nevzat tarhan merkezi

Sitemizi ziyaret edenlerin kapsamlı sayfalara pratik yoldan ulaşabilmesi ve yanıt bulabilmesi gayesiyle özenli araştırmalar oluşturduk. nevzat tarhan merkezi makalemizi incelerken vurgulanan diğer yazıları incelemeyi pas geçmeyin. İleride aradığınızda rahatlıkla sayfalarımıza erişebilmek için hastane.aramak.org’u tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz. Webde bulmaya çalıştığınız her verinin net bir detayını websitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak asla bu denli basit olmadı. Sağlık Kurumu verilerimiz günlük güncel olup, kamu hastane randevu portalı ve kurumların şahsına ait internet sitelerinden elde edilen veilerin düzenlenmesi ile oluşmaktadır. Sitemizin son güncellenme tarihi: 21 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Aile Hekimliği, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Psikiyatrisi, Çocuk Romatolojisi, El Cerrahisi, Estetisyen, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Onkolojisi, Göz Hastalıkları, İmmünoloji, Nefroloji, Ortodonti, Pratisyen, Radyasyon Onkolojisi, Romatoloji, Tıbbi Onkoloji, Mamagrofi, Doğumhane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri verilmektedir.

Sağlık kurumlarının bazı birimleri ve ilgi alanları

nevzat tarhan merkezi-32

Sinir Sistemi Hastalıkları : Diğer uzmanlık dallarını ilgilendiren hastalıkların, sinir sistemini etkilediği durumlarda da, konusunda uzmanlaşmış nörologlar, konsültasyon hizmeti verirler.

Pediatri : Bölümde, Intrauterin (anne karnındaki) hayattan itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası mental-motor gelişim, beslenme, aşı ve koruyucu hekimlik programları ile takip edilmektedir.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların pek çoğu, insanda hastalıklara neden olmaktadır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek kişilerde oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Yoğun bakım : Yoğun bakım ünitesi tüm kritik hastalara sağladığı yaşamsal destek nedeniyle toplam sağlık hizmeti içinde çok önemli bir yere sahiptir. Tüm cerrahi ve dahili dalların, son derece gelişmiş teknolojiye sahip laboratuarın ve görüntüleme merkezinin 24 saat süreyle desteği olmaksızın yoğun bakım ünitesinde etkin yaşamsal destek ve tedavi sağlanması mümkün değildir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti tedavisi, uzman yaklaşımı gerektiren bir diş hekimliği branşıdır. Çocukların gelişim döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodontist tarafından izlenmelidir. Büyüme sürecindeki çocukların sağlıklı diş yapısına sahip olmalarını sağlayacak tedaviler uygulanmalıdır.

Hastanede uymanız gereken kurallar

nevzat tarhan merkezi-03Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı, işi biten tekerlekli sandalyeler geri teslim edilmelidir.
Tütün mamülleri kullanımı yasaktır.
Hastane koyduğu kurallara uymamakta direnen; cihazlara kasti olarak zarar veren, yapılan uyarıları dikkate almayan hastalar ve yakınlarından sebep oldukları zarar geri istenebilir.
Tuvaletleri temiz bırakın.
Eşyanızın çalınması ya da himin olduğu belli olmayan eşya görülmesi durumunda ilgili servisin güvenlik personeline haber vermeyi ihmal etmeyin.
Arabanızda kıymetli eşyalarınızı dırakmamaya özen gösteriniz.
Erkeklerin yanında erkek refakatçi, kadınların yanında kadın refakatçi kalması durumuna dikkat ediniz.
Tanımadıklarınızdan yardım etmelerini talep etmeyiniz.
Kaldığınız odadaki tıbbi teçhizatları bir yetkili gözetiminde kullanınız.
Koridorlarda bağırarak konuşmayınız. Araçlarınızı kurumun otoparkında ziyaretçilere ayrılmış kısımlara ve başkalarının araçlarının çıkmasına engel olmayan biçimde bırakın.
Sağlık kurumlarına giderken sizinle beraber bir refakatçi olması doğru olacaktır. Daha fazla kişi gereksiz kalabalık meydana getirir bu nedenle sağlık personelinin rahat çalışmalarına engel teşkil eder.
Aldığınız randevuya vaktinde gelmeye özen gösteriniz.
Sağlık kurumuna giderken randevudan en az yarım saat önce giderseniz, evrak işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Hasta olmadıkları sürece sağlık kurumuna giderken yanınızda küçük çocuk götürmeyin.
Sağlık kurumuna yiyecek götürmeyin.
Mobil cihazlarınızı sağlık kurumunda sessize alınız.
Sağlık kurumunun ilkelere uymaya özen gösteriniz. Ayrıcalık istemeyin. Yangın merdivenini gereksiz yere kullanmayınız.
Sağlık personelini haksız işlem yaptırmaya çalışmayın.
Doktor vizite saatlerinde sağlıklı çalışılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekir.
Doğum bölümlerinde erkek refakatçi kalması uygun değildir.
Hastane içerisinde hekim tarafından gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi yardımı ile dolaştırılabilir.
Gerçek çiçeklerin odalarda muhafaza edilmesi yasaklanmıştır.
Refakatçilerin yataklara uzanmaları kesinlikle yasaktır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi

İster cep telefondan yahut sabit hattan Alo 182 hizmet hattını tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu alan bireyin değil de tedavi görecek bireyin Vatandaşlık No’sunu asistanlara söylüyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu belirttikten sonra, muayene olacak şahsın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini söyleyeceksiniz. Herhangi bir hastane tercihiniz bulunmuyorsa sorduğunuzda yaşanılan şehre dikkat edilerek, gidilecek sağlık kuruluşu ile ilgili yönlendirmede bulunuluyor.

Hastane tercihi yapıldıktan sonra gideceğiniz tarih ve zamanı belirteceksiniz. Müsait olma durumu göz önüne alınarak size bilgi verip en uygun zamanı aktarıyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu gün ya da saatini başka zamana almak işlemi için 182’yi arayarak değişiklik yapabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi

Bağlantıdaki siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen sayfadaki sizden istenen bilgileri doldurmanız gerekiyor. Üye olunduktan sonra kullanıcı adınız ile şifreniz, eposta adresine gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevuyu alan kimsenin değil doktora görünecek kimsenin TC kimlik numarasını ilgili yere giriyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu verdikten hemen sonraki adımda, doktora görünecek şahsın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini giriyorsunuz. Belli bir ön bilginiz yoksa yardım almak isterseniz Alo 182 hattını arayarak asistana akıl danışabilirsiniz.

Hastane seçildikten sonra uygunluk durumunu dikkate alarak gideceğiniz zaman ve tarihi seçeceksiniz.

Aldığınız randevunuzun tarihini ya da zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız bu web sitesinden uygun değişikliği yapabilirsiniz.