konya meram araştırma hastanesi kadın doğum doktorları randevu

Siz okuyucularımızın düzenlenmiş bilgilere kolayca göz atabilmesi ve okuyabilmesi düşüncesiyle kapsamlı derlemeler yaptık. konya meram araştırma hastanesi kadın doğum doktorları randevu yazımızı incelerken paylaşılan tavsiyeleri incelemeyi ihmal etmeyin. Bir daha aradığınızda pratik olarak yazılarımıza gelebilmek isterseniz web sitemizi favori listenize ekleyebilirsiniz. Webde istediğiniz her bilginin kesinlikle bir yanıtını sitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak hiç bu denli kolay olmadı. Hastane bilgilerimiz haftalık aktüel olup, resmi online randevu web sitesi ve kurumların kendilerine ait web sitelerinden alınmış bilgilerin düzenlenmesi ile oluşmaktadır. Web sitemizin en son güncellenme tarihi: 26 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Akupunktur, Biyoetik, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Romatolojisi, El Cerrahisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Cerrahisi, İç Hastalıkları, Kalp ve Damar Cerrahisi, Metabolik Cerrahi, Periodontoloji, Pratisyen, Radyoloji, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Onkoloji, Mamagrofi, Yoğun Bakım üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon dataları mevcuttur.

Sağlık kurumlarının bölümleri ve ilgi alanları

konya meram araştırma hastanesi kadın doğum doktorları randevu-43

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, şiddetli erkek kısırlığından tekrarlayan düşüklere kadar farklı birçok konuda başarı için yoğun çaba harcar.

Patoloji: Pataloji bölümünde cilt hastalıkları, böbrek hastalıkları, endokrin sistem hastalıkları, meme hastalıkları,diş ve diş eti eti hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Nükleer Tıp : .Halen ülkemizde üniversitelerde, büyük illerin devlet ve sigorta hastaneleri ile bazı özel merkezlerde hizmet veren nükleer tıp bölümlerinde hemen her organ sistemiyle ilgili hastalıklarda fonksiyon (işlev) görüntülemesi yapılmaktadır.

Check-up merkezi : Check up, henüz şikayete yol açmamış olası bir hastalığın tarama ile erken tanısıdır. Birçok hastalıkta erken farkındalık kişinin yaşam konforunu artırarak, yaşam süresini de uzatacaktır. Standart bir check up’ta yapılması gereken testlerden birkaçı; kan sayımı, guatr testi, elektrokardiyografi.

Dahiliye : Genel dahiliye birimi kendi içinde pek çok yan dala ayrılır. Böbrek hastalığından, karaciğer hastalıklarına tüm hastalıkların başvuru merkezidir. Bazı alt dallar: Endokrinoloji, Onkoloji, Kardiyoloji.

Yoğun bakım : Yoğun bakım ünitesi tüm kritik hastalara sağladığı yaşamsal destek nedeniyle toplam sağlık hizmeti içinde çok önemli bir yere sahiptir. Tüm cerrahi ve dahili dalların, son derece gelişmiş teknolojiye sahip laboratuarın ve görüntüleme merkezinin 24 saat süreyle desteği olmaksızın yoğun bakım ünitesinde etkin yaşamsal destek ve tedavi sağlanması mümkün değildir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, bazı akciğer rahatsızlıklarının erken tanısına olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının tanısına yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğerden kaynaklanan nefes darlıklarının değerlendirilmesi amacıyla ilaçlı solunum fonksiyon testleri yapılır. Uyurken solunum problemleri ani ölüm gibi sonuçları ile uyku hastalıkları içinde en dikkate alınması gereken hastalıklardandır. Obstruktif uyku apne sendromu en sık görülenidir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti tedavisi, uzmanlık gerektiren ayrı bir diş hekimliği branşıdır. Çocuğun gelişim sürecinde çene gelişimi, Ortodontist tarafından takip edilmelidir. Gelişme sürecindeki çocukların düzgün bir diş yapısına sahip olmalarını sağlayacak tedaviler uygulanmalıdır.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uyun

konya meram araştırma hastanesi kadın doğum doktorları randevu-43 Çöpünüzü çöp kutusuna özen gösteriniz.
Herhangi bir eşyanızın çalınması ya da ortaya bırakılmış torba görülmesi durumunda ilgili servisin görevlisine haber vermeyi ihmal etmeyin.
Otomobilinizde değerli eşyalarınızı bırakmamaya özen gösterin. Odanın temiz tutulmasına özen göstererek tertipli kalmasını sağlayınız. Televizyon seyrederken sesini fazla açmamaya özen gösteriniz.
Odadaki tıbbi ekipmanları gözetmen bilgisi dahilinde kullanınız.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayın.
Hastaneye gidiyorsanız yanınızda bir refakatçi olması yeterli olur. Daha fazla kişi gereksiz yere kalabalık oluşturur bundan ötürü sağlık personelinin rahatlıkla görevlerini yapmalarına engel olur.
Hastaneye gidiyorsanız aldığınız randevudan en az 30 dk. önce giderseniz, kayıt işlemlerini yapabilirsiniz.
Rahatsız olmadıkları sürece hastaneye beraberinizde çocuk götürmeyin.
Sağlık kurumlarına yemek götürmemelisiniz.
Mobil telefonlarınızı hastanede sessiz moda tutunuz.
Refakatçiler, yaka kartlarını bulundurmalıdır.
Hastane çalışanlarına ve öteki hastalara yardımcı olunuz.
Sağlık kurumu işleyişiyle ilgili ilkelere uymaya dikkat edin. Ayrıcalık istemeyin.
Yangın çıkışlarını amacı dışında işgal etmeyin.
Yetkili doktorlar dışında müdahalede bulunanlara izin vermeyiniz.
Hastane çalışanlarını haksız işlem yaptırmaya çalışmayınız.
Hastanelerin sizlerin olduğunu ve hastane personelinin da size hizmet verdiğini unutmayın.
Vizite sırasında sağlıklı muayene yapılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı terketmeleri gerekmektedir.
Jinekoloji bölümlerinde erkek refakatçi kalması uygun olmaz.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde bulundurulmamalı, kullanılmayacak sandalyeler iade edilmelidir.
Hasta yatakları tertipli tutulmalıdır.
Elektrik düğmeleri ve musluklar kapatılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize göre ister mobil telefonla yahut da sabit telefonunuz ile ALO 182 servis hattını tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil muayene olacak şahsın TC kimlik No’sunu görevlilere söylüyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu belirttikten sonraki aşamada, muayene olacak kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercih edildikten sonra gideceğiniz saat ve günü bildireceksiniz. Uygun olma durumu dikkate alınarak size teyit verip kesin zamanı iletiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarihini veya saatini değiştirmek zorunda kalırsanız 182’yi arayarak değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

Webden Randevu alma

İnternet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açtığınız sayfadaki sizden istenen alanları doldurmanız istenir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifreniz, eposta adresinize iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu ayarlayan bireyin değil de tedavi görecek kişinin Vatandaşlık numarasını sisteme yazacaksınız

Vatandaşlık numarasını belirttikten hemen sonraki aşamada, hekime görünecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra uygun olma durumunu dikkate alarak randevu gün ve saati seçeceksiniz.

Aldığınız randevunuzun gün veya zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız web sitesinden uygun revizyonu yapabilirsiniz.