konak kadın doğum hastanesi internetten randevu

Sitemizi takip edenlerin gerçek konulara kolayca ulaşabilmesi ve cevap bulabilmesi gayesiyle detaylı derlemeler oluşturduk. konak kadın doğum hastanesi internetten randevu sayfasını gözden geçirirken altı çizilen uyarıları incelemeyi pas geçmeyin. Bir daha ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla web sitemize erişebilmek isterseniz hastane.aramak.org’u tarayıcınızın favorilerine ekleyin. Internette istediğiniz her bilginin net bir detayını websitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak hiç bu denli keyifli olmamakta. Sağlık Kurumu verilerimiz aylık güncel olup, devlet randevu web sitesi & hastanelerin kendilerine ait web sitelerinden ulaşılan dataların düzenlenmesi ile oluşmaktadır. Sitemizin nihai güncellenme tarihi: 20 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Akupunktur, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Ürolojisi, El Cerrahisi, Enfeksiyon Hastalıkları, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Göz Hastalıkları, Kardiyoloji, Metabolik Cerrahi, Ortopedi ve Travmatoloji, Protetik Diş Tedavisi, Restoratif Diş Tedavisi, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Mikrobiyoloji, Rontgen, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri verilmektedir.

Sağlık kurumlarının bazı servisleri ve hizmet kapsamları

konak kadın doğum hastanesi internetten randevu-47

Sinir Sistemi Hastalıkları : Beyin damar hastalıkları, baş ağrısı, epilepsi(sara), periferik sinir hastalıkları, kas hastalıkları, multupl skleroz ve benzeri hastalıklar, uyku bozuklukları, nöroloji bölümünün yoğun olarak ilgilendiği hastalık gruplarını oluşturur.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudumuzun herhangi bir kısmında kendini gösterebilen, parazitler tarafından oluşturulan ve bazıları bulaşıcı olabilen hastalıklardır. ishallerden ciddi hatta ölümcül olabilen tüberküloza kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanlarınca tedavi edilebilmektedir.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uymaya dikkat edin

konak kadın doğum hastanesi internetten randevu-42Hastanenin kapalı alanlarında yüksek ses tonuyla konuşmak tedavi gören hastaların dinlenme süreceğini olumsuz etkileyeceğinden oldukça özen gösterilmelidir.
Hastane koymuş olduğu kurallara uymayan; cihazlara hasar veren, ikazları önemsemeyen hastalar ile yakınlarından sebep oldukları hasar talep edilebilir.
WC’leri temiz bırakınız.
Şüpheli herhangi şahısla karşılaşırsanız hemen güvenliği durumdan haberdar edin.
Eşyanızın kaybolması veya ortaya bırakılmış herhangi bir eşya görülmesi durumunda ilgili servisin sorumlu güvenlik personeline haber vermeyi ihmal etmeyin.
Yatmaya geliyorsanız zorunlu haller haricinde değerli eşyalarınızı getirmeyin.
Kadınların yanında kadın refakatçi, erkek hastalara erkek refakatçi bununması durumuna dikkat edin.
Yattığınız odanın temizliğine özen göstererek derli toplu olmasını sağlayınız.
Televizyon izlerken sesi çok açmamaya özen gösteriniz. Kaldığınız odada bulunan ekipmanların arızalanması durumunda ilgili hastane personeline bilgi verin.
Koridorlarda bağırarak konuşmayınız.
Mobil cihazlarınızı hastanelerde sessize alınız.
Yetkili sağlık çalışanları dışında müdahale edenlere müsaade etmeyiniz.
Sağlık kurumlarının sizlere ait olduklarını ve hastane personelinin sizlere hizmet ettiğini unutmayınız.
Hasta ziyaretleri yoğun bakım uygunluk durumuna göre belirlenir.
Vizite saatlerinde rahat muayene yapılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekir. KadınHastalıkları servislerinde erkek refakatçilerin bulunması uygun olmaz.
Klinik içerisinde hekim tarafından gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi yardımı ile gezdirilebilir.
Gerçek çiçeklerin odalarda bakılması yasaktır.
Hasta yatakları tertipli tutulmalıdır.
Elektrik ve sular kapatılmalıdır.

Telefondan Hastane Randevu Alma

Tercihinize bağlı olarak mobil telefondan yahut sabit hattan Alo 182 telefon numarasını tuşlayarak hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevuyu alan kişinin değil de sağlık hizmeti alacak kimsenin Vatandaşlık numarasını asistana vereceksiniz

TC kimlik numarasını belirttikten hemen sonraki aşamada, hekime görünecek kimsenin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini iletiyorsunuz. Belli bir sağlık kurumu tercihiniz bulunmuyorsa talep ettiğinizde ikamet edilen şehre dayanarak, tedavi olunacak sağlık kurumları hakkında öneri veriliyor.

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra randevu tarih ve zamanı kararlaştırıyorsunuz. Uygun olma durumu göz önünde bulundurularak size uygunluk verip en uygun tarihi bildiriyorlar.

Aldığınız randevunun gün yahut zamanını başka zamana almak için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Belirtilen internet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açtığınız ekrandaki sizden istenen alanları tamamlamanız gerekiyor. Üye olunduktan sonra kullanıcı adınız ile şifre, email adresinize iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu alan kimsenin değil tedavi görecek hastanın TC kimlik No’sunu siteye gireceksiniz

TC kimlik numarasını verdikten hemen sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak hastanın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini belirteceksiniz. Bir hastane tercihiniz yoksa tavsiye talebinde bulunmak istediğinizde 182’yi arayarak ilgili kişilere akıl danışabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra uygun olma durumuna göre gideceğiniz gün ve saati seçeceksiniz.

Aldığınız randevunuzun gün ya da saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız web sitesinden gerekli düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.