müjde hastanesi özlem gül soyutemiz

Okuyucularımızın doğru bilgilere kolayca göz atabilmesi ve okuyabilmesi gayesiyle uzun süren araştırmalar oluşturduk. müjde hastanesi özlem gül soyutemiz yazımızı okurken paylaşılan diğer yazıları incelemeyi unutmayın. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla makalelerimize gelebilmek için sitemizi favorilerinize ekleyebilirsiniz. Webde bulmaya çalıştığınız her verinin mutlak bir detayını portallarımızda bulacaksınız. Aramak hiç bu denli basit olmadı. Sağlık Kurumu verilerimiz aylık güncel olup, kamu online randevu sitesi ile kuruluşların kendilerine ait web sitelerinden elde edilen informasyonun derlenmesi ile meydana getirilmiştir. Web sitemizin en son düzenlenme tarihi: 26 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Algoloji, Androloji, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Nörolojisi, Cilt Deri Hastalıkları, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Hepatoloji, İmmünoloji, Kulak Burun Boğaz, Periodontoloji, Prostodonti, Radyasyon Onkolojisi, Romatoloji, Tıbbi Patoloji, Kanser, Ameliyathane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri yer almaktadır.

Sağlık kurumlarının bölümleri, görevleri

müjde hastanesi özlem gül soyutemiz-41

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp hastalıklarını tedavi etmek amacıyla hizmet vermektedir.

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Ağrı iki grupta ele alınmaktadır. İlki; türlü hastalıkların habercisi olan akut ağrıdır. Akut ağrı bir hastalık habercisidir. Çoğu kez vücutta bulunan doku tahribatının habercisidir. Akut ağrı vücudun alarm mekanizmasının önemli bir parçasıdır.

Nükleer Tıp : Nükleer tıp merkezlerinde yapılan tanısal tetkikler tiroid, kemik, kalp, böbrek ve diğer birçok organın ve hastalığın sintigrafik görüntülenmesi olup aynı zamanda tiroid hastalıkları başta olmak üzere bazı tumor ve enflamatuar hastalıkların tedaviside yapılmaktadır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların pek çoğu, insanda hastalıklara neden olmaktadır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beynin ve omuriliğin dokunulmazlığı, ileri teknoloji ve nöroradyolojik görüntüleme sistemlerinin mükemmelliği sayesinde kalkmıştır.

Dermatoloji : Dermatoloji, deri, saç, tırnaklarla ilgili rahatsızlıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Yoğun bakım : Yoğun bakım ünitesi tüm kritik hastalara sağladığı yaşamsal destek nedeniyle toplam sağlık hizmeti içinde çok önemli bir yere sahiptir. Yoğun bakım hizmeti çok yönlü bir ekip çalışmasıyla mümkündür.

Hastanede uymanız gereken kurallar

müjde hastanesi özlem gül soyutemiz-63 Doktor sırasına riayet etmeli, diğerleninin sırasını almamalısınız.
Hastane içerisinde Sigara içmek yasaklanmıştır.
Hastane içinde yüksek ses tonuyla konuşmak diğer hastaların tedavi süreçlerini bozacağından oldukça hassasiyet gösterilmelidir.
Çöpleri evsel atık kutularına atmaya özen gösterin.
Şüpheli şahısla karşı karşıya gelirseniz kati suretle personeli durumdan haberdar edin.
Herhangi bir eşyanızın çalınması veya himin olduğu belli olmayan torba gördüğünüz durumda ilgili servisin sorumlu hemşiresine haber vermeyi ihmal etmeyin. Özel eşyalarınızı sizin için ayrılan dolabınızda toplu olarak saklayınız.
Otomobilinizde kıymetli eşya bırakmamaya dikkat ediniz. Erkek hastaların yanında erkek refakatçi, kadınların yanında kadın refakatçi bulunmasına özen gösteriniz.
Yabancılardan yardımlarını talep etmeyiniz.
Televizyon seyrederken sesini fazla açmamaya özen gösteriniz.
Odada bulunan tıbbi teçhizatları bir gözetmen kontrolünde kullanın.
Hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmayın.
Aracınızı kurumun park alanında hastalara ayrılmış alanlara ve diğer araçların ilerlemesine mani olmayan şekilde bırakınız.
Hastaneye içecek götürmeyin.
Ziyaretçi olarak gelenler, kendilerine verilen ziyaretçi/refakatçi kartlarını takmalıdır.
Hastane personeline ve öteki hastalara anlayışlı olunuz.
Sağlık çalışanlarının uyarılarını dikkate alın.
Acil çıkışları gereksiz yere kullanmayın.
Yetkili sağlık çalışanları haricinde müdahalede bulunanlara izin vermeyin.
Sağlık personelini haksız işlem yaptırmaya çalışmayın.
Ziyaret saatleri yoğun bakımın müsaitliğine göre belirlenir.
Kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi olarak kalamaz.
Doktor vizite sırasında rahat muayene yapılabilmesi diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekmektedir.
Kadın Doğum bölümlerinde erkek refakatçi bulunması uygun olmaz.
Hastanede hekim tarafından gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi gözetiminde dolaştırılabilir. Tekerlekli sandalyeler odada bulundurulmamalı, kullanılmayan sandalyeler geri teslim edilmelidir.
Gerçek çiçeklerin hasta odasında muhafaza edilmesi yasaklanmıştır.
Hasta yatakları düzenli tutulmalıdır. Ziyaretçilerin hasta yataklarına yatmaları yasaktır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

İster cep telefonla veya sabit telefondan ALO 182 hizmet hattını tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arayın.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil de muayene olacak şahsın Vatandaşlık No’sunu asistanlara belirteceksiniz

Vatandaşlık numarasını ilettikten sonra, sağlık hizmeti alacak bireyin hangi hastaneden randevu almayı istediğini söylüyorsunuz. Herhangi bir hastane tercihiniz yoksa talep ederseniz yaşanılan yerleşime dayanarak, tedavi görülecek hastane hakkında öneri veriliyor.

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra gideceğiniz gün ve saati bildiriyorsunuz. Uygunluk durumu göz önüne alınarak sizlere teyit verip uygun tarihi belirtiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gün ya da saatini değiştirmek zorunda kalırsanız Alo 182 hattından değiştirebilirsiniz.

Online Randevu Alma Sistemi

İnternet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açılan ekrandaki doldurmanız gereken bilgileri doldurmanız isteniyor. Üye olduktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifre, eposta adresinize iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil tedavi görecek kimsenin TC kimlik numarasını sisteme yazacaksınız

TC kimlik numarasını söyledikten sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak kimsenin hangi hastaneden randevu almayı istediğini giriyorsunuz. Herhangi bir sağlık kuruluşu tercihiniz yoksa yardım istemek istediğinizde Alo 182 hastane randevu hattını arayıp operatöre sorabilirsiniz.

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra müsait olma durumunu dikkate alarak randevu tarih ve zamanı seçeceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevu gün veyahut zamanını değiştirmek isterseniz web sitesinden uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.