ktü farabi hastanesi ek ödeme

Sitemizi ziyaret edenlerin gerçek yazılara en kısa yoldan göz atabilmesi ve anlayabilmesi düşüncesiyle derlemeler yaptık. ktü farabi hastanesi ek ödeme makalemizi incelerken altı çizilen ipuçlarını okumayı atlamayın. Gelecekte ihtiyaç duyduğunuzda kolayca web sitemize gelebilmek için sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyin. İnternette aradığınız her verinin net bir cevabını portallarımızda yakalayacaksınız. Aramak asla bu kadar tatmin edici olmamakta. Sağlık Kurumu bilgilerimiz aylık güncel olup, resmi randevu portalı ile kurumların şahsına ait sitelerinden ulaşılan veilerin derlenmesi ile oluşmaktadır. Portalımızın en son düzenlenme tarihi: 23 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Alerji Hastalıkları, Androloji, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Embriyoloji ve Histoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Genel Cerrahi, Geriatri, Hepatoloji, İmmünoloji, Neonatoloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Protetik Diş Tedavisi, Radyodiagnostik, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Parazitoloji, Mamagrofi, Ameliyathane üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri yer almaktadır.

Sağlık kurumlarının birimleri, hizmet kapsamları

ktü farabi hastanesi ek ödeme-90

Sinir Sistemi Hastalıkları : Nörologlar, diğer uzmanlık dallarına da sık olarak konsültasyon hizmeti vermektedir.

Radyoloji: Dijital teknoloji ile, konvansiyonel yöntemlerde elde edilen görüntülere göre daha detaylı, inceleme süresi daha kısa, tanıda daha yeterli görüntüler elde edilebilmektedir ve bu görüntüler özel iş istasyonlarında deneyimli uzman doktorlar tarafından incelenmektedirler.

Psikiyatri : Psikiyatri polikliniğinde, psikiyatrik sorunların tanısı ve tedavisi hakkında güncel, gerçekçi çözümler bilimsel/tıbbi temeller üzerinde üretilmektedir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Patoloji: Pataloji bölümünde kadın hastalıkları, baş-boyun hastalıkları, endokrin sistem hastalıkları, göz hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Bilgisayarlı tomografi : Magnetik rezonans, sinir sistemi anjiografileri hastalıkların lokalizasyonu ile ilgili bilgi verir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile çok hassas ameliyatlar yapılabilmekte ve daha önce kalıcı bozuklukla neticelenen operasyonlar artık olumlu neticelenmektedir.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Dahiliye : İç Hastalıkları birimi kendi içinde pek çok yan branşa ayrılır. Böbrek hastalığından, karaciğer hastalıklarına tüm hastalıkların çözüm merkezidir. Bazı alt dallar: Nefroloji, Hematoloji, Diyabet.

Yoğun bakım : Yoğun bakım ünitesi tüm kritik hastalara sağladığı yaşamsal destek nedeniyle toplam sağlık hizmeti içinde çok önemli bir yere sahiptir. Yoğun bakım hizmeti çok yönlü bir ekip çalışmasıyla mümkündür.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocukların diş tedavileri, uzman yaklaşımı gerektiren ayrı bir branştır. Çocuğun gelişim döneminde çene gelişimi, Ortodonti uzmanı tarafından izlenmelidir. Büyüme sürecindeki çocukların sağlıklı ağız yapısına sahip olmalarına imkan verecek önlemler alınmalıdır.

Hastanelerde dikkat etmeniz gerekenler

ktü farabi hastanesi ek ödeme-88Odada bulunan eşyaların bozulması durumunda ilgili personele bilgi veriniz.
TV izlerken sesini çok fazla açmamaya özen gösterin.
Tüm kapalı alanlarda Tütün mamülleri kullanımı yasaklanmıştır.
Tedavi edildiğiniz klinikte teslim aldığınız ekipmanların kullanımında dikkatli olunuz.
Çöpünüzü evsel atık kutularına atınız.
Tuvaletleri temiz bırakın.
Şüpheli bir olayla karşı karşıya gelirseniz kati suretle ilgili güvenliği durumdan haberdar edin. Eşyanızın kaybolması yahut himin olduğu belli olmayan bir çanta görülmesi halinde ilgili servisin sorumlu görevlisine haber vermeyi ihmal etmeyiniz.
Hastaneye yatmaya geliyorsanız zorunlu haller dışında kıymetli eşyalarınızı getirmemeye dikkat edin.
Aracınızda ziynet eşyası bırakmayınız.
Televizyon izlerken sesini çok açmayınız. Hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmayınız.
Araçlarınızı hastanenin park alanında hastalara tahsis edilmiş kısımlara ve başka araçların hareketine mani olmayan biçimde park ediniz.
Sağlık kurumlarına gidiyorsanız beraberinizde tek bir refakatçi bulunması doğru olur. fazla refatatçi gereksiz kalabalık oluşturur bu sebeple personelin rahatlıkla görevlerini yapmalarına mani olur.
Sağlık kurumuna giderken randevudan minimum 30 dk. önceden giderseniz, evrak işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
Rahatsızlanmadıkları sürece hastanelere beraberinizde çocuk götürmemelisiniz.
Telefonlarınızı sağlık kurumunda kısık seste kullanınız.
Hastanenin ilkelere uymaya dikkat edin. Ayrıcalık talep etmeyin.
Acil haller haricinde öncelik talebinde bulunmayınız.
Sorumlu sağlık personeli haricinde müdahale edenlere müsaade etmeyin.
Elektrik düğmeleri ve musluklar kapatılmalıdır.

Telefondan Hastane Randevu Alma

İsterseniz cep telefonla yahut da sabit telefonla Alo 182 hattını çevirerek hastane randevu alma hattını arayın.

Randevu alan kişinin değil de tedavi görecek kişinin TC kimlik numarasını operatöre belirtiyorsunuz

Vatandaşlık numarasını ilettikten hemen sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra randevu tarih ve zamanı belirtiyorsunuz. Uygunluk durumuna göre sizlere bilgi aktarıp en uygun tarihi iletiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarih ya da zamanını başka zamana almak işlemi için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

Online Randevu Nasıl Alınır?

Bağlantısı verilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde karşınıza gelen ekrandaki sizden istenen alanları tamamlamanız gerekiyor. Üye olunduktan sonra kullanıcı adı ile şifreniz, eposta adresine iletiliyor ve aktive ediliyor.

Randevuyu alan kimsenin değil de hekime görünecek bireyin TC kimlik numarasını sisteme giriyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu verdikten hemen sonra, sağlık hizmeti alacak kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra müsait olma durumunu göz önünde bulundurarak randevu saat ve günü seçiyorsunuz.

Aldığınız randevu gün yahut saatini başka zamana almak işlemi için web sitesinden gerekli düzeltmeyi yapabilirsiniz.