kayseri nimet bayraktar diş hastanesi numarası

Sizlerin kapsamlı sayfalara zahmet çekmeden erişebilmesi ve okuyabilmesi için derlemeler gerçekleştirdik. kayseri nimet bayraktar diş hastanesi numarası makalemizi gözden geçirirken vurgulanan tavsiyeleri gözden geçirmeyi pas geçmeyin. Daha sonra aradığınızda kolayca web sitemize erişebilmek isterseniz bu siteyi favori listenize ekleyin. İnternette bulmaya çalıştığınız her şeyin net bir detayını bizim sitelerimizde bulacaksınız. Aramak asla bu kadar kolay olmamakta. Sağlık Kuruluşları verilerimiz aylık aktüel olup, devlet online randevu sitesi ile kurumların şahsına ait sitelerinden elde edilen bilgilerin düzenlenmesi ile oluşmaktadır. Portalımızın nihai düzenlenme tarihi: 25 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Akupunktur, Beslenme Uzmanı, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Nefrolojisi, Cilt Deri Hastalıkları, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Estetisyen, Fizyoloji, Göğüs Onkolojisi, Göz Hastalıkları, Jinekoloji, Nöroloji, Periodontoloji, Psikiyatri, Psikoloji, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Genetik, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Doğumhane üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri mevcuttur.

Sağlık kurumlarının birimleri ve uzmanlık alanları

kayseri nimet bayraktar diş hastanesi numarası-47

Sinir Sistemi Hastalıkları : Diğer uzmanlık dallarını ilgilendiren hastalıkların, sinir sistemini etkilediği durumlarda da, konusunda uzmanlaşmış nörologlar, konsültasyon hizmeti verirler.

Kan Hastalıkları : Hematolojik hastalıkların tedavisi iyi bir ekip çalışması ve deneyim gerektirmektedir.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının oluşum nedeni saptanır. Hastanın ağrılarının azalmasını takiben bu ağrıların nedenini ortadan kaldırmaya yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, akciğer rahatsızlıklarının erken tanısına olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının tanısına yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğer kaynaklı nefes alma sorunlarının tanısı amacına yönelik solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uykuda solunum problemleri ani ölüm gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları içinde en önemsenmesi gereken hastalıklardan biridir. Obstruktif uyku apne sendromu sıklıkla ratlanılanıdır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocuk diş tedavileri, uzman yaklaşımı gerektiren ayrı bir daldır. Çocukların gelişme çağında iskeletsel çene gelişimi, Ortodontist tarafından izlenmelidir. Büyüme sürecindeki çocukların sağlıklı ağız yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uymaya dikkat edin

kayseri nimet bayraktar diş hastanesi numarası-25Çöpleri evsel atık kutusuna atınız.
Yabancılardan yardımlarını istemeyiniz.
Bulunduğunuz odanın temiz kalmasına dikkat ederek tertipli tutulmasını sağlayınız. Televizyon seyrederken sesini fazla açmamaya özen gösterin.
Odada bulunan demirbaşların kırılması durumunda hastane personeline bilgi verin.
Bir problemle karşılaştığınızda hemen hastane personelinden yardım isteyiniz.
Koridorlarda yüksek sesle konuşmayın.
Sağlık kurumlarına gidiyorsanız randevudan minimum 30 dk. önceden giderek, gerekli evrak işlemlerini yapabilirsiniz.
Rahatsız olmadıkları sürece sağlık kurumlarına beraberinizde bebek götürmemelisiniz.
Hastaneye yiyecek götürmemelisiniz. Sağlık kurumu işleyişiyle ilgili ilkelere uyun. İltimas talebinde bulunmayın. Yangın çıkışlarını amacı dışında kullanmayın.
Sağlık kurumlarının sizlerin olduğunu, hastane çalışanlarının da sizlere hizmet verdiğini unutmayınız.
Ziyaret saatleri yoğun bakım uygunluk durumuna bakılarak belirlenir.
Kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi olarak kalamaz.
Doktorların vizite sırasında sağlıklı muayene yapılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı terketmeleri gerekir.
Jinekoloji bölümlerinde erkeklerin bulunması uygun olmaz. Gerçek çiçeklerin hasta odalarında bulundurulması yasaktır.
Ziyaretçilerin hasta yataklarına uzanmaları yasaktır.

Telefondan Hastane Randevu Alma Servisi

İsteğe bağlı olarak cep hattınızdan veyahut ev hattınızdan ALO 182 telefon numarasını arayarak hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevu alan kişinin değil sağlık hizmeti alacak kişinin Vatandaşlık No’sunu ilgili kişilere ileteceksiniz

TC kimlik numarasını söyledikten hemen sonraki adımda, hekime görünecek şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercih edildikten sonra gideceğiniz zaman ve tarihi bildiriyorsunuz. Müsaitlik durumu dikkate alınarak sizlere bilgilendirme yapıp uygun zamanı belirtiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gün ya da saatini başka zamana almak isterseniz Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

İnternetten Randevu alma

Belirtilen siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan ekrandaki gerekli bilgileri tamamlamanız gerekir. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adı ile şifre, eposta adresinize iletiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevuyu alan bireyin değil muayene olacak bireyin Vatandaşlık numarasını ilgili yere yazacaksınız

Vatandaşlık No’sunu ilettikten hemen sonraki adımda, muayene olacak kimsenin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini vereceksiniz. Belli bir bilginiz yoksa tavsiye almak için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak ilgili kişiye sorabilirsiniz.

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra müsait olma durumuna göre gideceğiniz zaman ve tarihi seçiyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarihini ya da saatini değiştirmek isterseniz MHRS’den uygun düzeltmeyi yapabilirsiniz.