nevvar salih işgören alsancak devlet hastanesi e randevu

Ziyaretçilerimizin detaylı yazılara en kısa yoldan göz atabilmesi ve inceleyebilmesi amacıyla özenli derlemeler hayata geçirdik. nevvar salih işgören alsancak devlet hastanesi e randevu bilgilerini incelerken altı çizilen diğer yazıları incelemeyi unutmayın. Daha sonra ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla sitemize erişebilmek için hastane.aramak.org’u favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz. İnternette arzu ettiğiniz her şeyin mutlaka bir yanıtını websitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak hiç bu denli basit olmamakta. Hastane listelerimiz aylık aktüel olup, kamu randevu sitesi & hastanelerin kendilerine ait internet sitelerinden alınmış bilgilerin düzenlenmesi ile meydana getirilmiştir. Portalımızın nihai düzenlenme tarihi: 25 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Alerji Hastalıkları, Androloji, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Ürolojisi, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Endodonti, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, İç Hastalıkları, İmmünoloji, Neonatoloji, Ortodonti, Psikiyatri, Psikoloji, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Parazitoloji, Kanser, Doğumhane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri mevcuttur.

Hastane bölümleri, görevleri

nevvar salih işgören alsancak devlet hastanesi e randevu-03

Sinir Sistemi Hastalıkları : Diğer uzmanlık dallarını ilgilendiren hastalıkların, sinir sistemini etkilediği durumlarda da, konusunda uzmanlaşmış nörologlar, konsültasyon hizmeti verirler.

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp hastalıklarını tedavi etmek amacıyla hizmet vermektedir.

Psikiyatri : Gerçekçi çözümler ancak doğru tanımlar üzerinden üretilebilir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Tanı için yapılan işlemlerden biri karaciğer iğne biyopsisidir.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin Cerrahisi tıpta çok süratle gelişen bölümlerden biridir.

Mamografi : Meme hastalıkları yüzünden birime başvuran her hastaya özgü tanı ve tedavi planı hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Endokrinoloji Diyabet Hastalıkları : iç salgı bezlerinin tümörleri. Ayrıca şeker hastalığı gibi metabolizma rahatsızlıkları endokrinolojinin alanına girmektedir.

Yoğun bakım : İleri teknolojinin de katkılarıyla, son yıllarda yoğun bakım hizmeti büyük gelişmeler göstermiştir. Tüm cerrahi ve dahili dalların, son derece gelişmiş teknolojiye sahip laboratuarın ve görüntüleme merkezinin 24 saat süreyle desteği olmaksızın yoğun bakım ünitesinde kaliteli yaşamsal destek ve tedavi sağlanması mümkün değildir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, akciğer hastalıklarının erken teşhisine olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının tanısına yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğer kaynaklı nefes alma sorunlarının değerlendirilmesi amacıyla cilt alerji testleri yapılır. Uyurken solunum problemleri hipertansiyon gibi sonuçları ile uyku hastalıkları arasında en dikkate alınması gereken hastalıklardandır. Tıkayıcı uyku apne sendromu en sık görülenidir.

Hastanelerde bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

nevvar salih işgören alsancak devlet hastanesi e randevu-68 Odada bulunan tıbbi ekipmanları yetkili kontrolünde kullanın.
Hastanenin kapalı alanlarında bağırarak konuşmak tedavi görmekte olan hastaların dinlenme ve tedavi süreceğini olumsuz etkileyeceğinden çok hassasiyet gösterilmelidir.
Tedavi edildiğiniz serviste teslim aldığınız tüm ekipmanların kullanılmasında özen gösteriniz.
Şüplelendiğiniz herhangi bir durumla karşılaştığınızda en kısa sürede hastane personelini durumdan haberdar ediniz.
Eşyanızın kaybolması veya himin olduğu belli olmayan bir eşya gördüğünüz durumda servisin hemşiresine haber vermeyi ihmal etmeyiniz. Yatış için gelecekseniz zorunlu haller dışında değerli eşya getirmeyiniz. Otomobilinizde kıymetli eşyalarınızı bırakmayınız.
Erkek hastaların yanında erkek refakatçi, kadın hastalara kadın refakatçi kalmasına önem verin.
Yabancılardan yardımda bulunmalarını talep etmeyiniz.
Bulunduğunuz odanın temizliğine dikkat ederek toplu tutulmasını sağlayınız.
Kaldığınız odada bulunan demirbaşların kırılması halinde hastane personeline bilgi veriniz.
Kaldığınız odadaki tıbbi teçhizatları sorumlu gözetiminde kullanmaya özen gösteriniz.
Herhangi bir sorunla karşılaşıldığında vakit kaybetmeden personelden yardım isteyin.
Sağlık kurumlarına gidiyorsanız beraberinizde bir refakatçi olması yeterli olur. fazla kişi gereksiz kalabalık meydana getirir bu yüzden doktorların rahat görevlerini yapmalarına engel teşkil eder.
Sağlık kurumuna giderken size verilen saatten minimum 30 dk. önceden giderseniz, gerekli evrak işlemlerini yaptırabilirsiniz.
Rahatsız olmadıkları sürece hastaneye yanınızda küçük bebek götürmemelisiniz.
Sağlık çalışanlarına ve diğer hastalara hoşgörülü olunuz.
Hastane çalışanlarının ikazlarını dikkate alınız.
Çok acil durumlar dışında öncelik istemeyiniz.
Yetkili sağlık çalışanları haricinde müdahalede bulunanlara izin vermeyiniz.
Hekimleri baskı altına almaya çaba sarfetmeyiniz.
Doktorların vizite saatlerinde sağlıklı muayene yapılabilmesi diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları boşaltmaları gerekmektedir.
Kadın Doğum servislerinde erkek refakatçilerin kalması uygun olmaz.
Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı, kullanılmayan tekerlekli sandalyeler geri bırakımalıdır.
Yataklar düzenli tutulmalıdır.
Hasta yakınlarının yataklara uzanmaları yasaktır.

Telefonla Hastane Randevu Alma

Tercihinize göre isterseniz mobil telefonunuzdan veyahut ev hattından Alo 182 servisini çevirerek hastane randevu alma hattını arayın.

Randevu ayarlayan şahsın değil de muayene olacak bireyin Vatandaşlık numarasını asistana söyleyeceksiniz

Vatandaşlık numarasını verdikten sonra, muayene olacak hastanın hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini vereceksiniz. Belli bir sağlık kuruluşu tercihiniz bulunmuyorsa isterseniz yaşanılan şehre dayanarak, gidilecek sağlık kuruluşları ile ilgili tavsiye veriliyor.

Hastane tercih edildikten sonra gideceğiniz tarih ve zamanı kararlaştırıyorsunuz. Uygunluk durumu göz önüne alınarak size bilgi verip en uygun zamanı aktarıyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu gün veya zamanını değiştirmek işlemi için Alo 182’yi arayarak değişiklik yaptırabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu alma

Bağlantısı verilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde karşınıza gelen sayfadaki sizden istenen alanları tamamlamanız isteniyor. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adı ve şifreniz, email adresine iletiliyor ve aktive ediliyor.

Randevuyu ayarlayan kişinin değil muayene olacak hastanın Vatandaşlık No’sunu sisteme yazıyorsunuz

TC kimlik No’sunu ilettikten hemen sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra müsaitlik durumuna göre gideceğiniz tarih ve zamanı seçeceksiniz.

Aldığınız randevu tarihini veya zamanını değiştirmek zorunda kalırsanız bu web sitesinden uygun revizyonu yapabilirsiniz.