kayseri devlet hastanesi cildiye

Değerli okuyucularımızın kaliteli konulara kolayca göz atabilmesi ve cevap bulabilmesi amacıyla uzun süren araştırmalar yaptık. kayseri devlet hastanesi cildiye yazısını okurken paylaşılan tavsiyeleri gözden geçirmeyi pas geçmeyin. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda kolayca web sitemize ulaşabilmek isterseniz bu siteyi favorilerinize ekleyin. İnternette istediğiniz her verinin mutlak bir detayını bizim sitelerimizde bulacaksınız. Aramak asla bu kadar basit olmamıştı. Hastane listelerimiz aylık güncel olup, devlet hastane randevu web sitesi & kuruluşların şahsına ait web sitelerinden alınan dataların derlenmesi ile meydana getirilmiştir. Web sitemizin nihai güncellenme tarihi: 24 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Aile Hekimliği, Androloji, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Romatolojisi, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Fizyoloji, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, İç Hastalıkları, Jinekoloji, Metabolik Cerrahi, Ortodonti, Pratisyen, Radyoloji, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Parazitoloji, Rontgen, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri verilmektedir.

Sağlık kurumlarının servisleri, ilgi alanları

kayseri devlet hastanesi cildiye-67

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Üroloji: Ürolojik hastalıkların değişik alt gruplarına ait tüm tetkik ve tedavi işlemleri gerçekleştirilir.

Pediatri : Bölümde, Intrauterin (anne karnındaki) hayattan itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası mental-motor gelişim, beslenme, aşı ve koruyucu hekimlik programları ile takip edilmektedir.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Tanı için yapılan işlemlerden biri karaciğer iğne biyopsisidir.

Dahiliye : Genel dahiliye birimi kendi içinde birçok branşa ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm rahatsızlıkların başvuru merkezidir. Bazı alt dallar: Gastroenteroloji, Onkoloji, Kardiyoloji.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudumuzun herhangi bir kısmında kendini gösterebilen, bakteriler tarafından ortaya çıkan ve bazıları sirayet edebilen hastalıklardır. ishallerden ciddi hatta ölümcül olabilen tüberküloza kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanları tarafından takip edilir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, akciğer hastalıklarının erken tanısına olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının takibine yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğer kaynaklı nefes alma sorunlarının tanısı amacıyla ilaçlı solunum fonksiyon testleri yapılır. Uyurken solunum problemleri kardiyovasküler gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları arasında en önemsenmesi gereken rahatsızlıklardandır. Tıkayıcı uyku apne sendromu sıklıkla ratlanılanıdır.

Acil Servis : Gündüz saatlerinde hastanede mevcut branşlar ile destek gören Acil Servis, gece boyunca de hastane içinde kendi bölümlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. hekimleri tarafından desteklenir. Öteki bölümlerde ise nöbet tutan uzmanlar acil servise çağrıldıklarına çok çabuk davranarak acil konsültasyona destek verir. Tıbbi ekipmanlar bulunan olan acil serviste, yatak başı ekranları olan müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli gözlemleri bu bölümde yapılmaktadır. Bunun haricinde bir travma odası bulunabilir.

Hastanelerde dikkat etmeniz gerekenler

kayseri devlet hastanesi cildiye-71Çöpleri evsel atık kutusuna atın.
Bulunduğunuz bölümde bulunan ve teslim aldığınız malzemelerin kullanımında özen gösteriniz.
Hastanenin kapalı alanlarında bağırarak konuşmak hastanedeki hastaların dinlenme süreceğini bozacağından azami hassasiyet gösterilmelidir.
Çöpleri çöp kutularına atınız.
WC’yi temiz bırakın.
Şüphe duyduğunuz olayla karşılaşırsanız en kısa sürede sorumluyu bilgilendirin.
Hastaneye yatış için geliyorsanız zorunlu kalmadıkça ziynet eşyası getirmeyiniz.
Özel eşyalarınızı sizin için ayrılan dolapta derli toplu olarak saklayınız.
Arabanızda değerli eşyalarınızı bırakmamaya özen gösterin.
Kadın hastalara kadın refakatçi, erkek hastalara erkek refakatçi kalmasına dikkat edin.
Bulunduğunuz odanın temiz olmasına özen göstererek düzenli kalmasını sağlayın.
Bir problemle karşılaşıldığında kesinlikle personelden yardımda bulunmasını isteyiniz.
Otomobillerinizi sağlık kurumunun otoparkında hastalara tahsis edilmiş yerlere ve başka arabaların hareketine mani olmayacak şekilde bırakın.
Hastanelere giderken beraberinizde sadece bir refakatçi bulunması yeterlidir. fazla refatatçi gereksiz kalabalık oluşturur bu sebeple sağlık personelinin rahat görevlerini yapmalarına engel teşkil eder.
Randevularınıza vaktinde geliniz.
Rahatsızlanmadıkları sürece sağlık kurumlarına giderken beraberinizde bebek götürmeyin.
Sağlık kurumlarına içecek götürmeyin.
Mobil telefonlarınızı hastane içerisinde sessize alınız.
Hastanenin ilkelere uymaya dikkat edin. İltimas talebinde bulunmayın. Hastane çalışanlarının ikazlarını dikkate alınız.
Hastane çalışanlarını baskı altına almaya çaba sarfetmeyiniz.
Hastanelerin sizin olduğunu, hastane çalışanlarının sizlere hizmet verdiğini unutmayınız.
Doktorların vizite sırasında sağlıklı çalışılabilmesi diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları boşaltmaları gerekir.
Canlı çiçeklerin odalarda muhafaza edilmesi yasaktır.
Elektrik ve musluklar açık bırakılmamalıdır.

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

İster cep hattınızdan yahut sabit hattan Alo 182 hizmetini çevirerek hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu ayarlayan kişinin değil de hekime görünecek bireyin TC kimlik No’sunu ilgili kişiye vereceksiniz

TC kimlik numarasını belirttikten sonraki aşamada, tedavi görecek kişinin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini belirtiyorsunuz. Belli bir sağlık kurumu tercihiniz bulunmuyorsa arzu ettiğinizde yaşanılan ilçeye dayanarak, muayene olunacak sağlık kurumları ile ilgili öneri veriliyor.

Sağlık kurumu seçildikten sonra randevu saat ve günü bildiriyorsunuz. Müsait olma durumu göz önünde bulundurularak size teyit verip en uygun randevu tarihini aktarıyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu gün yahut zamanını başka zamana almak isterseniz Alo 182 hattından değiştirebilirsiniz.

Online Randevu Nasıl Alınır?

Belirtilen internet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açtığınız sayfadaki doldurmanız gereken bilgileri doldurmanız istenir. Üye olduktan sonra kullanıcı adınız ile şifre, email adresinize gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu alan şahsın değil de tedavi görecek kimsenin Vatandaşlık No’sunu açılan sayfaya giriyorsunuz

TC kimlik No’sunu verdikten hemen sonraki adımda, muayene olacak kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçildikten sonra uygunluk durumunu göz önünde bulundurarak randevu tarih ve zamanı bildireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevu gününü yahut zamanını değiştirmek işlemi için Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden uygun revizyonu yapabilirsiniz.