konya selçuk üniversitesi tıp fakültesi hastanesi tahlil sonuçları

Ziyaretçilerimizin geniş kapsamlı yazılara en kolay yoldan göz atabilmesi ve cevap bulabilmesi düşüncesiyle uzun süren araştırmalar hayata geçirdik. konya selçuk üniversitesi tıp fakültesi hastanesi tahlil sonuçları yazısını incelerken paylaşılan uyarıları okumayı unutmayın. Tekrar aradığınızda kolayca sayfalarımıza girebilmek için hastane.aramak.org’u tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz. Online olarak arzu ettiğiniz her bilginin net bir cevabını websitelerimizde bulacaksınız. Aramak hiç bu denli tatmin edici olmadı. Sağlık Kuruluşları listelerimiz aylık güncel olup, kamu hastane randevu sitesi & hastanelerin şahsına ait internet sitelerinden elde edilen veilerin toplanması ile oluşmaktadır. Portalımızın nihai güncellenme tarihi: 25 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Anatomi, Androloji, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Ürolojisi, Embriyoloji ve Histoloji, Endodonti, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Göz Hastalıkları, İmmünoloji, Neonatoloji, Ortodonti, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Psikoloji, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Genetik, Mamagrofi, Yoğun Bakım bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri mevcuttur.

Hastane bazı servisleri ve görevleri

konya selçuk üniversitesi tıp fakültesi hastanesi tahlil sonuçları-01

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkin kalp operasyonları yapılmaktadır.

Üroloji: Özellikle son yıllarda giderek daha yaygın uygulama alanı bulan ve sıklıkla da prostat cerrahisi ile taş hastalıklarında olmak üzere, günümüz teknolojisinin tıbbi uygulamalara sunduğu tüm kapalı ameliyat girişimleri için gereken sistemleri mevcuttur.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların sebep oldukları hastalıkların başında; bakteriler, virüsler, mantarlar ve parazitler gelmektedir. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar incelenerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin ve omurilik üzerine bugün bütün girişimler emniyetle uygulanabilir hale gelmiştir.

Dahiliye : Genel dahiliye birimi kendi içinde birçok dala ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm sorunların çözüm merkezidir. Bazı alt dallar: Gastroenteroloji, Onkoloji, Diyabet.

Dermatoloji : Dermatoloji, deri, saç, tırnaklarla alakalı hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, akciğer rahatsızlıklarının erken teşhisine olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının takibine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğerden kaynaklanan nefes alma sorunlarının değerlendirilmesi amacına yönelik solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uykuda solunum rahatsızlıkları ani ölüm gibi sonuçları ile uyku hastalıkları içinde en önemli hastalıklardan biridir. Obstruktif uyku apne sendromu sıklıkla ratlanılanıdır.

Hastanelerde bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

konya selçuk üniversitesi tıp fakültesi hastanesi tahlil sonuçları-86Hastanenin kapalı bölümlerinde yüksek sesle konuşmak tedavi görmekte olan hastaların tedavi süreceğini olumsuz yönde etkileyeceğinden oldukça hassasiyet gösterilmelidir.
Hastane koymuş olduğu kurallara uymamakta direnen; malzemelere bilerek hasar bırakan, ikazları önemsemeyen hasta ve refakatçilerinden verdikleri zarar talep edilebilir. Şüplelendiğiniz bir durumla karşılaştığınızda kati suretle ilgili güvenliği durumdan haberdar ediniz.
Herhangi bir eşyanızın çalınması ya da sahibi belirsiz bir torba gördüğünüz durumda bölümün sorumlu görevlisine bilgi vermeyi ihmal etmeyin.
Arabanızda kıymetli eşya dırakmamaya özen gösteriniz.
Kaldığınız odanın temiz olmasına özen göstererek derli toplu tutulmasını sağlayın. Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayın.
Hastanelere giderken sizinle beraber tek bir refakatçi bulundurmanız yeterli olacaktır. Daha fazla refatatçi lüzumsuz kalabalık meydana getirir bundan ötürü personelin rahat çalışmalarına engel olur.
Rahatsızlanmadıkları sürece hastanelere giderken yanınızda çocuk götürmemelisiniz.
Doktorlara ve diğer hastalara nazik olunuz.
Yangın çıkışını gereksiz yere kullanmayın.
Acil durumlar haricinde öncelik talebinde bulunmayınız.
Doktorları haksız işlem yaptırmaya çaba sarfetmeyiniz.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakım uygunluk durumuna bakılarak planlanır.
Kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi kalamaz.
Doktor vizite saatinde rahat muayene yapılabilmesi öteki hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı terketmeleri gerekmektedir.
Jinekoloji servislerinde erkeklerin kalması uygun değildir.
Klinikte doktor bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir.
Aydınlatmalar ve sular kapatılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

Tercihinize göre mobil telefon ile yahut da ev telefonunuzdan Alo 182 hizmet hattını arayarak hastane randevusu alma hattını arayacaksınız.

Randevu alan şahsın değil sağlık hizmeti alacak şahsın TC kimlik No’sunu görevlilere belirtiyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu söyledikten hemen sonraki adımda, tedavi görecek bireyin hangi hastaneden randevu almayı istediğini belirtiyorsunuz. Belli bir tercihiniz yoksa sorduğunuzda yaşanılan yerleşime dayanarak, gidilecek hastane hakkında öneri veriliyor.

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra randevu zaman ve tarihi bildireceksiniz. Müsait olma durumu dikkate alınarak size bilgi verip en uygun zamanı söylüyorlar.

Aldığınız randevunun gününü veyahut zamanını başka zamana almak için 182’den değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

Online Randevu Nasıl Alınır?

Belirtilen internet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen sayfadaki gerekli alanları tamamlamanız istenir. Üye olduktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifreniz, email adresine gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu alan kişinin değil de muayene olacak bireyin Vatandaşlık numarasını siteye yazıyorsunuz

Vatandaşlık numarasını söyledikten hemen sonraki aşamada, tedavi görecek hastanın hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini belirteceksiniz. Herhangi bir ön bilginiz bulunmuyorsa fikir talebinde bulunmak isterseniz Alo 182 hastane randevu hattını arayıp görevliye akıl danışabilirsiniz.

Sağlık kurumu seçildikten sonra müsaitlik durumunu göz önüne alarak randevu saat ve günü giriyorsunuz.

Aldığınız randevunun tarih veyahut saatini başka zamana almak için Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden gerekli revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.