kumluca 2 nolu sağlık ocağı tahlil sonuçları

Okuyucularımızın değerli konulara pratik bir şekilde göz atabilmesi ve okuyabilmesi amacıyla özenli derlemeler hayata geçirdik. kumluca 2 nolu sağlık ocağı tahlil sonuçları sayfamızı incelerken vurgulanan uyarıları incelemeyi pas geçmeyin. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla sayfalarımıza erişebilmek için sitemizi tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz. Webde bulmaya çalıştığınız her şeyin net bir yanıtını websitelerimizde bulacaksınız. Aramak asla bu denli basit olmamıştı. Hastane listelerimiz haftalık güncel olup, kamu online randevu sitesi & kuruluşların kendilerine ait web sitelerinden elde edilen bilgilerin toplanması ile oluşmaktadır. Portalımızın en son düzenlenme tarihi: 22 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Algoloji, Biyoetik, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Embriyoloji ve Histoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizyoloji, Göğüs Hastalıkları, Hematoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Metabolik Cerrahi, Perinatoloji, Pratisyen, Radyodiagnostik, Spor Hekimliği, Tıbbi Parazitoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Doğumhane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları verilmektedir.

Sağlık kurumlarının bazı bölümleri, görevleri

kumluca 2 nolu sağlık ocağı tahlil sonuçları-29

Psikiyatri : Psikiyatri polikliniğinde, psikiyatrik sorunların tanısı ve tedavisi hakkında güncel, gerçekçi çözümler bilimsel/tıbbi temeller üzerinde üretilmektedir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Kan Hastalıkları : Hematoloji; lenfoma, multipl miyelom, akut ve kronik lösemi ile benzeri rahatsızlıklar olmak üzere; kemik iliği, lenf sistemi ve kan ile ilgili hastalıkları inceleyen bilim dalıdır.

Nükleer Tıp : Nükleer tıp merkezlerinde yapılan tanısal tetkikler tiroid, kemik, kalp, böbrek ve diğer birçok organın ve hastalığın sintigrafik görüntülenmesi olup aynı zamanda tiroid hastalıkları başta olmak üzere bazı tumor ve enflamatuar hastalıkların tedaviside yapılmaktadır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların sebep oldukları hastalıkların başında; bakteriler, virüsler, mantarlar ve parazitler gelmektedir. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek kişilerde oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Check-up merkezi : Check up, henüz şikayete yol açmamış olası bir hastalığın tarama ile erken tanısıdır. Özellikle kanserde erken farkındalık kişinin yaşam konforunu artırarak, yaşam süresini de uzatacaktır. Standart bir check up’ta olması gereken testlerden birkaçı; kan sayımı, guatr testi, akciğer grafisi.

Mamografi : Meme hastalıklarının tanı ve tedavisinin modern yöntemlere göre yapıldığı kapsamlı bir merkezdir.

Endokrinoloji Diyabet Hastalıkları : İç salgı bezlerinin salgıladıkları hormonların azlığı ve fazlalığı. Aynı zamanda vitaminler ve minerallerin metabolizması gibi metabolizma rahatsızlıkları endokrinolojinin alanına girmektedir.

Yoğun bakım : Yoğun bakım ünitesi tüm kritik hastalara sağladığı yaşamsal destek nedeniyle toplam sağlık hizmeti içinde çok önemli bir yere sahiptir. Tüm cerrahi ve dahili dalların, son derece gelişmiş teknolojiye sahip laboratuarın ve görüntüleme merkezinin 24 saat süreyle desteği olmaksızın yoğun bakım ünitesinde kaliteli yaşamsal destek ve tedavi sağlanması mümkün değildir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, bazı akciğer hastalıklarının kesin teşhisine imkan veren bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının tedavisine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğer kaynaklı nefes darlıklarının tanısı için cilt alerji testleri yapılır. Uyku durumunda solunum problemleri ani ölüm gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları arasında en önemli rahatsızlıklardan biridir. Tıkayıcı uyku apne sendromu sıklıkla ratlanılanıdır.

Acil Servis : Gündüz hastanede mevcut tüm bölümler tarafından destek gören acil servis, gece boyunca hastanede kendi servislerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. personeli tarafından desteklenmektedir. Öteki bölümlerde ise nöbette bulunan uzmanlar acil servisten çağrıldıklarına oldukça hızlı davranarak acil konsültasyona cevap vermektedir. Tıbbi techizatlar ile donatılmış olan acil serviste, yatak başı monitörleri olan müşahede odası vardır. Hastaların ilk gözlemleri burada yapılmaktadır. Bunun dışında bir küçük müdahale odası bulunabilir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocukların diş tedavileri, uzmanlığın gerekli olduğu bir branştır. Çocukların büyüme döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodonti uzmanı tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Gelişim sürecindeki çocukların düzgün bir ağız yapısına sahip olmalarını sağlayacak tedbirler alınmalıdır.

Hastanede bu kurallara uymaya dikkat edin

kumluca 2 nolu sağlık ocağı tahlil sonuçları-14Tüm kapalı alanlarda 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaktır.
Tuvaleti temiz bırakınız. Şüpheli herhangi bir olayla karşı karşıya kaldığınızda vakit haybetmeden ilgili hastane güvenliğini bilgilendirin.
Hastaneye yatmaya geliyorsanız zorunlu durumlar haricinde kıymetli eşyalarınızı getirmeyin. Erkek hastalara erkek refakatçi, kadın hastalara kadın refakatçi bununması durumuna özen gösteriniz. Bulunduğunuz odanın temiz tutulmasına dikkat ederek düzenli olmasını sağlayın.
Televizyon izlerken sesi çok fazla açmamaya özen gösterin.
Odanızda bulunan eşyaların kırılması halinde hastane personeline haber verin.
Aracınızı hastanenin otoparkında hastalara ayrılmış alanlara ve başka arabaların ilerlemesine mani olmayan biçimde bırakmaya özen gösteriniz.
Sağlık kurumlarına gidiyorsanız yanınızda tek bir refakatçi bulunması yeterli olur. fazla refatatçi gereksiz kalabalık meydana getirir bu yüzden sağlık çalışanlarının rahatlıkla görevlerini yapmalarına engel olur.
Randevularınıza erken gelmeye dikkat ediniz.
Rahatsızlanmadıkları sürece sağlık kurumuna giderken beraberinizde çocuk götürmeyiniz.
Hastanelere içecek götürmemelisiniz.
Mobil cihazlarınızı hastane içerisinde sessizde tutunuz.
Ziyaretçi olarak gelenler, kendilerine verilen yaka kartını takmalıdır.
Hastane personelinin ikazlarını dikkate alın.
Yangın çıkışını gereksiz yere kullanmayınız. Doktorları baskı altına almaya çaba sarfetmeyiniz.
Hastanelerin sizin olduğunu, sağlık çalışanlarının da size hizmet verdiğini unutmayın. Doktor vizite saatlerinde sağlıklı çalışılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı terketmeleri gerekir.
Tekerlekli sandalyeler odada bulundurulmamalı, kullanılmayan sandalyeler iade edilmelidir.
Canlı çiçeklerin hasta odasında bakılması yasaklanmıştır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi

Tercihinize bağlı olarak cep telefon ile veyahut ev telefonundan ALO 182 servisini çevirerek hastane randevu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu alan kişinin değil sağlık hizmeti alacak hastanın Vatandaşlık numarasını asistana iletiyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu verdikten sonraki aşamada, hekime görünecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra randevu gün ve saati kararlaştırıyorsunuz. Müsaitlik durumu dikkate alınarak size teyit verip uygun randevu tarihini bildiriyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gün yahut zamanını değiştirmek zorunda kalırsanız Alo 182 hattından değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu Alma Sistemi

Belirtilen siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen ekrandaki sizden istenen bilgileri tamamlamanız istenir. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adı ve şifre, mail adresinize iletiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu ayarlayan şahsın değil sağlık hizmeti alacak şahsın TC kimlik No’sunu siteye yazıyorsunuz

Vatandaşlık numarasını söyledikten hemen sonraki aşamada, tedavi görecek şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra müsaitlik durumunu göz önüne alarak gideceğiniz tarih ve zamanı seçiyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gününü ya da saatini başka zamana almak isterseniz web sitesinden gerekli değişikliği yapabilirsiniz.