karşıyaka devlet hastanesi aylık doktor çalışma listesi

Sizlerin gerçek yazılara pratik bir şekilde ulaşabilmesi ve anlayabilmesi amacıyla uzun süren araştırmalar hayata geçirdik. karşıyaka devlet hastanesi aylık doktor çalışma listesi sayfasını gözden geçirirken altı çizilen ipuçlarını incelemeyi ihmal etmeyin. Tekrar aradığınızda kolayca web sitemize girebilmek isterseniz hastane.aramak.org’u favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz. İnternette arzu ettiğiniz her şeyin mutlaka bir cevabını websitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak hiç bu kadar tatmin edici olmamıştı. Hastane verilerimiz günlük güncel olup, resmi online randevu sitesi ve kuruluşların kendilerine ait web sitelerinden alınmış informasyonun toplanması ile oluşturulmuştur. hastane.aramak.org nihai düzenlenme tarihi: 23 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Alerji Hastalıkları, Androloji, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Estetisyen, Genel Cerrahi, Geriatri, Göz Hastalıkları, Kalp ve Damar Cerrahisi, Neonatoloji, Periodontoloji, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Restoratif Diş Tedavisi, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Parazitoloji, Kanser, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri mevcuttur.

Hastane bazı servisleri, ilgi alanları

karşıyaka devlet hastanesi aylık doktor çalışma listesi-26

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkin kalp koroner bypass ameliyatları yapılmaktadır.

Radyoloji: Tamamen dijital teknoloji ile çalışan sistemlerden elde edilen dijital görüntüler, yine dijital ortamda arşivlenmektedir.

Psikiyatri : Psikiyatri polikliniğinde, psikiyatrik sorunların tanısı ve tedavisi hakkında güncel, gerçekçi çözümler bilimsel/tıbbi temeller üzerinde üretilmektedir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Nükleer Tıp : .Halen ülkemizde üniversitelerde, büyük illerin devlet ve sigorta hastaneleri ile bazı özel merkezlerde hizmet veren nükleer tıp bölümlerinde hemen her organ sistemiyle ilgili hastalıklarda fonksiyon (işlev) görüntülemesi yapılmaktadır.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu birimde özellikle kısırlık takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeyi ölçümlerinde ve kalp rahatsızlıklarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılır. Burada kanser hakkında bilgi veren kanda tümör belirteçleri de ölçümlenir.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudun her kısmında meydana gelebilen, parazitler tarafından oluşturulan ve bazıları bulaşıcı olabilen hastalıklardır. idrar yolu enfeksiyonundan ciddi hatta ölümcül olabilen menenjite kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanlarınca tedavi edilebilmektedir.

Hematoloji: Hematolojik kanserlerin de tedavi edilebilme oranı hızla artmaktadır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocuk diş tedavileri, uzmanlık gerektiren ayrı bir daldır. Çocuğun büyüme çağında çene gelişimi, Ortodonti uzmanları tarafından takip edilmelidir. Gelişim çağında bulunan çocukların sağlıklı bir diş yapısına sahip olmalarını sağlayacak önlemler alınmalıdır.

Hastanede uymanız gereken kurallar

karşıyaka devlet hastanesi aylık doktor çalışma listesi-74Hastanenin kapalı alanlarında bağırarak konuşmak diğer hastaların tedavi süreceğini olumsuz etkileyeceğinden çok özen gösterilmelidir.
Bulunduğunuz klinikte bulunan ve sizlere teslim edilen tüm malzemelerin kullanılmasında özenli davranınız.
Tuvaleti temiz bırakmaya özen gösterin.
Şüphe duyduğunuz bir olayla karşı karşıya gelirseniz ilgili hastane güvenliğini durumdan haberdar ediniz. Şahsi eşyalarınızı sizin için ayrılan dolabınızda düzenli olarak muhafaza ediniz.
Görevli olmayanlardan yardım etmelerini istemeyiniz.
Odanın temiz tutulmasına dikkat ederek düzenli kalmasını sağlayınız.
TV seyrederken sesini çok açmamaya özen gösterin.
Odada bulunan tıbbi ekipmanları bir gözetmen eşliğinde kullanın. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda vakit kaybetmeden personelden yardım talep edin.
Hasta olmadıkları sürece hastaneye yanınızda çocuk götürmemelisiniz.
Hastanelere içecek götürmeyin.
Sağlık kurumu işleyişiyle ilgili kurallara uyunuz. Ayrıcalık istemeyin.
Sağlık personelinin uyarılarını dikkate alınız.
Yangın çıkışını gereksiz yere işgal etmeyiniz.
Muayene sırasına riayet etmeli, başkalarının önüne geçmemelisiniz.
Acil müdahale gerektiren haller dışında öncelik talebinde bulunmayınız.
Sorumlu doktorlar haricinde müdahalede bulunanlara müsaade etmeyiniz.
Kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi kalamaz.
Klinik içerisinde doktor tarafından gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi gözetiminde dolaştırılabilir.
Gerçek çiçeklerin odalarda bakılması yasaktır.
Hasta yatakları temiz tutulmalıdır.
Elektrik ve sular açık bırakılmamalıdır.

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize bağlı olarak cep hattından yahut sabit hattınızdan ALO 182 telefon numarasını tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevuyu alan kimsenin değil hekime görünecek şahsın TC kimlik numarasını görevliye belirtiyorsunuz

TC kimlik numarasını verdikten hemen sonraki aşamada, tedavi görecek kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçildikten sonra gideceğiniz saat ve günü belirtiyorsunuz. Müsaitlik durumu dikkate alınarak sizlere müsaitlik verip en uygun randevu zamanını belirtiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarih veya zamanını değiştirmek için 182’den değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

İnternetten Randevu alma

İnternet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan ekrandaki sizden istenen bilgileri tamamlamanız istenir. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adı ile şifreniz, mail adresinize iletiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu alan bireyin değil hekime görünecek kimsenin Vatandaşlık No’sunu sisteme yazıyorsunuz

Vatandaşlık numarasını verdikten hemen sonraki adımda, muayene olacak kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra müsait olma durumunu dikkate alarak gideceğiniz gün ve saati giriyorsunuz.

Aldığınız randevunun gününü veyahut saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız MHRS’den uygun revizyonu yapabilirsiniz.