nt hastanesi istanbul

Sitemizi ziyaret edenlerin pratik yazılara en kolay yoldan erişebilmesi ve cevap bulabilmesi amacıyla özenli derlemeler yaptık. nt hastanesi istanbul yazısını okurken paylaşılan uyarıları gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Tekrar aradığınızda pratik olarak sayfalarımıza girebilmek isterseniz hastane.aramak.org’u favorilerinize ekleyin. Internette arzu ettiğiniz her bilginin mutlak bir cevabını bizim sitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak asla bu denli basit olmadı. Sağlık Kurumu listelerimiz günlük güncel olup, devlet online randevu sitesi & kuruluşların kendilerine ait sitelerinden alınmış informasyonun toplanması ile oluşturulmuştur. hastane.aramak.org en son düzenlenme tarihi: 23 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Anatomi, Beslenme Uzmanı, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Dermatoloji, El Cerrahisi, Endodonti, Fizyoloji, Göğüs Onkolojisi, Göz Hastalıkları, Kardiyoloji, Nefroloji, Perinatoloji, Prostodonti, Radyodiagnostik, Spor Hekimliği, Tıbbi Genetik, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Ameliyathane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları verilmektedir.

Sağlık kurumlarının bölümleri ve uzmanlık alanları

nt hastanesi istanbul-28

Patoloji: Pataloji bölümünde mide-bağırsak hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları, yumuşak doku hastalıkları, göz hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu bölümde bilhassa infertilite takibinde, tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeyi ölçümlerinde ve kalp sorunlarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılmaktadır. Burada kanser ile ilgili bilgi veren kanda tümör belirteçleri de ölçülür.

Mamografi : Bu merkeze başvuran hastalar, meme hastalıkları konusunda uzman olan hekimler tarafından değerlendirilmektedir.

Yoğun bakım : Yoğun bakım ünitesi tüm kritik hastalara sağladığı yaşamsal destek nedeniyle toplam sağlık hizmeti içinde çok önemli bir yere sahiptir. Yoğun bakım hizmeti çok yönlü bir ekip çalışmasıyla mümkündür.

Acil Servis : Mesai saatlerinde hastanede mevcut branşlar ile destek gören acil servis, gece boyunca de hastanede kendi servislerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. personeli tarafından desteklenmektedir. Öteki bölümlerde ise nöbetteki uzmanlar acil servisten çağrıldıkları zaman oldukça kısa sürede acil konsültasyona destek vermektedir. Tıbbi cihazlar ile donatılmış olan acil serviste, yatak başı ekranları olan müşahede odası vardır. Hastaların öncelikli gözlemleri burada yapılır. Bunun haricinde bir küçük müdahale odası bulunmaktadır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti tedavisi, uzman yaklaşımı gerektiren bir daldır. Çocuğun büyüme çağında iskeletsel çene gelişimi, Ortodonti uzmanı tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Gelişim çağındaki çocukların düzgün diş yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Sağlık kuruluşlarında uymanız gereken kurallar

nt hastanesi istanbul-21Yataklar tertipli kullanılmalıdır.
Sigara içmek yasaktır.
Eşyanızın kaybolması yahut ortaya bırakılmış bir torba görülmesi halinde servisin güvenlik görevlisine haber veriniz.
Özel eşyalarınızı odanızda bulunan dolabınızda toplu saklayınız.
Arabanızda değerli eşyalarınızı bırakmayın.
Kadınların yanında kadın refakatçi, erkek hastalara erkek refakatçi bununması durumuna önem verin. Görevli olmayanlardan yardımlarını istemeyiniz. Televizyon izlerken sesi çok açmamaya özen gösteriniz.
Odada bulunan tıbbi ekipmanları yetkili gözetiminde kullanmaya özen gösterin.
Bir problemle karşılaştığınızda hemen hastane personelinden yardım talep edin. Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayınız.
Sağlık kurumuna giderken yanınızda bir refakatçi bulunması yeterlidir. fazla kişi gereksiz kalabalık meydana getirir bu yüzden sağlık personelinin rahat çalışmalarına engel teşkil eder. Randevularınıza erkenden gelmeye özen gösterin.
Hastalanmadıkları sürece sağlık kurumlarına beraberinizde küçük bebek götürmemelisiniz.
Mobil telefonlarınızı hastanelerde sessiz moda tutunuz. Ziyaretçiler, refakatçi/ziyaretçi kartlarını bulundurmalıdır.
Hastane personeline ve öteki hastalara anlayışlı olunuz.
Hastane görevlilerinin uyarılarını dinleyin.
Yangın merdivenini amacı dışında kullanmayın.
Doktor sırasına riayet etmeli, diğer hastaların hakkını yememelisiniz.
Hastane personelini haksız işlem yaptırmaya çalışmayın.
Hastanelerin sizin olduklarını ve sağlık çalışanlarının sizlere hizmet ettiğini unutmayın.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakımın uygunluk durumuna bakılarak planlanır.
Kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi kalamaz.
Kadın Doğum bölümlerinde erkeklerin kalması uygun değildir.
Gerçek çiçeklerin odalarda bulundurulması yasaktır. Ziyaretçilerin hasta yataklarına yatmaları kesinlikle yasaktır.
Elektrik ve musluklar açık bırakılmamalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma

İsteğe bağlı olarak mobil telefonunuzla yahut ev hattınızdan ALO 182 hizmetini çevirerek hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu alan şahsın değil hekime görünecek kimsenin TC kimlik No’sunu görevlilere söyleyeceksiniz

Vatandaşlık No’sunu verdikten sonra, muayene olacak bireyin hangi hastaneden randevu almayı istediğini vereceksiniz. Bir ön bilginiz bulunmuyorsa talep ettiğinizde bulunulan ilçeye göre, gidilecek sağlık kurumu hakkında yönlendirme yapılıyor.

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra gideceğiniz zaman ve tarihi kararlaştıracaksınız. Müsaitlik durumu göz önüne alınarak size bilgi aktarıp en son tarihi söylüyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gün ya da zamanını değiştirmek işlemi için Alo 182 hattından değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

Online Randevu alma

Belirtilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen sayfadaki doldurmanız gereken alanları doldurmanız istenir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifre, email adresinize gönderiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu alan şahsın değil de sağlık hizmeti alacak şahsın TC kimlik numarasını sisteme yazıyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu söyledikten sonra, hekime görünecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçildikten sonra müsait olma durumunu göz önünde bulundurarak randevu tarih ve zamanı giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gününü yahut saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız bu web sitesinden uygun revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.