medical park hastanesi istanbul göztepe

Okuyucularımızın doğru yazılara pratik yoldan göz atabilmesi ve cevap bulabilmesi için detaylı çalışmalar yaptık. medical park hastanesi istanbul göztepe makalesini incelerken vurgulanan ipuçlarını okumayı atlamayın. Tekrar aradığınızda rahatlıkla makalelerimize erişebilmek isterseniz bu siteyi favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz. Webde arzu ettiğiniz her şeyin mutlak bir detayını sitelerimizde bulacaksınız. Aramak asla bu kadar basit olmamıştı. Hastane listelerimiz haftalık aktüel olup, devlet hastane randevu web sitesi ve hastanelerin kendilerine ait internet sitelerinden elde edilen informasyonun düzenlenmesi ile meydana getirilmiştir. Portalımızın en son güncellenme tarihi: 24 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Algoloji, Biyoetik, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Psikiyatrisi, Çocuk Ürolojisi, Embriyoloji ve Histoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları, Halk Sağlığı, Kalp ve Damar Cerrahisi, Nöroloji, Perinatoloji, Psikiyatri, Radyasyon Onkolojisi, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Parazitoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri mevcuttur.

Hastane bölümleri, hizmet alanları

medical park hastanesi istanbul göztepe-56

Sinir Sistemi Hastalıkları : Diğer uzmanlık dallarını ilgilendiren hastalıkların, sinir sistemini etkilediği durumlarda da, konusunda uzmanlaşmış nörologlar, konsültasyon hizmeti verirler.

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp sağlığını korumak amacıyla hizmet vermektedir.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların sebep oldukları hastalıkların başında; bakteriler, virüsler, mantarlar ve parazitler gelmektedir. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Hematoloji: Hematoloji, son yıllarda çok önemli gelişmelerin kat edildiği, hastalıklarda tedavi seçeneklerinin arttığı, klinik çalışmaların en çok yapıldığı alanlardan biridir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, bazı akciğer rahatsızlıklarının kesin tanısına olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının tanısına yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğer kaynaklı solunum problemlerinin değerlendirilmesi amacıyla ilaçlı solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uyku durumunda solunum problemleri inme gibi sonuçları ile uyku hastalıkları arasında en önemli hastalıklardan biridir. Obstruktif uyku apne sendromu en sık görülenidir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti, uzman yaklaşımı gerektiren bir branştır. Çocukların gelişme sürecinde iskeletsel çene gelişimi, Ortodontistler tarafından izlenmelidir. Büyüme çağında bulunan çocukların sağlıklı bir ağız yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Hastanelerde uymanız gereken kurallar

medical park hastanesi istanbul göztepe-16Hastanenin kapalı alanlarında yüksek sesle konuşmak tedavi gören hastaların tedavi süreçlerini bozacağından azami özen gösterilmelidir.
Yattığınız klinikte bulunan ve sizlere teslim edilen ekipmanların kullanımında dikkatli davranınız.
WC’leri temiz kullanın.
Eşyanızın çalınması veya sahibi belirsiz bir torba farkettiğinizde servisin sorumlu güvenlik personeline haber vermeyi ihmal etmeyin. Personel harici kişilerden yardım etmelerini istemeyiniz.
Odadaki tıbbi teçhizatları bir sorumlu kontrolünde kullanın.
Bir problemle karşılaşıldığında kesinlikle hastane personelinden yardım talep ediniz.
Koridorlarda yüksek sesle konuşmayın.
Arabalarınızı hastanenin otoparkında ziyaretçilere tahsis edilmiş kısımlara ve başka araçların çıkmasına engel olmayacak biçimde bırakmaya özen gösteriniz.
Randevularınıza erken gelmeye dikkat edin.
Hastanelere giderken randevunuzdan en az yarım saat önceden giderek, kayıt işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
Rahatsızlanmadıkları sürece sağlık kurumuna giderken beraberinizde küçük çocuk götürmeyiniz. Sağlık kurumlarına yiyecek götürmeyin. Hastane çalışanlarına ve öteki hastalara anlayışlı olunuz.
Hastane kurallara uyunuz. İltimas talebinde bulunmayınız.
Sağlık çalışanlarının ikazlarını dikkate alınız.
Acil çıkışları amacı dışında kullanmayın.
Acil müdahale gerektiren haller dışında size öncelik verilmesini istemeyin.
Hekimleri haksız işlem yaptırmaya çalışmayınız.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakımın müsaitliğine bakılarak planlanır.
Refakatçi kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi olarak kalamaz.
Vizite saatlerinde sağlıklı muayene yapılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekir.
Canlı çiçeklerin hasta odasında bulundurulması yasaktır.
Hasta odalarındaki yataklar temiz tutulmalıdır.
Ziyaretçilerin yataklara uzanmaları yasaktır.
Aydınlatmalar ve musluklar kapatılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

İsterseniz mobil hattından veyahut ev hattından Alo 182 telefon numarasını tuşlayarak hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevuyu alan kişinin değil de sağlık hizmeti alacak şahsın Vatandaşlık numarasını görevlilere söyleyeceksiniz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten hemen sonra, tedavi görecek bireyin hangi hastaneden randevu almayı istediğini veriyorsunuz. Belli bir hastane tercihiniz yoksa talep ederseniz yaşadığınız vilayete bağlı olarak, tedavi görülecek hastane ile ilgili yönlendirmede bulunuluyor.

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra randevu tarih ve zamanı bildireceksiniz. Müsaitlik durumu göz önünde bulundurularak sizlere bilgi aktarıp kesin randevu zamanını iletiyorlar.

Aldığınız randevunuzun tarihini veya saatini değiştirmek işlemi için 182’den değişiklik yaptırabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Belirtilen siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan sayfadaki doldurmanız gereken alanları doldurmanız isteniyor. Üye olunduktan sonra kullanıcı adınız ve şifre, email adresine gönderiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu ayarlayan kişinin değil muayene olacak kimsenin TC kimlik numarasını ilgili yere yazıyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten hemen sonraki adımda, hekime görünecek şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra uygun olma durumunu göz önüne alarak gideceğiniz saat ve günü giriyorsunuz.

Aldığınız randevu gün veyahut saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız bu web sitesinden uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.