100. yıl hastanesi ankara nasıl gidilir

Değerli ziyaretçilerimizin gerçek sayfalara pratik yoldan ulaşabilmesi ve faydalanabilmesi düşüncesiyle kapsamlı derlemeler gerçekleştirdik. 100. yıl hastanesi ankara nasıl gidilir makalemizi gözden geçirirken paylaşılan tavsiyeleri okumayı ihmal etmeyin. Gelecekte ihtiyacınız olduğunda kolayca sitemize gelebilmek isterseniz hastane.aramak.org’u favorilerinize ekleyebilirsiniz. İnternette bulmaya çalıştığınız her bilginin net bir yanıtını websitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak asla bu denli tatmin edici olmadı. Sağlık Kuruluşları listelerimiz haftalık aktüel olup, kamu randevu sitesi ile kuruluşların şahsına ait internet sitelerinden elde edilen bilgilerin toplanması ile oluşturulmuştur. Portalımızın son düzenlenme tarihi: 26 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Algoloji, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Gastroenteroloji, Göğüs Cerrahisi, Göz Hastalıkları, İmmünoloji, Neonatoloji, Ortodonti, Psikiyatri, Restoratif Diş Tedavisi, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Onkoloji, Üroloji, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri mevcuttur.

Sağlık kurumlarının bazı birimleri, hizmet alanları

100. yıl hastanesi ankara nasıl gidilir-20

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkinlerin kalp operasyonları yapılmaktadır.

Psikiyatri : Psikiyatri polikliniğinde, psikiyatrik sorunların tanısı ve tedavisi hakkında güncel, gerçekçi çözümler bilimsel/tıbbi temeller üzerinde üretilmektedir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Kan Hastalıkları : Hematoloji, son yıllarda çok önemli gelişmelerin kat edildiği, hastalıklarda tedavi seçeneklerinin arttığı, klinik çalışmaların en çok yapıldığı alanlardan biridir.

Bilgisayarlı tomografi : MR, merkezi sinir sistemi anjiografileri hastalıkların lokalizasyonu ile ilgili bilgi vermektedir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile çok hassas ameliyatlar yapılabilmekte ve önceden ölümle neticelenen operasyonlar artık pozitif yönde neticelenmektedir.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların sebep oldukları hastalıkların başında; bakteriler, virüsler, mantarlar ve parazitler gelmektedir. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek kişilerde oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin ve omurilik üzerine bugün bütün girişimler emniyetle uygulanabilir hale gelmiştir.

Dahiliye : Dahiliye birimi kendi içinde pek çok branşa ayrılır. Böbrek hastalığından, karaciğer hastalıklarına tüm sorunların çözüm merkezidir. Bazı alt dallar: Gastroenteroloji, Hematoloji, Diyabet.

Gastroenteroloji : Bilhassa sirozun bir komplikasyonu olarak karşımıza çıkan özofagus varis kanamalarında skleroterapi ve band ligasyonu uygulanmaktadır.

Sağlık kuruluşlarında bilmeniz gerekenler

100. yıl hastanesi ankara nasıl gidilir-97Sağlık kurumlarına giderken sizinle beraber yalnızca bir refakatçi olması yeterli olur. Daha fazla kişi gereksiz kalabalık meydana getirir bundan ötürü sağlık çalışanlarının rahat çalışmalarına engel olur.
Kaldığınız odada bulunan ekipmanların kırılması durumunda ilgili personele haber veriniz.
Sağlık kuruluşlarında Tütün mamülleri kullanımı yasaktır. Yattığınız serviste bulunan ve teslim aldığınız tüm ekipmanların kullanılmasında özenli davranınız.
Çöpünüzü evsel atık kutularına atınız.
Şüplelendiğiniz herhangi bir olayla karşı karşıya gelirseniz ilgili güvenlik personelini durumdan haberdar edin. Eşyanızın çalınması ya da ortaya bırakılmış herhangi bir torba görülmesi durumunda ilgili servisin sorumlu personeline haber veriniz.
Otomobilinizde değerli eşyalarınızı bırakmayın.
Erkek hastaların yanında erkek refakatçi, kadın hastalara kadın refakatçi bulunmasına dikkat edin.
Görevli olmayanlardan yardımda bulunmalarını talep etmeyiniz. TV izlerken sesini fazla açmamaya özen gösterin.
Koridorlarda bağırarak konuşmayın. Hastaneye gidiyorsanız beraberinizde bir refakatçi bulunması yeterlidir. fazla kişi lüzumsuz yere kalabalık oluşturur ve personelin rahat görevlerini yapmalarına engel olur.
Aldığınız randevuya vaktinden önce gelmeye dikkat ediniz.
Hastaneye gidiyorsanız aldığınız randevudan en az 30 dk. önce giderek, kayıt işlemlerini yapabilirsiniz.
Hasta olmadıkları sürece sağlık kurumlarına giderken beraberinizde çocuk götürmeyin.
Cep telefonlarınızı hastanede sessiz moda tutunuz.
Sağlık kurumu ilkelere uyun. İltimas istemeyin.
Muayene sırasına saygı göstermeli, başka hastaların hakkını yememelisiniz.
Acil durumlar dışında öncelik istemeyiniz.
İlgili sağlık çalışanları dışında müdahale edenlere müsaade etmeyin.
Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakım uygunluk durumuna bakılarak belirlenir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı ve kullanılmayan tekerlekli sandalyeler iade edilmelidir.
Canlı çiçeklerin hasta odasında muhafaza edilmesi yasaktır.
Hasta odalarındaki yataklar temiz kullanılmalıdır.
Elektrik düğmeleri ve sular kapatılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

İsteğe bağlı olarak cep telefonunuzdan veya sabit telefon ile ALO 182 telefon numarasını çevirerek hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevu ayarlayan kimsenin değil de doktora görünecek kişinin Vatandaşlık No’sunu operatöre söylüyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten hemen sonraki adımda, doktora görünecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçildikten sonra gideceğiniz gün ve saati kararlaştıracaksınız. Uygunluk durumuna göre sizlere bilgi verip uygun zamanı bildiriyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarihini veya zamanını değiştirmek isterseniz Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi

Bağlantısı verilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde karşınıza gelen sayfadaki doldurmanız gereken bilgileri tamamlamanız isteniyor. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifreniz, mail adresine gönderiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu alan kimsenin değil de muayene olacak kimsenin TC kimlik numarasını sayfaya gireceksiniz

Vatandaşlık numarasını belirttikten sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak bireyin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini giriyorsunuz. Bir bilginiz bulunmuyorsa fikir talebinde bulunmak için 182’yi arayarak görevliye sorabilirsiniz.

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra uygunluk durumunu göz önüne alarak randevu tarih ve zamanı giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarih ya da saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız MHRS’den uygun değişikliği yapabilirsiniz.