medipol hastanesi fındıkzade

Okuyucularımızın kapsamlı verilere pratik bir şekilde erişebilmesi ve inceleyebilmesi gayesiyle detaylı derlemeler hayata geçirdik. medipol hastanesi fındıkzade makalesini gözden geçirirken altı çizilen tavsiyeleri gözden geçirmeyi unutmayın. İleride ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla yazılarımıza gelebilmek isterseniz sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz. İnternette bulmaya çalıştığınız her şeyin mutlaka bir cevabını websitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak hiç bu kadar keyifli olmamakta. Sağlık Kurumu verilerimiz aylık güncel olup, kamu hastane randevu web sitesi ile kuruluşların kendilerine ait internet sitelerinden ulaşılan veilerin derlenmesi ile oluşturulmuştur. Portalımızın nihai güncellenme tarihi: 25 10 2014


Portalımızda; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Anatomi, Biyoetik, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Romatolojisi, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Enfeksiyon Hastalıkları, Genel Cerrahi, Geriatri, Göz Hastalıkları, Kardiyoloji, Nöroloji, Nükleer Tıp, Psikiyatri, Radyodiagnostik, Spor Hekimliği, Tıbbi Onkoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Doğumhane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon dataları yer almaktadır.

Hastanelerin bazı bölümleri ve uzmanlık alanları

medipol hastanesi fındıkzade-01

Radyoloji: Dijital teknoloji ile, konvansiyonel yöntemlerde elde edilen görüntülere göre daha detaylı, inceleme süresi daha kısa, tanıda daha yeterli görüntüler elde edilebilmektedir ve bu görüntüler özel iş istasyonlarında deneyimli uzman doktorlar tarafından incelenmektedirler.

Pediatri : Çocuk Acil Servisi 7/24 hizmet vermektedir.

Bilgisayarlı tomografi : Magnetik rezonans, sinir sistemi anjiografileri hastalıkların doğası ile ilgili bilgi vermektedir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile çok başarılı ameliyatlar yapılabilmekte ve önceden kalıcı bozuklukla neticelenen operasyonlar artık pozitif yönde sonuçlanmaktadır.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beynin ve omuriliğin dokunulmazlığı, ileri teknoloji ve nöroradyolojik görüntüleme sistemlerinin mükemmelliği sayesinde kalkmıştır.

Genel Cerrahi : Genel Cerrahi çok önemli ve geniş bir alandır. İlgi alanına giren organların ve bunların hastalıkları ve tedavilerinin çeşitliliği ve bu alanlarda süratle gelişen teknoloji, cerrahi teknik uygulamalar ve hızla biriken yeni bilgi bir kişinin genel cerrahinin her alanında aynı bilgi ve beceriyi gösterebilmesini nerede ise imkansız kılmaktadır. Bu nedenle günümüzde artık genel cerrahi yerini yavaş yavaş özel cerrahiye bırakmaktadır.

Hastanede bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

medipol hastanesi fındıkzade-54Odanızdaki tıbbi teçhizatları bir yetkili gözetiminde kullanın. Sağlık kuruluşlarında Tütün mamülleri içmek yasaktır.
Hastane hükümlerine uymak istemeyen; malzemelere bilerek zarar veren, yapılan uyarıları kaale almayan hasta ve yakınlarından sebebiyet verdikleri hasar talep edilebilir.
Çöplerinizi çöp kutusuna atınız.
Şüphe duyduğunuz herhangi şahısla karşı karşıya gelirseniz kati suretle hastane personelini bilgilendirin.
Kişisel eşyalarınızı size tahsis edilen dolabınızda toplu olarak muhafaza ediniz.
Kaldığınız odanın temizliğine dikkat ederek toplu kalmasını sağlayın.
Televizyon izlerken sesi çok fazla açmamaya özen gösteriniz.
Odanızda bulunan eşyaların kırılması durumunda ilgili hastane personeline haber verin.
Kaldığınız odadaki tıbbi ekipmanları sorumlu gözetiminde kullanınız. Bir problemle karşılaştığınızda vakit kaybetmeden hastane personelinden yardımda bulunmasını isteyiniz.
Koridorlarda yüksek sesle konuşmayınız.
Aracınızı sağlık kurumunun park alanında ziyaretçilere ayrılmış yerlere ve diğer araçların ilerlemesine mani olmayacak şekilde park etmeye özen gösteriniz.
Randevularınıza vaktinde gelmeye dikkat ediniz.
Sağlık kurumuna içecek götürmemelisiniz.
Ziyaretçi olarak gelenler, kendilerine verilen yaka kartını takmalıdır.
Hastane personelinin uyarılarını dikkate alınız.
Acil haller haricinde size öncelik verilmesini istemeyin.
Hastanelerin size ait olduklarını, hastane çalışanlarının da sizlere hizmet verdiğini unutmayın.
Vizite sırasında sağlıklı muayene yapılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları terketmeleri gerekir.
Kadın Doğum bölümlerinde erkeklerin kalması uygun değildir.
Klinik içerisinde doktor bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi yardımı ile gezdirilebilir.
Canlı çiçeklerin odalarda muhafaza edilmesi yasaklanmıştır.
Yataklar düzenli kullanılmalıdır.
Ziyaretçilerin yataklara uzanmaları kesinlikle yasaktır.

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

İsteğe bağlı olarak cep telefonunuzla veyahut sabit telefonla ALO 182 telefonunu tuşlayarak hastane randevu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu ayarlayan kişinin değil de sağlık hizmeti alacak hastanın TC kimlik No’sunu görevlilere veriyorsunuz

TC kimlik No’sunu belirttikten sonra, tedavi görecek şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra randevu tarih ve zamanı kararlaştıracaksınız. Müsaitlik durumuna göre sizlere bilgi aktarıp kesin zamanı belirtiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu gününü veyahut saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız Alo 182’yi arayarak değişiklik yaptırabilirsiniz.

Online Randevu Nasıl Alınır?

Belirtilen siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen sayfadaki sizden istenen bilgileri tamamlamanız gerekiyor. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifre, eposta adresine gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevuyu alan kişinin değil de tedavi görecek şahsın Vatandaşlık numarasını sisteme yazıyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten hemen sonra, hekime görünecek kimsenin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini gireceksiniz. Bir ön bilginiz bulunmuyorsa yardım istemek isterseniz Alo 182 hastane randevu hattını arayıp operatörlere danışabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra uygun olma durumunu dikkate alarak gideceğiniz tarih ve zamanı seçeceksiniz.

Aldığınız randevunuzun tarihini veya zamanını değiştirmek için Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden gerekli düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.