lokman hekim hastanesi psikolog

Ziyaretçilerimizin güncel konulara zorluk çekmeden göz atabilmesi ve faydalanabilmesi gayesiyle derlemeler hayata geçirdik. lokman hekim hastanesi psikolog yazısını incelerken önemi vurgulanan tavsiyeleri incelemeyi pas geçmeyin. İleride ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla makalelerimize erişebilmek isterseniz hastane.aramak.org’u favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz. İnternette istediğiniz her bilginin kesinlikle bir cevabını portallarımızda keşfedeceksiniz. Aramak asla bu kadar basit olmamıştı. Hastane bilgilerimiz haftalık güncel olup, devlet online randevu portalı ile hastanelerin şahsına ait sitelerinden alınmış dataların derlenmesi ile oluşmaktadır. Sitemizin en son güncellenme tarihi: 24 10 2014


Portalımızda; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Aile Hekimliği, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Alerjisi, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Romatolojisi, Diş Hekimi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Göz Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Nefroloji, Perinatoloji, Psikiyatri, Radyasyon Onkolojisi, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Parazitoloji, Mamagrofi, Acil Servis bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon dataları verilmektedir.

Hastane bazı birimleri, uzmanlık alanları

lokman hekim hastanesi psikolog-56

Psikiyatri : Tıbbi yaklaşımın özünde sorunun doğru tanımlanması çok önemlidir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Kan Hastalıkları : Hematolojik hastalıkların büyük bir bölümü, tedavisi hayati önem taşıyan hastalıklardır.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu bölümde bilhassa kısırlık takibinde, tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeylerinin ölçülmesinde ve kalp rahatsızlıklarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılır. Bu birimde kanser hakkında enformasyon sağlayan kanda tümör belirteçleri de ölçülür.

Dermatoloji : Dermatoloji, deri, saç, tırnaklarla alakalı rahatsızlıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Yoğun bakım : İleri teknolojinin de katkılarıyla, son yıllarda yoğun bakım hizmeti büyük gelişmeler göstermiştir. Yoğun bakım hizmeti çok yönlü bir ekip çalışmasıyla mümkündür.

Acil Servis : Gündüz saatlerinde hastanede mevcut bölümler ile destek gören acil servis, gece boyunca hastane içinde kendi servislerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. uzmanları tarafından desteklenmektedir. Öteki servislerde ise nöbetteki uzmanlar acil servisten çağrıldıklarına çok kısa bir süre içinde acil konsültasyona cevap verir. Tıbbi cihazlar bulunan olan acil servis bünyesinde, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli tedavileri burada yapılmaktadır. Bunun haricinde bir resüssitasyon odası bulunabilir.

Sağlık kuruluşlarında uymanız gereken kurallar

lokman hekim hastanesi psikolog-06Hastanenin kapalı alanlarında bağırarak konuşmak diğer hastaların dinlenme ve tedavi süreceğini negatif yönde etkileyeceğinden çok özen gösterilmelidir.
Tedavi edildiğiniz serviste bulunan ve size teslim edilen ekipmanların kullanımında özenli davranınız.
Hastanenin koyduğu kurallara uymak istemeyen; binaya isteyerek hasar veren, ikazları dikkate almayan hasta ve yakınlarından uğrattıkları zarar istenebilir. Çöpünüzü çöp kutusuna özen gösteriniz.
Şüphe duyduğunuz bir olayla karşılaşırsanız ilgili güvenliği durumdan haberdar edin.
Eşyanızın çalınması veya sahibi olmayan bir eşya gördüğünüzde ilgili servisin sorumlu güvenlik görevlisine haber vermeyi ihmal etmeyiniz.
Arabanızda değerli eşya bırakmamaya dikkat ediniz.
Görevli olmayanlardan yardımlarını istemeyiniz. TV seyrederken sesi çok fazla açmamaya özen gösterin.
Bir problemle karşılaştığınızda kesinlikle hastane personelinden yardım isteyiniz.
Hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmayın.
Aracınızı kurumun otoparkında ziyaretçilere ayrılmış kısımlara ve başka arabaların hareketine engel olmayan şekilde bırakmaya özen gösteriniz.
Randevunuza erken gelmeye özen gösterin.
Rahatsız olmadıkları sürece hastaneye giderken yanınızda bebek götürmemelisiniz.
Hastaneye içecek götürmeyin.
Mobil cihazlarınızı hastane içerisinde kısık seste kullanınız.
Ziyaretçiler, ziyaretçi/refakatçi kartlarını bulundurmalıdır.
Hastane çalışanlarına ve diğer hastalara hoşgörülü olunuz. Yangın çıkışını amacı dışında işgal etmeyiniz. Muayene sırasına uymalı, diğer hastaların hakkını yememelisiniz.
Acil müdahale gerektiren durumlar haricinde öncelik talebinde bulunmayınız.
Hastane çalışanlarını haksız işlem yaptırmaya çalışmayınız.
Sağlık kurumlarının size ait olduklarını ve hastane çalışanlarının sizlere hizmet verdiğini hatırlayın.
Refakatçi kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi olarak kalamaz.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı ve kullanılmayan tekerlekli sandalyeler geri teslim edilmelidir.
Hasta yatakları tertipli tutulmalıdır.
Refakatçilerin hasta yataklarına yatmaları yasaktır.

Telefonla Hastane Randevu Alma

İster cep hattından veyahut ev hattından Alo 182 telefonunu çevirerek hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu alan şahsın değil sağlık hizmeti alacak şahsın Vatandaşlık numarasını ilgili kişilere veriyorsunuz

TC kimlik numarasını belirttikten sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak şahsın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini iletiyorsunuz. Belli bir sağlık kuruluşu tercihiniz bulunmuyorsa arzu ettiğinizde bulunduğunuz yerleşime göre, muayene olunacak sağlık kuruluşları hakkında yönlendirme yapılıyor.

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra gideceğiniz zaman ve tarihi bildireceksiniz. Uygunluk durumuna göre size uygunluk verip kesin tarihi bildiriyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gününü veya saatini değiştirmek isterseniz Alo 182 hattından değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

Online Randevu Nasıl Alınır?

Belirtilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açılan ekrandaki doldurmanız gereken alanları tamamlamanız isteniyor. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adı ile şifre, email adresine gönderiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu ayarlayan kişinin değil de tedavi görecek bireyin TC kimlik No’sunu ilgili yere yazacaksınız

Vatandaşlık No’sunu söyledikten hemen sonra, tedavi görecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercihi yapıldıktan sonra müsaitlik durumuna göre randevu zaman ve tarihi seçiyorsunuz.

Aldığınız randevu gün ya da saatini değiştirmek isterseniz web sitesinden gerekli düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.