manisa devlet hastanesi randevu sorgulama

Sitemizi ziyaret edenlerin geniş kapsamlı yazılara pratik yoldan erişebilmesi ve cevap bulabilmesi amacıyla özenli araştırmalar hayata geçirdik. manisa devlet hastanesi randevu sorgulama yazımızı incelerken paylaşılan diğer yazıları incelemeyi pas geçmeyin. Bir daha aradığınızda pratik olarak makalelerimize girebilmek için sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz. Webde istediğiniz her şeyin net bir cevabını bizim sitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak hiç bu kadar basit olmamıştı. Sağlık Kurumu listelerimiz haftalık aktüel olup, devlet randevu portalı & kurumların şahsına ait sitelerinden alınan bilgilerin toplanması ile oluşmaktadır. Web sitemizin en son güncellenme tarihi: 23 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Alerji Hastalıkları, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Psikiyatrisi, Dermatoloji, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Enfeksiyon Hastalıkları, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Hematoloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Nöroloji, Periodontoloji, Pratisyen, Radyodiagnostik, Spor Hekimliği, Tıbbi Mikrobiyoloji, Rontgen, Ameliyathane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri verilmektedir.

Hastane servisleri, hizmet alanları

manisa devlet hastanesi randevu sorgulama-42

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji bölümü, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Dahiliye : Genel dahiliye birimi kendi içinde pek çok dala ayrılır. Böbrek hastalığından, karaciğer hastalıklarına tüm rahatsızlıkların tedavi merkezidir. Bazı alt dallar: Göğüs Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları, Kardiyoloji.

Jinekoloji: Tıp dünyasındaki her gelişimi yakından izleyen ve uygulayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü; kadın hastalıkları, hamilelik, doğum öncesi ve doğumla ilgili problemlerin çözümünde de modern tıbbın tüm olanaklarıyla hizmet vermektedir.

Sağlık kuruluşlarında uymanız gereken kurallar

manisa devlet hastanesi randevu sorgulama-70Tedavi gördüğünüz serviste teslim aldığınız ekipmanların kullanımında özen gösteriniz.
Hastane hükümlerine uymamakta direnen; malzemelere kasti hasar veren, uyarıları hafife alan hastalar ile yakınlarından sebebiyet verdikleri hasar tahsil edilebilir. Çöpünüzü çöp kutularına atın.
Şüphe duyduğunuz bir kişiyle karşı karşıya gelirseniz vakit haybetmeden ilgili güvenlik personelini durumdan haberdar ediniz.
Otomobilinizde ziynet eşyası dırakmamaya özen gösteriniz. Kadın hastaların yanında kadın refakatçi, erkek hastalara erkek refakatçi bununması durumuna özen gösterin.
Yattığınız odanın temiz kalmasına özen göstererek derli toplu kalmasını sağlayın.
Odada bulunan demirbaşların kırılması halinde ilgili hastane personeline bilgi veriniz.
Koridorlarda yüksek sesle konuşmayınız.
Hastanelere içecek götürmeyiniz.
Sağlık kurumu kurallara uymaya dikkat edin. İltimas istemeyiniz.
Hastane personelinin uyarılarını dinleyiniz.
Yangın merdivenlerini gereksiz yere kullanmayınız.
Acil müdahale gerektiren haller haricinde size öncelik verilmesini istemeyin.
Sorumlu sağlık personeli haricinde müdahalede bulunanlara izin vermeyin.
Hekimleri haksız işlem yaptırmaya çalışmayınız. Doktor vizite saatlerinde rahat muayene yapılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekir. Kadın Doğum bölümlerinde erkeklerin bulunması uygun değildir. Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı, işi biten tekerlekli sandalyeler geri verilmelidir.
Refakatçilerin yataklara uzanmaları yasaktır.
Işıklar ve musluklar kapatılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi

İsteğe bağlı olarak cep hattından yahut sabit hattan ALO 182 hattını arayarak hastane randevusu alma hattını arayın.

Randevu alan kimsenin değil tedavi görecek hastanın Vatandaşlık numarasını operatörlere söylüyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu belirttikten sonra, muayene olacak bireyin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini iletiyorsunuz. Bir bilginiz yoksa talep ederseniz yaşanılan ile dikkat edilerek, tedavi olunacak sağlık kuruluşları hakkında yönlendirmede bulunuluyor.

Hastane tercih edildikten sonra gideceğiniz zaman ve tarihi kararlaştıracaksınız. Müsait olma durumu göz önünde bulundurularak sizlere bilgilendirme yapıp en uygun randevu zamanını söylüyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu gün ya da zamanını değiştirmek isterseniz 182’yi arayarak değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

Webden Randevu Alma Sistemi

Bağlantıdaki siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde karşınıza gelen ekrandaki sizden istenen alanları tamamlamanız istenir. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifre, eposta adresinize gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu alan kişinin değil hekime görünecek kişinin Vatandaşlık numarasını siteye giriyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu söyledikten hemen sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak şahsın hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini giriyorsunuz. Belli bir sağlık kuruluşu tercihiniz bulunmuyorsa destek almak için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak görevlilere sorabilirsiniz.

Hastane seçimi yapıldıktan sonra uygun olma durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz saat ve günü giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarih veya zamanını başka zamana almak için MHRS’den gerekli düzeltmeyi yapabilirsiniz.