lazer göz kliniği alanya

Ziyaretçilerimizin pratik konulara kolayca göz atabilmesi ve okuyabilmesi gayesiyle araştırmalar oluşturduk. lazer göz kliniği alanya sayfamızı incelerken altı çizilen uyarıları gözden geçirmeyi pas geçmeyin. Bir daha ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla sitemize ulaşabilmek için sitemizi favorilerinize ekleyin. Internette istediğiniz her şeyin kesinlikle bir cevabını sitelerimizde bulacaksınız. Aramak hiç bu denli basit olmadı. Sağlık Kurumu bilgilerimiz aylık aktüel olup, kamu online randevu web sitesi & kurumların şahsına ait sitelerinden alınmış bilgilerin toplanması ile oluşturulmuştur. hastane.aramak.org en son güncellenme tarihi: 21 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Alerji Hastalıkları, Beslenme Uzmanı, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Gastroenteroloji, Göğüs Hastalıkları, Hematoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Neonatoloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Radyasyon Onkolojisi, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Onkoloji, Kanser, Yoğun Bakım üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri verilmektedir.

Sağlık kurumlarının birimleri, görevleri

lazer göz kliniği alanya-45

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkinlerin kalp ameliyatlar yapılmaktadır.

Psikiyatri : Tıbbi yaklaşımın özünde sorunun doğru tanımlanması çok önemlidir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Kan Hastalıkları : Hematoloji, son yıllarda çok önemli gelişmelerin kat edildiği, hastalıklarda tedavi seçeneklerinin arttığı, klinik çalışmaların en çok yapıldığı alanlardan biridir.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudun her kısmında meydana gelebilen, bakteriler tarafından ortaya çıkan ve bazıları sirayet edebilen hastalıklardır. ishallerden ciddi hatta ölümcül olabilen sarılıklara kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanları tarafından tedavi edilir.

Acil Servis : Mesai saatlerinde hastanede branşlar ile desteklenen acil servis, gece de hastanede kendi servislerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. uzmanları tarafından desteklenmektedir. Öteki branşlarda ise nöbetteki hekimler acil servis tarafından çağrıldıkları zaman mümkün olduğunca çabuk davranarak acil konsültasyona destek verir. Tıbbi cihazlar ile donatılmış olan acil serviste, yatak başı ekranları olan müşahede odası vardır. Hastaların ilk tedavileri burada yapılmaktadır. Bunun dışında bir küçük müdahale odası bulunabilir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocuk diş tedavileri, uzman yaklaşımı gerektiren bir diş hekimliği dalıdır. Çocuğun gelişim sürecinde çene gelişimi, Ortodonti uzmanları tarafından izlenmelidir. Gelişim çağında bulunan çocukların düzgün çene yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uyun

lazer göz kliniği alanya-93 Sağlık kurumlarının sizin olduklarını, hastane personelinin size hizmet verdiğini aklınızdan çıkarmayın.
Sağlık kurumlarına yiyecek götürmemelisiniz.
Eşyanızın çalınması yahut sahibi belirsiz herhangi bir torba görülmesi durumunda bölümün görevlisine haber vermeyi ihmal etmeyiniz.
Sağlık kuruluşlarında 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaktır.
Yattığınız bölümde size teslim edilen tüm ekipmanların kullanılmasında dikkatli olunuz.
Lavaboları temiz bırakmaya özen gösteriniz.
Şüplelendiğiniz herhangi bir durumla karşı karşıya kaldığınızda vakit haybetmeden ilgili personeli bilgilendiriniz.
Herhangi bir eşyanızın çalınması ya da sahibi olmayan herhangi bir çanta farkettiğinizde ilgili bölümün sorumlu güvenlik görevlisine bilgi vermeyi ihmal etmeyin.
Hastaneye yatış için gelirken zorunlu kalmadıkça değerli eşyalarınızı getirmeyin.
Eşyalarnızı size tahsis edilen dolapta toplu şekilde saklayınız.
TV seyrederken sesini fazla açmamaya özen gösterin.
Kaldığınız odada bulunan ekipmanların arızalanması halinde personele bilgi verin.
Odanızdaki tıbbi ekipmanları gözetmen bilgisi dahilinde kullanınız. Hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmayınız.
Aracınızı sağlık kurumunun otoparkında ziyaretçilere ayrılmış alanlara ve diğer araçların hareketine engel olmayacak şekilde bırakmaya özen gösteriniz.
Hastaneye gidiyorsanız randevunuzdan minimum yarım saat önceden giderseniz, evrak işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Hastalanmadıkları sürece hastanelere beraberinizde küçük çocuk götürmeyiniz.
Sağlık kurumlarına yiyecek götürmemelisiniz.
Refakatçi olarak gelenler, ziyaretçi/refakatçi kartını takmalıdır.
Sağlık görevlilerinin ikazlarını dinleyiniz.
Acil müdahale gerektiren durumlar haricinde öncelik istemeyiniz.
İlgili sağlık çalışanları haricinde müdahalede bulunanlara izin vermeyin.
Hastanelerin sizlere ait olduklarını ve hastane personelinin sizlere hizmet verdiğini aklınızdan çıkarmayın.
Kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi kalamaz.
Jinekoloji servislerinde erkek refakatçi bulunması uygun değildir.
Tekerlekli sandalyeler odada bulundurulmamalı ve kullanılmayan tekerlekli sandalyeler geri teslim edilmelidir.
Gerçek çiçeklerin odalarda muhafaza edilmesi yasaklanmıştır.
Hasta odalarındaki yataklar düzenli tutulmalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi

İsteğe bağlı olarak cep hattınızdan yahut sabit hattınızdan Alo 182 hizmet hattını arayarak hastane randevusu alma hattını arayın.

Randevuyu alan şahsın değil de hekime görünecek hastanın TC kimlik numarasını ilgili kişilere söyleyeceksiniz

Vatandaşlık numarasını ilettikten hemen sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak hastanın hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini söylüyorsunuz. Bir sağlık kuruluşu tercihiniz yoksa talep ettiğinizde bulunulan bölgeye dayanarak, muayene olunacak sağlık kurumları ile ilgili öneri veriliyor.

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra randevu saat ve günü bildireceksiniz. Uygun olma durumu göz önüne alınarak size müsaitlik verip en uygun zamanı söylüyorlar.

Aldığınız randevunun tarihini ya da zamanını değiştirmek işlemi için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik yaptırabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi

Bağlantısı verilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açılan ekrandaki doldurmanız gereken alanları tamamlamanız gerekiyor. Üye olduktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz, email adresinize gönderiliyor ve onaylanıyor.

Randevu ayarlayan şahsın değil doktora görünecek bireyin Vatandaşlık numarasını ilgili yere yazıyorsunuz

TC kimlik numarasını ilettikten hemen sonraki aşamada, tedavi görecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçildikten sonra uygunluk durumunu göz önüne alarak gideceğiniz tarih ve zamanı bildireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarih yahut saatini başka zamana almak için Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden uygun revizyonu yapabilirsiniz.