kocaeli üniversite hastanesi psikiyatri

Sitemizi takip edenlerin güncel sayfalara pratik bir şekilde göz atabilmesi ve yanıt bulabilmesi gayesiyle kapsamlı araştırmalar yaptık. kocaeli üniversite hastanesi psikiyatri bilgilerini incelerken altı çizilen ipuçlarını okumayı atlamayın. Tekrar ihtiyacınız olduğunda kolayca yazılarımıza gelebilmek için bu siteyi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz. Webde bulmaya çalıştığınız her verinin mutlak bir cevabını sitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak hiç bu denli tatmin edici olmamakta. Sağlık Kuruluşları listelerimiz günlük güncel olup, kamu hastane randevu sitesi & hastanelerin kendilerine ait internet sitelerinden elde edilen veilerin toplanması ile oluşmaktadır. Portalımızın nihai güncellenme tarihi: 25 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Algoloji, Beslenme Uzmanı, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, El Cerrahisi, Estetisyen, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Halk Sağlığı, Jinekoloji, Neonatoloji, Perinatoloji, Protetik Diş Tedavisi, Restoratif Diş Tedavisi, Spor Hekimliği, Tıbbi Mikrobiyoloji, Üroloji, Doğumhane üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri yer almaktadır.

Hastane bazı bölümleri ve uzmanlık alanları

kocaeli üniversite hastanesi psikiyatri-77

Üroloji: Özellikle son yıllarda giderek daha yaygın uygulama alanı bulan ve sıklıkla da prostat cerrahisi ile taş hastalıklarında olmak üzere, günümüz teknolojisinin tıbbi uygulamalara sunduğu tüm kapalı ameliyat girişimleri için gereken sistemleri mevcuttur.

Psikiyatri : Gerçekçi çözümler ancak doğru tanımlar üzerinden üretilebilir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Check-up merkezi : Check up, yaptırmak kişinin kendine ve sağlığına özen göstermesidir. Birçok hastalıkta erken farkındalık son derece önemlidir. Standart bir check up kontrolünde olması gereken testlerden birkaçı; sedimentasyon, hepatit testi, elektrokardiyografi.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, akciğer rahatsızlıklarının erken teşhisine imkan veren bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tedavisine yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğerden kaynaklanan solunum problemlerinin değerlendirilmesi amacıyla ilaçlı solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uyku durumunda solunum bozuklukları inme gibi sonuçları ile uyku hastalıkları arasında en dikkate alınması gereken rahatsızlıklardan biridir. Obstruktif uyku apne sendromu en sık görülenidir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocuk diş tedavileri, uzmanlık gerektiren bir diş hekimliği branşıdır. Çocukların gelişme döneminde çene gelişimi, Ortodonti uzmanları tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Gelişim sürecindeki çocukların düzgün diş yapısına sahip olmalarını sağlayacak tedaviler uygulanmalıdır.

Hastanelerde dikkat etmeniz gerekenler

kocaeli üniversite hastanesi psikiyatri-71Tüm kapalı alanlarda Tütün mamülleri içmek yasaktır.
Çöpünüzü çöp kutusuna atınız.
Eşyanızın çalınması veya ortaya bırakılmış bir çanta görülmesi halinde servisin görevlisine haber veriniz.
Hastaneye yatmaya gelecekseniz zorunlu durumlar haricinde fazla para getirmemeye dikkat edin. Eşyalarnızı sizin için ayrılan dolapta tertipli olarak saklayınız. Kadın hastalara kadın refakatçi, erkek hastaların yanında erkek refakatçi kalmasına önem veriniz.
Kaldığınız odada bulunan tıbbi ekipmanları sorumlu bilgisi dahilinde kullanın.
Bir problemle karşılaştığınızda hemen personelden yardım isteyiniz.
Hastaneye giderken sizinle beraber bir refakatçi bulunması doğru olacaktır. fazla refatatçi gereksiz kalabalık oluşturur bu yüzden sağlık çalışanlarının rahat çalışmalarına engel olur.
Hastaneye yemek götürmemelisiniz.
Mobil telefonlarınızı hastanelerde kısık seste kullanınız.
Ziyaretçiler, kendilerine verilen yaka kartını bulundurmalıdır.
Sağlık personelinin ikazlarını dinleyin.
Yangın çıkışını amacı dışında kullanmayın.
Muayene sırasına riayet etmeli, diğer hastaların önüne geçmemelisiniz. Acil müdahale gerektiren haller dışında öncelik istemeyiniz. İlgili doktorlar haricinde müdahalede bulunanlara müsaade etmeyin. Hastanelerin sizlere ait olduğunu, sağlık çalışanlarının size hizmet verdiğini unutmayın.
Doktorların vizite saatinde rahat muayene yapılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odayı terketmeleri gerekir.
Odalardaki yataklar tertipli kullanılmalıdır.
Hasta yakınlarının hasta yataklarına yatmaları kesinlikle yasaktır.

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

İster mobil telefonunuz ile yahut sabit hattınızdan Alo 182 hattını tuşlayarak hastane randevu alma hattını arayın.

Randevuyu alan bireyin değil de muayene olacak kişinin Vatandaşlık numarasını ilgili kişiye belirteceksiniz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten sonraki adımda, doktora görünecek kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra gideceğiniz saat ve günü belirteceksiniz. Uygun olma durumu göz önüne alınarak sizlere uygunluk verip uygun zamanı aktarıyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarih veya saatini değiştirmek isterseniz Alo 182 hattından değişiklik yaptırabilirsiniz.

Online Randevu Nasıl Alınır?

Belirtilen siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan ekrandaki sizden istenen alanları doldurmanız gerekiyor. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adı ile birlikte şifreniz, email adresinize gönderiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu ayarlayan bireyin değil hekime görünecek kimsenin Vatandaşlık numarasını siteye yazacaksınız

TC kimlik numarasını ilettikten hemen sonra, doktora görünecek kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra uygun olma durumunu dikkate alarak gideceğiniz gün ve saati giriyorsunuz.

Aldığınız randevu tarih yahut saatini başka zamana almak isterseniz bu web sitesinden uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.