nüket ersoy alevli sağlık ocağı telefon

Sitemizi ziyaret edenlerin bilgilere pratik bir şekilde erişebilmesi ve anlayabilmesi gayesiyle özenli çalışmalar oluşturduk. nüket ersoy alevli sağlık ocağı telefon makalemizi incelerken önemi vurgulanan ipuçlarını okumayı ihmal etmeyin. Gelecekte ihtiyaç duyduğunuzda kolayca yazılarımıza girebilmek için hastane.aramak.org’u favorilerinize ekleyin. İnternette bulmaya çalıştığınız her bilginin mutlak bir cevabını bizim sitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak asla bu kadar tatmin edici olmamakta. Hastane verilerimiz aylık aktüel olup, devlet online randevu portalı ile hastanelerin kendilerine ait internet sitelerinden alınan veilerin toplanması ile oluşturulmuştur. Web sitemizin nihai düzenlenme tarihi: 24 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Algoloji, Androloji, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Nörolojisi, Cilt Deri Hastalıkları, El Cerrahisi, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Cerrahisi, Göz Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Neonatoloji, Perinatoloji, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Radyasyon Onkolojisi, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Genetik, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri yer almaktadır.

Sağlık kurumlarının bazı servisleri, hizmet kapsamları

nüket ersoy alevli sağlık ocağı telefon-39

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkin kalp ameliyatlar yapılmaktadır.

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp sağlığını korumak amacıyla hizmet vermektedir.

Psikiyatri : Gerçekçi çözümler ancak doğru tanımlar üzerinden üretilebilir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, estetik ve onarım cerrahisi ile ilgilenir. Estetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kişinin görünümünü geliştirir. Rekonstrüktif cerrahi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uymaya dikkat edin

nüket ersoy alevli sağlık ocağı telefon-82Hastanede yüksek ses tonuyla konuşmak diğer hastaların dinlenme ve tedavi süreceğini olumsuz etkileyeceğinden azami dikkat edilmelidir.
Şahsi eşyalarınızı dolapta tertipli olarak muhafaza ediniz. Arabanızda ziynet eşyası bırakmayın.
TV izlerken sesini çok fazla açmamaya özen gösterin.
Hastaneye giderken beraberinizde bir refakatçi olması yeterli olacaktır. Daha fazla refatatçi gereksiz yere kalabalık meydana getirir bundan ötürü sağlık çalışanlarının rahat görevlerini yapmalarına mani olur. Sağlık kurumlarına giderken randevunuzdan en az 30 dk. önce giderseniz, kayıt işlemlerini yapabilirsiniz.
Hastalanmadıkları sürece hastaneye beraberinizde bebek götürmeyiniz.
Sağlık kurumlarına içecek götürmeyiniz.
Ziyaretçi olarak gelenler, kendilerine verilen refakatçi/ziyaretçi kartlarını bulundurmalıdır.
Sağlık pesroneline ve öteki hastalara nazik olunuz.
Hastane işleyişiyle ilgili kurallara uyunuz. Ayrıcalık talep etmeyin.
Hastane görevlilerinin ikazlarını dikkate alın.
Yangın çıkışlarını gereksiz yere kullanmayınız.
Doktor sırasına uymalı, diğerleninin sırasını almamalısınız.
Sağlık çalışanlarını haksız işlem yaptırmaya çalışmayınız.
Hastanelerin sizlere ait olduklarını ve sağlık personelinin da size hizmet verdiğini hatırlayın.
Doktorların vizite sırasında rahat çalışılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekmektedir.
Jinekoloji bölümlerinde erkek refakatçilerin kalması uygun değildir. Klinikte doktor tarafından gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı, kullanılmayan tekerlekli sandalyeler geri verilmelidir.
Canlı çiçeklerin hasta odasında tutulması yasaktır.
Hasta yatakları temiz tutulmalıdır.
Işıklar ve musluklar açık bırakılmamalıdır.

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize göre isterseniz mobil telefonla veyahut sabit telefonla ALO 182 hizmetini arayarak hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu ayarlayan şahsın değil doktora görünecek kişinin TC kimlik No’sunu ilgili kişilere belirteceksiniz

Vatandaşlık No’sunu belirttikten sonraki aşamada, doktora görünecek kişinin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini belirtiyorsunuz. Belli bir ön bilginiz yoksa arzu ederseniz yaşadığınız bölgeye göre, hizmet alınacak sağlık kurumları ile ilgili tavsiyede bulunuluyor.

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra gideceğiniz tarih ve zamanı belirtiyorsunuz. Uygunluk durumuna göre sizlere uygunluk verip kesin randevu zamanını bildiriyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gün yahut zamanını değiştirmek için 182’yi arayarak değişiklik yapabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu alma

Belirtilen siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde karşınıza gelen ekrandaki gerekli alanları doldurmanız gerekir. Üye olunduktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifreniz, email adresine iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu ayarlayan kişinin değil de hekime görünecek hastanın TC kimlik numarasını ilgili yere yazacaksınız

TC kimlik numarasını verdikten hemen sonraki aşamada, tedavi görecek bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçimi yapıldıktan sonra uygunluk durumunu göz önüne alarak gideceğiniz zaman ve tarihi bildireceksiniz.

Aldığınız randevunuzun tarih yahut saatini değiştirmek için MHRS’den uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.