konya kampüs diş hastanesi randevu alma

Sağlık kurumu konusunda arama yapanların kaliteli verilere pratik yoldan göz atabilmesi ve faydalanabilmesi için özenli derlemeler hayata geçirdik. konya kampüs diş hastanesi randevu alma sayfasını incelerken paylaşılan diğer yazıları gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla sitemize girebilmek için bu siteyi tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz. İnternette istediğiniz her bilginin mutlaka bir detayını websitelerimizde bulacaksınız. Aramak asla bu kadar kolay olmamakta. Sağlık Kurumu verilerimiz aylık güncel olup, resmi randevu portalı ve kurumların kendilerine ait web sitelerinden alınmış bilgilerin düzenlenmesi ile meydana getirilmiştir. Sitemizin son güncellenme tarihi: 23 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Alerji Hastalıkları, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Alerjisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Estetisyen, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Halk Sağlığı, İmmünoloji, Kulak Burun Boğaz, Nükleer Tıp, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Restoratif Diş Tedavisi, Romatoloji, Tıbbi Mikrobiyoloji, Mamagrofi, Ameliyathane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri yer almaktadır.

Sağlık kurumlarının bölümleri ve ilgi alanları

konya kampüs diş hastanesi randevu alma-82

Kan Hastalıkları : Hematolojik kanserlerin de tedavi edilebilme oranı hızla artmaktadır.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji birimi, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu birimde özellikle infertilite takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeyi ölçümlerinde ve kalp rahatsızlıklarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılmaktadır. Burada kanser ile ilgili enformasyon veren kanda tümör belirteçleri de ölçümlenir.

Check-up merkezi : Check up, yaptırmak kişinin kendine ve sağlığına özen göstermesidir. Birçok hastalıkta erken tedavi tedavi başarısını da artırmaktadır. Standart bir check up kontrolünde olması gereken testlerden bazıları; sedimentasyon, guatr testi, elektrokardiyografi.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Yoğun bakım : Toplumların ortalama yaşam sürelerindeki gelişmeler de yoğun bakım ünitelerindeki verimli gelişmelerin katkısı büyüktür. Tüm cerrahi ve dahili dalların, son derece gelişmiş teknolojiye sahip laboratuarın ve görüntüleme merkezinin 24 saat süreyle desteği olmaksızın yoğun bakım ünitesinde etkin yaşamsal destek ve tedavi sağlanması mümkün değildir.

Hastanelerde uymanız gereken kurallar

konya kampüs diş hastanesi randevu alma-41 Televizyon seyrederken sesi çok açmayınız.
Hastane içinde 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaklanmıştır.
Hastanenin kapalı bölümlerinde yüksek sesle konuşmak diğer hastaların dinlenme süreceğini olumsuz yönde etkileyeceğinden çok dikkat edilmelidir.
Şüphe duyduğunuz kişiyle karşılaştığınızda vakit haybetmeden ilgili hastane personelini durumdan haberdar edin.
Yatmaya geliyorsanız zorunlu haller dışında ziynet eşyası getirmemeye dikkat edin.
Yattığınız odanın temiz olmasına dikkat ederek derli toplu olmasını sağlayınız.
Odanızda bulunan demirbaşların arızalanması halinde ilgili hastane personeline haber veriniz.
Herhangi bir problemle karşılaşıldığında kesinlikle yetkililerden yardım isteyin.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayınız. Mobil cihazlarınızı hastane içerisinde kısık seste kullanınız.
Refakatçi olarak gelenler, kendilerine verilen refakatçi/ziyaretçi kartını bulundurmalıdır.
Sağlık kurumunun işleyişiyle ilgili kurallara uymaya özen gösteriniz. İltimas talebinde bulunmayınız.
Muayene sırasına saygı göstermeli, diğer hastaların sırasını almamalısınız.
Çok acil haller haricinde öncelik talebinde bulunmayınız.
Hastane personelini haksız işlem yaptırmaya çaba sarfetmeyiniz.
Hastanelerin size ait olduklarını ve sağlık çalışanlarının size hizmet ettiğini aklınızdan çıkarmayın.
Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakım müsaitlik durumuna bakılarak planlanır.
Vizite sırasında sağlıklı çalışılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları terketmeleri gerekir.
Hastanede doktor tarafından gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi yardımı ile dolaştırılabilir. Işıklar ve musluklar açık bırakılmamalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

İster cep telefon ile yahut da sabit telefon ile ALO 182 servis hattını arayarak hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu alan kişinin değil de muayene olacak şahsın Vatandaşlık No’sunu ilgili kişilere belirteceksiniz

Vatandaşlık No’sunu söyledikten hemen sonraki aşamada, doktora görünecek bireyin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini belirtiyorsunuz. Bir sağlık kuruluşu tercihiniz bulunmuyorsa talep ettiğinizde yaşadığınız bölgeye bağlı olarak, muayene olunacak sağlık kurumu hakkında bilgi veriliyor.

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra gideceğiniz saat ve günü kararlaştırıyorsunuz. Uygun olma durumu göz önünde bulundurularak size teyit verip en son tarihi söylüyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarih ya da zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız 182’yi arayarak değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

Webden Randevu Nasıl Alınır?

İnternet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen ekrandaki doldurmanız gereken alanları tamamlamanız isteniyor. Üye olunduktan sonra kullanıcı adınız ve şifreniz, eposta adresine iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu alan şahsın değil muayene olacak bireyin TC kimlik No’sunu siteye gireceksiniz

TC kimlik No’sunu söyledikten hemen sonraki adımda, tedavi görecek hastanın hangi hastaneden randevu almayı istediğini seçiyorsunuz. Herhangi bir sağlık kuruluşu tercihiniz yoksa fikir talebinde bulunmak istediğinizde Alo 182 hattını arayıp ilgili kişiye akıl danışabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra müsaitlik durumuna göre gideceğiniz tarih ve zamanı seçiyorsunuz.

Aldığınız randevunuzun gününü veya saatini değiştirmek zorunda kalırsanız MHRS’den gerekli revizyonu yapabilirsiniz.