muğla üniversitesi eğitim ve araştırma hastanesi tesis kodu

Değerli ziyaretçilerimizin kaliteli konulara kolayca ulaşabilmesi ve okuyabilmesi amacıyla özenli araştırmalar gerçekleştirdik. muğla üniversitesi eğitim ve araştırma hastanesi tesis kodu yazısını gözden geçirirken bilgi paylaşılan tavsiyeleri gözden geçirmeyi unutmayın. Gelecekte ihtiyacınız olduğunda kolayca yazılarımıza girebilmek için hastane.aramak.org’u favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz. Online olarak arzu ettiğiniz her bilginin mutlak bir detayını bizim sitelerimizde bulacaksınız. Aramak asla bu kadar basit olmadı. Sağlık Kuruluşları listelerimiz günlük aktüel olup, kamu online randevu portalı ile kurumların kendilerine ait web sitelerinden alınan dataların derlenmesi ile oluşmaktadır. Portalımızın en son güncellenme tarihi: 23 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Akupunktur, Androloji, Çocuk Alerjisi, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Romatolojisi, Embriyoloji ve Histoloji, Estetisyen, Fizyoloji, Göğüs Onkolojisi, Hepatoloji, Kardiyoloji, Kulak Burun Boğaz, Periodontoloji, Protetik Diş Tedavisi, Restoratif Diş Tedavisi, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Patoloji, Kanser, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri yer almaktadır.

Sağlık kurumlarının bölümleri, ilgi alanları

muğla üniversitesi eğitim ve araştırma hastanesi tesis kodu-24

Sinir Sistemi Hastalıkları : Beyin damar hastalıkları, baş ağrısı, epilepsi(sara), periferik sinir hastalıkları, kas hastalıkları, multupl skleroz ve benzeri hastalıklar, uyku bozuklukları, nöroloji bölümünün yoğun olarak ilgilendiği hastalık gruplarını oluşturur.

Pediatri : Çocuk Acil Servisi 7/24 hizmet vermektedir.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Check-up merkezi : Check up, sağlıklı kişilerin sağlık durumlarının değerlendirilmesidir. Özellikle kanserde erken tedavi tedavi başarısını da artırmaktadır. Standart bir check up kontrolünde olması gereken testlerden bazıları; kan sayımı, sarılık testi, elektrokardiyografi.

Mamografi : Meme hastalıklarının tanı ve tedavisinin modern yöntemlere göre yapıldığı kapsamlı bir merkezdir.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudun herhangi bir kısmında meydana gelebilen, virüsler tarafından ortaya çıkan ve bir kısmı bulaşıcı olabilen hastalıklardır. Gripten ciddi hatta ölümcül olabilen AIDS’e kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanlarınca takip edilir.

Gastroenteroloji : Özofagus malign darlıklarına stent uygulaması ile palyasyon sağlanmaktadır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, bazı akciğer hastalıklarının kesin tanısına olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tedavisine yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğer kaynaklı nefes alma sorunlarının tanısı için solunum fonksiyon testleri yapılır. Uyku durumunda solunum bozuklukları aritmi gibi sonuçları ile uyku hastalıkları arasında en dikkate alınması gereken rahatsızlıklardan biridir. Tıkayıcı uyku apne sendromu en sık görülenidir.

Acil Servis : Gündüz saatlerinde hastanede mevcut tüm bölümler ile destek gören acil servis, gece saatlerinde hastanede kendi servislerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. hekimleri ile desteklenir. Diğer branşlarda ise nöbetteki hekimler acil servisten çağrıldıkları zaman oldukça kısa sürede acil konsültasyona cevap vermektedir. Tıbbi ekipmanlar ile donatılmış olan acil serviste, yatak başı ekranları olan müşahede odası bulunur. Hastaların ilk gözlemleri bu bölümde yapılmaktadır. Bunun dışında bir travma odası bulunabilir.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uyun

muğla üniversitesi eğitim ve araştırma hastanesi tesis kodu-43Hastanede bağırarak konuşmak hastanedeki hastaların dinlenme süreceğini negatif yönde etkileyeceğinden çok özen gösterilmelidir.
Tedavi edildiğiniz klinikte bulunan ve size teslim edilen malzemelerin kullanılmasında dikkatli davranınız.
Şüphe duyduğunuz bir kişiyle karşılaşırsanız kati suretle ilgili hastane personelini haberdar edin.
Şahsi eşyalarınızı dolabınızda derli toplu şekilde saklayınız.
Kaldığınız odanın temizliğine dikkat ederek düzenli kalmasını sağlayınız. TV izlerken sesini çok fazla açmamaya özen gösteriniz.
Odanızda bulunan eşyaların arızalanması halinde personele bilgi verin.
Odada bulunan tıbbi teçhizatları yetkili kontrolünde kullanmaya özen gösterin.
Bir problemle karşılaşıldığında kesinlikle personelden yardımda bulunmasını talep edin. Hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmayınız.
Arabanızı sağlık kurumunun park alanında hastalara tahsis edilmiş yerlere ve diğer araçların çıkmasına mani olmayacak biçimde park etmeye özen gösteriniz. Randevunuza vaktinden önce geliniz.
Sağlık kurumlarına giderken size verilen saatten en az yarım saat önce giderek, kayıt işlemlerini yapabilirsiniz. Acil çıkışları gereksiz yere işgal etmeyiniz.
Muayene sırasına riayet etmeli, diğer hastaların sırasını almamalısınız.
Sağlık personelini baskı altına almaya çalışmayın.
Doktor vizite saatlerinde sağlıklı muayene yapılabilmesi öteki hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları boşaltmaları gerekmektedir.
Klinik içerisinde doktor bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi yardımı ile gezdirilebilir. Canlı çiçeklerin hasta odalarında muhafaza edilmesi yasaktır.
Yataklar temiz kullanılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi

Tercihinize göre ister mobil telefonunuzdan yahut ev telefonunuzla Alo 182 hizmet hattını arayarak hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevu ayarlayan kişinin değil de doktora görünecek kimsenin TC kimlik No’sunu görevlilere belirtiyorsunuz

TC kimlik No’sunu verdikten hemen sonraki adımda, muayene olacak şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçimi yapıldıktan sonra randevu gün ve saati belirteceksiniz. Uygunluk durumu göz önüne alınarak sizlere teyit verip uygun randevu tarihini bildiriyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarih ya da zamanını değiştirmek işlemi için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu Alma Sistemi

Belirtilen siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açılan sayfadaki doldurmanız gereken bilgileri doldurmanız gerekiyor. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adı ile şifre, email adresine gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu ayarlayan bireyin değil de doktora görünecek kimsenin Vatandaşlık No’sunu sayfaya yazıyorsunuz

TC kimlik No’sunu söyledikten sonraki aşamada, muayene olacak bireyin hangi hastaneden randevu almayı istediğini seçiyorsunuz. Herhangi bir fikriniz bulunmuyorsa öneri talebinde bulunmak istediğinizde Alo 182 hastane randevu hattını arayıp asistanlara akıl danışabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra uygun olma durumunu göz önünde bulundurarak randevu tarih ve zamanı seçeceksiniz.

Aldığınız randevu gününü yahut zamanını değiştirmek için bu web sitesinden gerekli değişikliği yapabilirsiniz.