kastamonu kuzeykent polikliniği

Sitemizi ziyaret edenlerin kaliteli sayfalara kolayca erişebilmesi ve anlayabilmesi amacıyla detaylı derlemeler gerçekleştirdik. kastamonu kuzeykent polikliniği sayfasını okurken önemi vurgulanan ipuçlarını okumayı ihmal etmeyin. Daha sonra aradığınızda kolaylıkla yazılarımıza ulaşabilmek isterseniz bu siteyi favorilerinize ekleyebilirsiniz. Internette istediğiniz her verinin net bir yanıtını portallarımızda yakalayacaksınız. Aramak hiç bu kadar keyifli olmamıştı. Sağlık Kurumu verilerimiz aylık güncel olup, devlet randevu web sitesi ile kurumların kendilerine ait internet sitelerinden elde edilen dataların toplanması ile meydana getirilmiştir. Portalımızın son güncellenme tarihi: 21 10 2014


Portalımızda; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Aile Hekimliği, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Radyolojisi, Dermatoloji, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Endodonti, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Onkolojisi, Hematoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Neonatoloji, Nükleer Tıp, Protetik Diş Tedavisi, Radyasyon Onkolojisi, Spor Hekimliği, Tıbbi Patoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Acil Servis bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri yer almaktadır.

Hastane servisleri ve görevleri

kastamonu kuzeykent polikliniği-47

Radyoloji: Dijital teknoloji ile, konvansiyonel yöntemlerde elde edilen görüntülere göre daha detaylı, inceleme süresi daha kısa, tanıda daha yeterli görüntüler elde edilebilmektedir ve bu görüntüler özel iş istasyonlarında deneyimli uzman doktorlar tarafından incelenmektedirler.

Psikiyatri : Psikiyatri polikliniğinde, psikiyatrik sorunların tanısı ve tedavisi hakkında güncel, gerçekçi çözümler bilimsel/tıbbi temeller üzerinde üretilmektedir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Kan Hastalıkları : Hematoloji, son yıllarda çok önemli gelişmelerin kat edildiği, hastalıklarda tedavi seçeneklerinin arttığı, klinik çalışmaların en çok yapıldığı alanlardan biridir.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji birimi, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin Cerrahisi tıpta çok süratle gelişen bölümlerden biridir.

Mamografi : Bu merkeze başvuran hastalar, meme hastalıkları konusunda uzman olan hekimler tarafından değerlendirilmektedir.

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, estetik ve onarım cerrahisi ile ilgilenir. Estetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kişinin görünümünü geliştirir. Onarım cerrahisi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Gastroenteroloji : Bilhassa sirozun bir komplikasyonu olarak karşımıza çıkan özofagus varis kanamalarında skleroterapi ve band ligasyonu uygulanmaktadır.

Hastanelerde dikkat etmeniz gerekenler

kastamonu kuzeykent polikliniği-36 Çöpünüzü evsel atık kutusuna özen gösteriniz. Tütün mamülleri içmek yasaklanmıştır.
Çöplerinizi evsel atık kutularına atmaya özen gösterin.
Lavaboları temiz kullanın. Eşyanızın çalınması ya da sahibi belirsiz bir eşya farkettiğinizde servisin hemşiresine bilgi vermeyi ihmal etmeyin.
Arabanızda değerli eşyalarınızı bırakmayınız.
Kaldığınız odanın temiz olmasına dikkat ederek derli toplu tutulmasını sağlayınız.
Odada bulunan demirbaşların kırılması durumunda ilgili personele haber verin.
Herhangi bir sorunla karşılaşıldığında kesinlikle yetkililerden yardım talep edin.
Koridorlarda yüksek sesle konuşmayın.
Sağlık kurumlarına gidiyorsanız yanınızda tek bir refakatçi bulunması yeterli olacaktır. fazla kişi gereksiz kalabalık oluşturur ve personelin rahat çalışmalarına mani olur. Randevularınıza erkenden gelmeye özen gösterin.
Hastanelere giderken size verilen saatten en az 30 dakika önceden giderseniz, gerekli kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
Hasta olmadıkları sürece hastanelere beraberinizde çocuk götürmemelisiniz.
Hastaneye içecek götürmeyiniz.
Mobil telefonlarınızı hastane içerisinde sessizde tutunuz.
Refakatçi olarak gelenler, kendilerine verilen ziyaretçi/refakatçi kartını takmalıdır.
Hastanenin işleyişiyle ilgili kurallara uyunuz. İltimas istemeyin.
Yangın çıkışlarını gereksiz yere işgal etmeyiniz.
Muayene sırasına uymalı, başkalarının sırasını almamalısınız.
İlgili sağlık çalışanları haricinde müdahalede bulunanlara izin vermeyin.
Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakımın müsaitlik durumuna bakılarak planlanır.
Kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi kalamaz.
Gerçek çiçeklerin hasta odalarında muhafaza edilmesi yasaklanmıştır. Odalardaki yataklar temiz tutulmalıdır.

Telefondan Hastane Randevu Alma

İsterseniz mobil telefonunuz ile ya da sabit telefondan ALO 182 hattını tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu alan şahsın değil hekime görünecek bireyin TC kimlik No’sunu ilgili kişiye belirteceksiniz

TC kimlik numarasını belirttikten hemen sonra, muayene olacak bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra randevu gün ve saati kararlaştıracaksınız. Uygun olma durumuna göre size müsaitlik verip kesin tarihi bildiriyorlar.

Aldığınız randevunun tarihini veyahut saatini başka zamana almak işlemi için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

İnternetten Randevu Nasıl Alınır?

Bağlantısı verilen internet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açtığınız sayfadaki gerekli alanları doldurmanız gerekir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ile şifre, mail adresine iletiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevuyu alan şahsın değil sağlık hizmeti alacak kişinin TC kimlik numarasını web sitesine yazıyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu verdikten hemen sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak kişinin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini belirtiyorsunuz. Herhangi bir bilginiz yoksa tavsiye istemek istediğinizde 182’yi arayarak asistanlara sorabilirsiniz.

Hastane seçimi yapıldıktan sonra müsait olma durumunu göz önünde bulundurarak randevu gün ve saati giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarih ya da zamanını değiştirmek isterseniz bu web sitesinden uygun düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.