13 nolu sağlık ocağı afyon

Ziyaretçilerimizin düzenli yazılara zorluk çekmeden göz atabilmesi ve cevap bulabilmesi için özenli derlemeler hayata geçirdik. 13 nolu sağlık ocağı afyon makalemizi gözden geçirirken bilgi paylaşılan tavsiyeleri okumayı atlamayın. Bir daha aradığınızda rahatlıkla yazılarımıza erişebilmek için hastane.aramak.org’u favori listenize ekleyin. Internette istediğiniz her şeyin mutlak bir cevabını sitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak asla bu kadar tatmin edici olmamıştı. Hastane bilgilerimiz haftalık güncel olup, resmi randevu portalı & kuruluşların kendilerine ait internet sitelerinden elde edilen informasyonun düzenlenmesi ile oluşmaktadır. Portalımızın son güncellenme tarihi: 26 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Akupunktur, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Ürolojisi, El Cerrahisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Gastroenteroloji, Geriatri, Hepatoloji, Kardiyoloji, Kulak Burun Boğaz, Ortodonti, Protetik Diş Tedavisi, Restoratif Diş Tedavisi, Romatoloji, Tıbbi Genetik, Rontgen, Ameliyathane üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri yer almaktadır.

Hastanelerin bölümleri, hizmet kapsamları

13 nolu sağlık ocağı afyon-75

Sinir Sistemi Hastalıkları : Nörologlar, diğer uzmanlık dallarına da sık olarak konsültasyon hizmeti vermektedir.

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Ağrı iki grupta incelenmektedir. İlki; çeşitli hastalıkların işaretçisi olarak karşımıza çıkan akut ağrıdır. Akut ağrı hastalık belirtisidir. Pek çok zaman vücutta bulunan bir doku hasarının habercisidir. Akut ağrı vücudun uyarı mekanizmasının önemli bir parçasıdır.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Dahiliye : Genel dahiliye birimi kendi içinde birçok branşa ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm sorunların tedavi merkezidir. Bazı alt dallar: Göğüs Hastalıkları, Romatoloji, İmmunoloji.

Dermatoloji : Deribilimi, deri, saç, tırnaklarla ilgili hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Hastanede bu kurallara uyun

13 nolu sağlık ocağı afyon-46Tüm kapalı alanlarda 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaktır.
Hastane içinde yüksek ses tonuyla konuşmak diğer hastaların dinlenme ve tedavi süreceğini olumsuz yönde etkileyeceğinden azami özen gösterilmelidir.
Hastanenin koymuş olduğu kurallara uymak istemeyen; binaya zarar veren, yapılan uyarıları önemsemeyen hastalar ile refakatçilerinden sebep oldukları zarar geri istenebilir.
Şüpheli kişiyle karşı karşıya kaldığınızda hemen hastane güvenliğini durumdan haberdar ediniz.
Herhangi bir eşyanızın çalınması yahut ortaya bırakılmış torba farkettiğinizde ilgili bölümün sorumlu görevlisine bilgi vermeyi ihmal etmeyiniz.
Eşyalarnızı odanızda bulunan dolabınızda tertipli olarak saklayınız.
Tanımadıklarınızdan yardım etmelerini talep etmeyiniz.
Odada bulunan ekipmanların kırılması halinde ilgili personele bilgi verin.
Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda hemen hastane personelinden yardımda bulunmasını isteyin. Koridorlarda yüksek sesle konuşmayın.
Arabanızı hastanenin otoparkında ziyaretçilere ayrılmış kısımlara ve başka araçların ilerlemesine engel olmayacak şekilde park ediniz.
Hastaneye giderken beraberinizde tek bir refakatçi bulunması doğru olur. fazla refatatçi lüzumsuz yere kalabalık meydana getirir bu nedenle doktorların rahatlıkla çalışmalarına engel teşkil eder. Randevularınıza erkenden geliniz.
Hastaneye gidiyorsanız size verilen saatten en az 30 dakika önceden giderseniz, evrak işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
Rahatsızlanmadıkları sürece hastaneye yanınızda bebek götürmeyiniz. Mobil telefonlarınızı hastane içerisinde sessizde tutunuz.
Ziyaretçiler, kendilerine verilen refakatçi/ziyaretçi kartını takmalıdır.
Yangın çıkışlarını gereksiz yere kullanmayın. Çok acil haller dışında size öncelik verilmesini istemeyin.
İlgili doktorlar haricinde müdahalede bulunanlara izin vermeyiniz.
Doktorları baskı altına almaya çalışmayınız.
Doğum servislerinde erkek refakatçilerin bulunması uygun değildir.
Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı ve kullanılmayacak tekerlekli sandalyeler iade edilmelidir.
Hasta yatakları tertipli tutulmalıdır.
Işıklar ve sular kapatılmalıdır.

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize göre isterseniz mobil telefondan yahut da sabit telefon ile ALO 182 telefonunu arayarak hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu ayarlayan şahsın değil de hekime görünecek hastanın Vatandaşlık numarasını görevlilere iletiyorsunuz

TC kimlik No’sunu belirttikten sonraki adımda, muayene olacak hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra gideceğiniz zaman ve tarihi belirtiyorsunuz. Uygunluk durumu göz önünde bulundurularak sizlere müsaitlik verip kesin tarihi bildiriyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarih veya zamanını başka zamana almak isterseniz Alo 182’yi arayarak revize işlemi yapabilirsiniz.

İnternetten Randevu alma

İnternet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde karşınıza gelen ekrandaki gerekli alanları doldurmanız istenir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifre, email adresinize iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevu ayarlayan kişinin değil muayene olacak kimsenin Vatandaşlık numarasını siteye giriyorsunuz

TC kimlik numarasını verdikten sonraki aşamada, tedavi görecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçildikten sonra müsait olma durumunu dikkate alarak randevu gün ve saati seçeceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevu gün veyahut saatini başka zamana almak işlemi için web sitesinden uygun değişikliği yapabilirsiniz.