19 mayıs hastanesi ankara ilker

Değerli ziyaretçilerimizin doğru yazılara zahmet çekmeden ulaşabilmesi ve cevap bulabilmesi için uzun süren derlemeler oluşturduk. 19 mayıs hastanesi ankara ilker yazımızı okurken altı çizilen ipuçlarını gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Daha sonra ihtiyacınız olduğunda kolayca sitemize gelebilmek isterseniz web sitemizi favorilerinize ekleyebilirsiniz. Online olarak bulmaya çalıştığınız her şeyin mutlak bir detayını websitelerimizde bulacaksınız. Aramak hiç bu denli tatmin edici olmamakta. Sağlık Kuruluşları bilgilerimiz haftalık aktüel olup, kamu randevu portalı & hastanelerin kendilerine ait internet sitelerinden elde edilen bilgilerin düzenlenmesi ile oluşturulmuştur. Web sitemizin nihai güncellenme tarihi: 21 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Anatomi, Biyoetik, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Romatolojisi, El Cerrahisi, Enfeksiyon Hastalıkları, Gastroenteroloji, Göğüs Hastalıkları, Hepatoloji, Kardiyoloji, Neonatoloji, Periodontoloji, Protetik Diş Tedavisi, Radyasyon Onkolojisi, Romatoloji, Tıbbi Onkoloji, Rontgen, Acil Servis bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri mevcuttur.

Hastane bölümleri, hizmet kapsamları

19 mayıs hastanesi ankara ilker-47

Sinir Sistemi Hastalıkları : Diğer uzmanlık dallarını ilgilendiren hastalıkların, sinir sistemini etkilediği durumlarda da, konusunda uzmanlaşmış nörologlar, konsültasyon hizmeti verirler.

Radyoloji: Dijital teknoloji ile, konvansiyonel yöntemlerde elde edilen görüntülere göre daha detaylı, inceleme süresi daha kısa, tanıda daha yeterli görüntüler elde edilebilmektedir ve bu görüntüler özel iş istasyonlarında deneyimli uzman doktorlar tarafından incelenmektedirler.

Pediatri : Bölümde, Intrauterin (anne karnındaki) hayattan itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası mental-motor gelişim, beslenme, aşı ve koruyucu hekimlik programları ile takip edilmektedir.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizma adı verilen, birçoğu ancak mikroskopta görülebilen küçük canlıları inceleyen bir bilim dalıdır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar incelenerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Dahiliye : İç Hastalıkları birimi pek çok yan branşa ayrılır. Böbrek hastalığından, karaciğer hastalıklarına tüm rahatsızlıkların çözüm merkezidir. Bazı alt dallar: Nefroloji, Hematoloji, İmmunoloji.

Hastanelerde bilmeniz gerekenler

19 mayıs hastanesi ankara ilker-94Hastanenin kurallarına uymak istemeyen; binaya hasar veren, yapılan uyarıları hafife alan hasta ile yakınlarından verdikleri zarar geri istenebilir.
Çöplerinizi evsel atık kutusuna atın.
Şüpheli herhangi durumla karşı karşıya gelirseniz en kısa sürede ilgili güvenlik personelini haberdar edin.
Şahsi eşyalarınızı odanızda bulunan dolabınızda toplu olarak saklayınız.
Hastaneye giderken randevudan en az 30 dk. önceden giderek, evrak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Sağlık kurumlarına yemek götürmeyiniz.
Sağlık pesroneline ve öteki hastalara nazik olmaya özen gösteriniz.
Acil müdahale gerektiren haller haricinde öncelik istemeyiniz.
Görevli doktorlar dışında müdahalede bulunanlara izin vermeyiniz.
Hastanelerin size ait olduklarını, hastane çalışanlarının size hizmet verdiğini unutmayın.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakım uygunluk durumuna bakılarak belirlenir.
Doktorların vizite saatlerinde rahat muayene yapılabilmesi diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları terketmeleri gerekmektedir.

Telefondan Hastane Randevu Alma

Tercihinize bağlı olarak mobil telefon ile yahut sabit hattınızdan Alo 182 hattını çevirerek hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu ayarlayan kişinin değil doktora görünecek bireyin TC kimlik No’sunu ilgili kişilere ileteceksiniz

TC kimlik No’sunu ilettikten hemen sonra, hekime görünecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçimi yapıldıktan sonra randevu gün ve saati bildiriyorsunuz. Uygun olma durumuna göre size teyit verip en uygun tarihi söylüyorlar.

Aldığınız randevunuzun tarihini ya da saatini başka zamana almak için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi

İnternet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan ekrandaki sizden istenen alanları doldurmanız istenir. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adı ile birlikte şifre, mail adresinize iletiliyor ve aktive ediliyor.

Randevuyu alan bireyin değil de sağlık hizmeti alacak kişinin Vatandaşlık numarasını web sitesine yazıyorsunuz

TC kimlik No’sunu belirttikten hemen sonra, hekime görünecek bireyin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini seçeceksiniz. Belli bir hastane tercihiniz bulunmuyorsa yardım istemek için Alo 182 hastane randevu hattını arayıp asistana sorabilirsiniz.

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra müsaitlik durumuna göre gideceğiniz gün ve saati bildireceksiniz.

Aldığınız randevu gün yahut zamanını başka zamana almak isterseniz Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden gerekli revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.