manisa kadın doğum hastanesi randevu

Sizlerin geniş çerçeveli yazılara en kolay yoldan göz atabilmesi ve anlayabilmesi için kapsamlı derlemeler gerçekleştirdik. manisa kadın doğum hastanesi randevu makalemizi gözden geçirirken altı çizilen tavsiyeleri incelemeyi pas geçmeyin. Daha sonra ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla makalelerimize gelebilmek için sitemizi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz. Webde arzu ettiğiniz her verinin mutlak bir cevabını portallarımızda yakalayacaksınız. Aramak hiç bu kadar kolay olmamakta. Sağlık Kurumu listelerimiz haftalık güncel olup, resmi hastane randevu portalı ile kuruluşların şahsına ait internet sitelerinden alınan bilgilerin düzenlenmesi ile oluşmaktadır. Web sitemizin son güncellenme tarihi: 20 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Aile Hekimliği, Androloji, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Cilt Deri Hastalıkları, Embriyoloji ve Histoloji, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Geriatri, Hepatoloji, Kardiyoloji, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Psikiyatri, Restoratif Diş Tedavisi, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Onkoloji, Üroloji, Ameliyathane üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri mevcuttur.

Sağlık kurumlarının bazı bölümleri, hizmet alanları

manisa kadın doğum hastanesi randevu-78

Patoloji: Pataloji bölümünde karaciğer hastalıkları, böbrek hastalıkları, yumuşak doku hastalıkları, göz hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Nükleer Tıp : .Halen ülkemizde üniversitelerde, büyük illerin devlet ve sigorta hastaneleri ile bazı özel merkezlerde hizmet veren nükleer tıp bölümlerinde hemen her organ sistemiyle ilgili hastalıklarda fonksiyon (işlev) görüntülemesi yapılmaktadır.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu bölümde bilhassa kısırlık takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeyi ölçümlerinde ve kalp rahatsızlıklarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılır. Bu bölümde kanser hakkında bilgi sağlayan kanda tümör belirteçleri de ölçülür.

Check-up merkezi : Check up, yaptırmak kişinin kendine ve sağlığına özen göstermesidir. Birçok hastalıkta erken tedavi hayati önem taşır. Standart bir check up’ta olması gereken testlerden birkaçı; kan sayımı, tiroit testi, tam idrar analizi.

Yoğun bakım : Toplumların ortalama yaşam sürelerindeki gelişmeler de yoğun bakım ünitelerindeki verimli gelişmelerin katkısı büyüktür. Tüm cerrahi ve dahili dalların, son derece gelişmiş teknolojiye sahip laboratuarın ve görüntüleme merkezinin 24 saat süreyle desteği olmaksızın yoğun bakım ünitesinde etkin yaşamsal destek ve tedavi sağlanması mümkün değildir.

Hastanelerde bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

manisa kadın doğum hastanesi randevu-79 Sağlık kurumunda Sigara içmek yasaktır.
Hastanenin hükümlerine karşı çıkan; eşyalara kasti olarak hasar bırakan, yapılan uyarıları önemsemeyen hasta ile yakınlarından verdikleri hasar geri istenebilir.
Çöplerinizi evsel atık kutusuna özen gösteriniz. WC’yi temiz kullanınız.
Şüphe duyduğunuz herhangi bir olayla karşılaştığınızda güvenliği bilgilendirin.
Eşyanızın çalınması veya sahipsiz bir poşet gördüğünüz durumda ilgili servisin güvenlik görevlisine haber vermeyi ihmal etmeyin.
Otomobilinizde değerli eşya bırakmamaya özen gösterin.
Kaldığınız odanın temiz tutulmasına dikkat ederek tertipli kalmasını sağlayın.
TV seyrederken sesi çok fazla açmayın.
Kaldığınız odada bulunan eşyaların kırılması halinde personele haber veriniz.
Kaldığınız odadaki tıbbi ekipmanları yetkili gözetiminde kullanınız.
Bir problemle karşılaşıldığında kesinlikle hastane personelinden yardımda bulunmasını isteyiniz.
Hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmayın.
Otomobilinizi sağlık kurumunun park alanında hastalara tahsis edilmiş yerlere ve başka araçların ilerlemesine mani olmayacak şekilde park etmeye özen gösteriniz.
Aldığınız randevuya erkenden gelmeye özen gösterin.
Hasta olmadıkları sürece hastaneye yanınızda küçük çocuk götürmemelisiniz.
Sağlık kurumuna içecek götürmeyiniz.
Ziyaretçiler, ziyaretçi/refakatçi kartını bulundurmalıdır.
Yangın çıkışlarını gereksiz yere kullanmayın.
Acil haller haricinde öncelik istemeyiniz. Sağlık çalışanlarını haksız işlem yaptırmaya çaba sarfetmeyiniz.
Refakatçi kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi kalamaz.
Vizite saatlerinde sağlıklı muayene yapılabilmesi öteki hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları boşaltmaları gerekmektedir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde bulundurulmamalı ve işi biten sandalyeler geri bırakımalıdır.
Ziyaretçilerin hasta yataklarına yatmaları kesinlikle yasaktır.
Işıklar ve musluklar açık bırakılmamalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi

Tercihinize göre cep telefonla yahut sabit hattınızdan ALO 182 servisini çevirerek hastane randevusu alma hattını arayın.

Randevuyu ayarlayan bireyin değil hekime görünecek kişinin Vatandaşlık numarasını ilgili kişilere belirtiyorsunuz

TC kimlik No’sunu verdikten hemen sonraki aşamada, muayene olacak kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra randevu saat ve günü bildireceksiniz. Müsait olma durumu göz önüne alınarak sizlere kesin zamanı iletiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarihini ya da zamanını değiştirmek isterseniz 182’den değişiklik yapabilirsiniz.

Online Randevu Alma Sistemi

Bağlantısı verilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde karşınıza gelen sayfadaki gerekli alanları doldurmanız istenir. Üye olduktan sonra kullanıcı adınız ile şifreniz, eposta adresine iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu ayarlayan bireyin değil de doktora görünecek hastanın Vatandaşlık No’sunu ilgili yere yazacaksınız

TC kimlik No’sunu verdikten hemen sonraki adımda, doktora görünecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçimi yapıldıktan sonra müsait olma durumunu göz önüne alarak gideceğiniz tarih ve zamanı bildireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarih veyahut zamanını değiştirmek zorunda kalırsanız Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden gerekli revizyonu yapabilirsiniz.