muğla özel yücelen hastanesi doktorları

Okuyucularımızın geniş kapsamlı yazılara en kısa yoldan erişebilmesi ve okuyabilmesi amacıyla özenli çalışmalar yaptık. muğla özel yücelen hastanesi doktorları yazısını okurken paylaşılan tavsiyeleri incelemeyi pas geçmeyin. Bir daha ihtiyacınız olduğunda kolayca sitemize erişebilmek için sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyin. Webde bulmaya çalıştığınız her şeyin net bir detayını sitelerimizde bulacaksınız. Aramak hiç bu kadar basit olmamıştı. Sağlık Kuruluşları bilgilerimiz haftalık güncel olup, devlet hastane randevu web sitesi ve kurumların kendilerine ait web sitelerinden alınan informasyonun derlenmesi ile meydana getirilmiştir. Web sitemizin nihai düzenlenme tarihi: 26 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Alerji Hastalıkları, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Onkolojisi, Cilt Deri Hastalıkları, El Cerrahisi, Enfeksiyon Hastalıkları, Gastroenteroloji, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Hematoloji, Kardiyoloji, Nefroloji, Ortodonti, Pratisyen, Restoratif Diş Tedavisi, Romatoloji, Tıbbi Mikrobiyoloji, Rontgen, Ameliyathane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri mevcuttur.

Hastanelerin birimleri, uzmanlık alanları

muğla özel yücelen hastanesi doktorları-16

Radyoloji: Tamamen dijital teknoloji ile çalışan sistemlerden elde edilen dijital görüntüler, yine dijital ortamda arşivlenmektedir.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beynin ve omuriliğin dokunulmazlığı, ileri teknoloji ve nöroradyolojik görüntüleme sistemlerinin mükemmelliği sayesinde kalkmıştır.

Mamografi : Meme hastalıkları yüzünden birime başvuran her hastaya özgü tanı ve tedavi planı hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Endokrinoloji Diyabet Hastalıkları : İç salgı bezlerinin salgıladıkları hormonlar. Ayrıca osteoporoz gibi metabolizma hastalıkları endokrinolojinin alanına girmektedir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, bazı akciğer rahatsızlıklarının kesin teşhisine olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının takibine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğerden kaynaklanan nefes darlıklarının tanısı amacına yönelik ilaçlı solunum fonksiyon testleri yapılır. Uykuda solunum bozuklukları serebrovasküler gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları arasında en önemli rahatsızlıklardan biridir. Tıkayıcı uyku apne sendromu en sık görülenidir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocuk diş tedavileri, uzman yaklaşımı gerektiren ayrı bir diş hekimliği dalıdır. Çocuğun gelişim döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodonti uzmanı tarafından izlenmelidir. Gelişim çağındaki çocukların sağlıklı bir diş yapısına sahip olmalarına imkan verecek önlemler alınmalıdır.

Hastanelerde dikkat etmeniz gerekenler

muğla özel yücelen hastanesi doktorları-87Hastaneye yemek götürmemelisiniz.
Tanımadığınız kişilerden yardımda bulunmalarını talep etmeyiniz.
Hastanenin kapalı alanlarında yüksek ses tonuyla konuşmak hastanedeki hastaların dinlenme süreceğini olumsuz yönde etkileyeceğinden oldukça dikkat edilmelidir.
Hastaneye yatış için geliyorsanız zorunlu haller dışında değerli eşyalarınızı getirmeyiniz.
Özel eşyalarınızı sizin için ayrılan dolapta düzenli olarak saklayınız.
Bir sorunla karşılaştığınızda vakit kaybetmeden personelden yardımda bulunmasını talep ediniz.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayın.
Aracınızı sağlık kurumunun otoparkında hastalara tahsis edilmiş alanlara ve başka arabaların hareketine engel olmayacak biçimde park ediniz.
Sağlık kurumuna giderken beraberinizde yalnızca bir refakatçi bulundurmanız yeterli olur. Daha fazla refatatçi gereksiz kalabalık meydana getirir bu yüzden sağlık personelinin rahat çalışmalarına engel teşkil eder.
Aldığınız randevuya erken gelmeye özen gösteriniz.
Rahatsızlanmadıkları sürece sağlık kurumlarına beraberinizde küçük bebek götürmeyiniz.
Hastanelere yiyecek götürmeyin.
Telefonlarınızı hastanelerde sessize alınız.
Doktorlara ve diğer hastalara yardımcı olunuz.
Hastane kurallara uymaya dikkat edin. İltimas talep etmeyin.
Muayene sırasına saygı göstermeli, başka hastaların sırasını almamalısınız.
Acil müdahale gerektiren haller dışında size öncelik verilmesini istemeyin.
Görevli doktorlar haricinde müdahalede bulunanlara müsaade etmeyiniz.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı, kullanılmayan sandalyeler geri teslim edilmelidir. Elektrik düğmeleri ve musluklar kapatılmalıdır.

Telefondan Hastane Randevu Alma Servisi

Tercihinize göre cep telefonunuzla veyahut sabit hattan ALO 182 hattını arayarak hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu ayarlayan kimsenin değil de sağlık hizmeti alacak hastanın TC kimlik No’sunu asistana iletiyorsunuz

Vatandaşlık numarasını belirttikten sonraki aşamada, muayene olacak kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra randevu gün ve saati kararlaştırıyorsunuz. Müsaitlik durumu göz önünde bulundurularak size uygun zamanı aktarıyorlar.

Aldığınız randevunuzun tarihini veya zamanını başka zamana almak için Alo 182 hattından değişiklik yaptırabilirsiniz.

İnternetten Randevu Alma Sistemi

Belirtilen siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde karşınıza gelen sayfadaki sizden istenen alanları doldurmanız istenir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adınız ve şifre, email adresine iletiliyor ve aktive ediliyor.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil tedavi görecek kimsenin Vatandaşlık No’sunu web sitesine gireceksiniz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten sonraki aşamada, tedavi görecek bireyin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini belirteceksiniz. Herhangi bir hastane tercihiniz yoksa fikir almak için 182’yi arayarak operatörlere danışabilirsiniz.

Hastane seçildikten sonra müsait olma durumunu göz önüne alarak gideceğiniz gün ve saati giriyorsunuz.

Aldığınız randevunun tarih veya zamanını başka zamana almak isterseniz web sitesinden uygun revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.