medipol üniversitesi hastanesi esenler

Sitemizi ziyaret edenlerin derli toplu yazılara zahmet çekmeden ulaşabilmesi ve yanıt bulabilmesi gayesiyle uzun süren araştırmalar gerçekleştirdik. medipol üniversitesi hastanesi esenler makalesini okurken bilgi paylaşılan tavsiyeleri okumayı atlamayın. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda pratik olarak makalelerimize girebilmek isterseniz sitemizi favorilerinize ekleyin. Webde istediğiniz her şeyin kesinlikle bir detayını websitelerimizde bulacaksınız. Aramak asla bu denli tatmin edici olmamıştı. Sağlık Kurumu listelerimiz günlük aktüel olup, resmi randevu portalı ve kuruluşların kendilerine ait internet sitelerinden alınmış veilerin derlenmesi ile meydana getirilmiştir. Portalımızın son düzenlenme tarihi: 22 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Akupunktur, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Onkolojisi, Dermatoloji, El Cerrahisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Hepatoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Kulak Burun Boğaz, Ortopedi ve Travmatoloji, Prostodonti, Radyoloji, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Genetik, Kanser, Yoğun Bakım bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri mevcuttur.

Sağlık kurumlarının bazı bölümleri, görevleri

medipol üniversitesi hastanesi esenler-08

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Ağrı 2 grupta incelenmektedir. İlki; çeşitli rahatsızlıkların uyarıcısı olarak karşılaşılan akut ağrıdır. Akut ağrı bir hastalığın belirtisidir. Çoğu kez vücudumuzda bulunan bir doku hasarının belirtisidir. Akut ağrı vücudun alarm mekanizmasının önemli bir parçasıdır.

Nükleer Tıp : En basit tanımıyla nükleer tıp hastalıkların tanı ve tedavisinde radyoaktif maddelerin kullanımıdır.

Check-up merkezi : Check up, sağlıklı kişilerin sağlık durumlarının değerlendirilmesidir. Birçok hastalıkta erken farkındalık kişinin yaşam konforunu artırarak, yaşam süresini de uzatacaktır. Standart bir check up’ta yapılması gereken testlerden birkaçı; organ fonksiyonlarını değerlendiren kan testleri, tiroit testi, akciğer grafisi.

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, estetik ve onarım cerrahisi ile ilgilenir. Kozmetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kendini algılayışını geliştirir. Onarım cerrahisi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Hematoloji: Bu hastalıkların tedavisi iyi bir ekip çalışması ve deneyim gerektirmektedir.

Acil Servis : Mesai saatlerinde hastanede branşlar ile desteklenen acil servis, gece saatlerinde hastanede kendi birimlerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. uzmanları ile desteklenir. Diğer servislerde ise nöbet tutan uzmanlar acil servise çağrıldıkları zaman oldukça kısa sürede acil konsültasyona cevap verir. Tıbbi ekipmanlar bulunan olan acil serviste, yatak başı ekranları olan müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli gözlemleri bu bölümde yapılmaktadır. Bunun dışında bir resüssitasyon odası bulunabilir.

Hastanelerde uymanız gereken kurallar

medipol üniversitesi hastanesi esenler-90Hastanenin kapalı alanlarında yüksek sesle konuşmak hastanedeki hastaların tedavi süreçlerini bozacağından azami dikkat edilmelidir.
Tedavi edildiğiniz klinikte teslim aldığınız tüm malzemelerin kullanımında dikkatli davranınız.
Çöpünüzü çöp kutusuna atmaya özen gösterin.
Tuvaleti temiz bırakınız. Şüplelendiğiniz herhangi bir kişiyle karşı karşıya gelirseniz kati suretle servisin sorumlusunu haberdar edin.
Herhangi bir eşyanızın kaybolması ya da sahibi olmayan herhangi bir eşya gördüğünüzde ilgili bölümün sorumlu hemşiresine bilgi vermeyi ihmal etmeyiniz.
Kadın hastaların yanında kadın refakatçi, erkek hastaların yanında erkek refakatçi olmasına önem verin.
Tanımadığınız kişilerden yardım etmelerini talep etmeyiniz. Herhangi bir sorunla karşılaşıldığında mutlaka hastane personelinden yardım isteyin. Otomobillerinizi kurumun park alanında ziyaretçilere ayrılmış yerlere ve başkalarının araçlarının çıkmasına mani olmayacak şekilde bırakın.
Hastaneye gidiyorsanız yanınızda sadece bir refakatçi bulunması yeterlidir. Daha fazla refatatçi gereksiz kalabalık oluşturur bu yüzden doktorların rahatlıkla görevlerini yapmalarına engel olur.
Hastaneye giderken randevudan minimum yarım saat önce giderek, gerekli evrak işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
Sağlık kurumlarına yiyecek götürmemelisiniz.
Hastane çalışanlarının uyarılarını dikkate alınız.
Doktor sırasına riayet etmeli, diğer hastaların önüne geçmemelisiniz.
Çok acil durumlar haricinde öncelik istemeyiniz.
Yetkili sağlık personeli dışında müdahalede bulunanlara müsaade etmeyiniz.
Sağlık çalışanlarını baskı altına almaya çalışmayınız.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakımın müsaitliğine bakılarak planlanır.
Vizite saatinde rahat çalışılabilmesi öteki hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odayı terketmeleri gerekmektedir. KadınHastalıkları servislerinde erkek refakatçi bulunması uygun olmaz.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı ve kullanılmayan tekerlekli sandalyeler geri teslim edilmelidir.
Gerçek çiçeklerin odalarda bulundurulması yasaklanmıştır.
Hasta odalarındaki yataklar tertipli kullanılmalıdır.
Hasta yakınlarının yataklara uzanmaları yasaktır.
Elektrik ve sular kapatılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi

Tercihinize göre isterseniz cep hattından ya da sabit hattınızdan Alo 182 telefonunu arayarak hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil tedavi görecek şahsın TC kimlik numarasını ilgili kişiye belirtiyorsunuz

TC kimlik No’sunu ilettikten hemen sonra, tedavi görecek hastanın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini belirtiyorsunuz. Belli bir sağlık kuruluşu tercihiniz yoksa isterseniz bulunduğunuz vilayete dayanarak, tedavi görülecek hastane hakkında öneride bulunuluyor.

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra randevu saat ve günü belirteceksiniz. Uygunluk durumu göz önünde bulundurularak sizlere bilgi aktarıp en son zamanı aktarıyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu gün yahut zamanını değiştirmek zorunda kalırsanız 182’yi arayarak değişiklik yapabilirsiniz.

Webden Randevu alma

Belirtilen siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açtığınız ekrandaki gerekli alanları doldurmanız gerekir. Üye olunduktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifreniz, email adresine iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu ayarlayan bireyin değil muayene olacak kişinin Vatandaşlık No’sunu web sitesine yazacaksınız

Vatandaşlık No’sunu ilettikten hemen sonraki aşamada, muayene olacak şahsın hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini seçiyorsunuz. Belli bir fikriniz bulunmuyorsa fikir istemek istediğinizde 182’yi arayıp ilgili kişiye danışabilirsiniz.

Sağlık kurumu seçildikten sonra müsaitlik durumuna göre randevu tarih ve zamanı seçiyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevu gününü veya saatini başka zamana almak için MHRS’den gerekli düzeltmeyi yapabilirsiniz.