kayseri fakülte hastanesi görüş saatleri

Okuyucularımızın değerli konulara kolayca göz atabilmesi ve cevap bulabilmesi gayesiyle araştırmalar yaptık. kayseri fakülte hastanesi görüş saatleri sayfamızı incelerken altı çizilen uyarıları incelemeyi ihmal etmeyin. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda kolayca sayfalarımıza erişebilmek isterseniz sitemizi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz. Internette arzu ettiğiniz her bilginin net bir cevabını portallarımızda bulacaksınız. Aramak asla bu denli basit olmamıştı. Sağlık Kuruluşları bilgilerimiz günlük güncel olup, resmi randevu portalı ile hastanelerin şahsına ait internet sitelerinden elde edilen informasyonun düzenlenmesi ile oluşmaktadır. Portalımızın en son güncellenme tarihi: 25 10 2014


Portalımızda; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Akupunktur, Beslenme Uzmanı, Çocuk Alerjisi, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Ürolojisi, El Cerrahisi, Endodonti, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları, Hematoloji, İmmünoloji, Metabolik Cerrahi, Ortodonti, Psikiyatri, Radyasyon Onkolojisi, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Parazitoloji, Kanser, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri yer almaktadır.

Sağlık kurumlarının birimleri, görevleri

kayseri fakülte hastanesi görüş saatleri-35

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp hastalıklarını teşhis etmek amacıyla hizmet vermektedir.

Bilgisayarlı tomografi : Magnetik rezonans, merkezi sinir sistemi anjiografileri hastalıkların lokalizasyonu ile ilgili bilgi verir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile çok hassas operasyonlar yapılmakta ve daha önce ölümle neticelenen ameliyatlar artık pozitif yönde sonuçlanmaktadır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların sebep oldukları hastalıkların başında; bakteriler, virüsler, mantarlar ve parazitler gelmektedir. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar incelenerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Dahiliye : Dahiliye birimi birçok yan dala ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm hastalıkların başvuru merkezidir. Bazı alt dallar: Nefroloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Kardiyoloji.

Jinekoloji: Tıp dünyasındaki her gelişimi yakından izleyen ve uygulayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü; kadın hastalıkları, hamilelik, doğum öncesi ve doğumla ilgili problemlerin çözümünde de modern tıbbın tüm olanaklarıyla hizmet vermektedir.

Hastanede bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

kayseri fakülte hastanesi görüş saatleri-51Hastanenin kapalı bölümlerinde Sigara içmek yasaktır.
Hastane koyduğu kurallara uymayan; binaya bilerek hasar bırakan, yapılan uyarıları dinlemeyen hasta ile refakatçilerinden uğrattıkları hasar istenebilir.
Çöplerinizi çöp kutularına atın. WC’leri temiz bırakmaya özen gösteriniz.
Eşyanızın çalınması ya da sahipsiz eşya görülmesi halinde servisin sorumlu güvenlik personeline bilgi vermeyi ihmal etmeyiniz.
Hastaneye yatmaya gelecekseniz zorunlu durumlar haricinde değerli eşyalarınızı getirmeyin.
Erkeklerin yanında erkek refakatçi, kadın hastaların yanında kadın refakatçi bununması durumuna dikkat edin.
TV izlerken sesi çok açmamaya özen gösteriniz.
Kaldığınız odada bulunan tıbbi ekipmanları yetkili eşliğinde kullanmaya özen gösteriniz.
Sağlık kurumuna giderken size verilen saatten minimum 30 dk. önceden giderseniz, kayıt işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
Hastanelere yemek götürmeyin.
Doktor sırasına riayet etmeli, başkalarının önüne geçmemelisiniz.
Acil haller haricinde öncelik istemeyiniz.
Görevli doktorlar dışında müdahalede bulunanlara izin vermeyin.
Hastane personelini baskı altına almaya çaba sarfetmeyiniz.
Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakım müsaitliğine göre belirlenir. Refakatçi kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi olarak kalamaz.
Klinikte hekim tarafından gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi gözetiminde dolaştırılabilir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı, kullanılmayacak tekerlekli sandalyeler iade edilmelidir.

Telefonla Hastane Randevu Alma

İsterseniz cep telefonunuzdan ya da sabit telefonla Alo 182 telefon numarasını çevirerek hastane randevu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevuyu ayarlayan kişinin değil sağlık hizmeti alacak bireyin Vatandaşlık No’sunu görevlilere söylüyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu belirttikten sonraki adımda, hekime görünecek bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra randevu zaman ve tarihi belirtiyorsunuz. Müsait olma durumu göz önünde bulundurularak size bilgi verip kesin randevu tarihini aktarıyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarih ya da saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

Online Randevu Alma Sistemi

Bağlantısı verilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açılan ekrandaki gerekli bilgileri doldurmanız gerekiyor. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adı ve şifre, email adresine iletiliyor ve aktive ediliyor.

Randevuyu alan kişinin değil hekime görünecek şahsın TC kimlik numarasını sayfaya giriyorsunuz

TC kimlik No’sunu söyledikten sonraki aşamada, muayene olacak bireyin hangi hastaneden randevu almayı istediğini seçeceksiniz. Bir hastane tercihiniz bulunmuyorsa destek istemek isterseniz Alo 182 hastane randevu hattını arayıp ilgili kişiye danışabilirsiniz.

Hastane seçimi yapıldıktan sonra uygun olma durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz gün ve saati seçiyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarihini veya saatini başka zamana almak isterseniz Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden gerekli revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.