve bu görüntüler özel iş istasyonlarında deneyimli uzman hekimler tarafından incelenmektedirler.

Pediatri : Bölümde, Intrauterin (anne karnındaki) hayattan itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası mental-motor gelişim, beslenme, aşı ve koruyucu hekimlik programları ile takip edilmektedir.

Patoloji: Pataloji bölümünde karaciğer hastalıkları, böbrek hastalıkları, kemik hastalıkları, meme hastalıkları,diş ve diş eti eti hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Nükleer Tıp : .Halen ülkemizde üniversitelerde, büyük illerin devlet ve sigorta hastaneleri ile bazı özel merkezlerde hizmet veren nükleer tıp bölümlerinde hemen her organ sistemiyle ilgili hastalıklarda fonksiyon (işlev) görüntülemesi yapılmaktadır.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Hastanede bu kurallara uymaya dikkat edin

karaman devlet hastanesi yemek listesi-20Sağlık personelinin uyarılarını dikkate alınız.
Sağlık kurumuna yemek götürmemelisiniz.
Tedavi gördüğünüz serviste bulunan ve sizlere teslim edilen ekipmanların kullanımında dikkatli olunuz.
Hastane koymuş olduğu kurallara uymak istemeyen; cihazlara isteyerek hasar veren, yapılan ikazları önemsemeyen hasta ile refakatçilerinden sebebiyet verdikleri zarar tahsil edilebilir.
Çöplerinizi çöp kutularına özen gösteriniz.
Yatış için gelecekseniz zorunlu durumlar dışında kıymetli eşyalarınızı getirmemeye dikkat edin.
Şahsi eşyalarınızı odanızda bulunan dolabınızda tertipli muhafaza ediniz.
Erkeklerin yanında erkek refakatçi, kadın hastaların yanında kadın refakatçi kalması durumuna dikkat edin. Kaldığınız odanın temiz olmasına özen göstererek düzenli tutulmasını sağlayınız.
Kaldığınız odada bulunan ekipmanların arızalanması halinde ilgili personele haber veriniz.
Odadaki tıbbi teçhizatları yetkili eşliğinde kullanın.
Herhangi bir problemle karşılaşıldığında mutlaka hastane personelinden yardımda bulunmasını talep ediniz.
Araçlarınızı kurumun park alanında hastalara tahsis edilmiş yerlere ve başkalarının araçlarının çıkmasına engel olmayan biçimde park etmeye özen gösteriniz.
Hastanelere gidiyorsanız beraberinizde yalnızca bir refakatçi bulunması yeterli olur. Daha fazla kişi gereksiz yere kalabalık meydana getirir bu yüzden sağlık personelinin rahat çalışmalarına engel teşkil eder.
Randevularınıza erken geliniz.
Sağlık kurumuna giderken randevunuzdan minimum yarım saat önceden giderek, gerekli evrak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
Mobil telefonlarınızı hastane içerisinde sessizde tutunuz.
Sağlık kurumunun işleyişiyle ilgili ilkelere uyun. Ayrıcalık talebinde bulunmayın.
Sağlık çalışanlarının uyarılarını dikkate alın. Acil durumlar dışında size öncelik verilmesini istemeyin.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakım uygunluk durumuna bakılarak planlanır.
Tekerlekli sandalyeler odada bulundurulmamalı ve işi biten sandalyeler geri verilmelidir.
Hasta odalarındaki yataklar düzenli kullanılmalıdır.
Hasta yakınlarının hasta yataklarına uzanmaları kesinlikle yasaktır.
Işıklar ve musluklar kapatılmalıdır.

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize bağlı olarak mobil telefonla yahut da ev hattından ALO 182 hizmetini çevirerek hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu alan bireyin değil sağlık hizmeti alacak kimsenin Vatandaşlık No’sunu görevliye vereceksiniz

TC kimlik numarasını belirttikten sonraki adımda, doktora görünecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra gideceğiniz tarih ve zamanı bildiriyorsunuz. Uygunluk durumu dikkate alınarak sizlere bilgi verip en uygun randevu zamanını söylüyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarih veyahut saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız 182’den değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

Online Randevu Nasıl Alınır?

Belirtilen siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen ekrandaki sizden istenen alanları doldurmanız gerekiyor. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adınız ile şifreniz, eposta adresinize iletiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu ayarlayan kimsenin değil de sağlık hizmeti alacak bireyin TC kimlik No’sunu sayfaya yazıyorsunuz

Vatandaşlık numarasını söyledikten hemen sonraki aşamada, doktora görünecek kimsenin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini gireceksiniz. Bir sağlık kurumu tercihiniz bulunmuyorsa destek istemek istediğinizde Alo 182 hattını arayarak asistana danışabilirsiniz.

Hastane seçildikten sonra müsaitlik durumunu göz önüne alarak gideceğiniz gün ve saati seçeceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevu gününü veyahut zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız MHRS’den uygun düzeltmeyi yapabilirsiniz.