19 mayıs hastanesi ankara

Sitemizi ziyaret edenlerin yazılara kolayca erişebilmesi ve anlayabilmesi gayesiyle detaylı derlemeler yaptık. 19 mayıs hastanesi ankara bilgilerini gözden geçirirken önemi vurgulanan diğer yazıları okumayı unutmayın. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda pratik olarak sayfalarımıza girebilmek için sitemizi favori listenize ekleyebilirsiniz. Online olarak bulmaya çalıştığınız her bilginin mutlak bir detayını portallarımızda yakalayacaksınız. Aramak asla bu kadar tatmin edici olmadı. Sağlık Kurumu listelerimiz günlük güncel olup, devlet hastane randevu portalı ile kuruluşların kendilerine ait web sitelerinden alınmış bilgilerin toplanması ile oluşturulmuştur. Web sitemizin nihai güncellenme tarihi: 24 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Anatomi, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Alerjisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Onkolojisi, Cilt Deri Hastalıkları, Embriyoloji ve Histoloji, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göğüs Cerrahisi, Hepatoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Kulak Burun Boğaz, Nükleer Tıp, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Radyoloji, Romatoloji, Tıbbi Onkoloji, Mamagrofi, Yoğun Bakım üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon dataları verilmektedir.

Sağlık kurumlarının bazı birimleri, görevleri

19 mayıs hastanesi ankara-84

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp hastalıklarını teşhis etmek amacıyla hizmet vermektedir.

Pediatri : Bölümde, Intrauterin (anne karnındaki) hayattan itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası mental-motor gelişim, beslenme, aşı ve koruyucu hekimlik programları ile takip edilmektedir.

Kan Hastalıkları : Hematolojik hastalıkların tedavisi iyi bir ekip çalışması ve deneyim gerektirmektedir.

Check-up merkezi : Check up, yaptırmak kişinin kendine ve sağlığına özen göstermesidir. Birçok hastalıkta erken tedavi hayati önem taşır. Standart bir check up kontrolünde olması gereken testlerden birkaçı; sedimentasyon, hepatit testi, tüm batın ultrasonografi.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti, uzmanlık gerektiren ayrı bir branştır. Çocukların büyüme çağında iskeletsel çene gelişimi, Ortodontist tarafından izlenmelidir. Gelişim çağında bulunan çocukların sağlıklı diş yapısına sahip olmalarını sağlayacak tedbirler alınmalıdır.

Sağlık kuruluşlarında uymanız gereken kurallar

19 mayıs hastanesi ankara-50 Sağlık kurumlarının sizlerin olduklarını ve sağlık çalışanlarının da sizlere hizmet verdiğini aklınızdan çıkarmayın.
Telefonlarınızı hastanede sessize alınız.
Hastanede Tütün mamülleri içmek yasaklanmıştır.
Çöplerinizi evsel atık kutusuna özen gösteriniz.
Şüphe duyduğunuz herhangi olayla karşı karşıya kaldığınızda ilgili sorumluyu bilgilendirin.
Herhangi bir eşyanızın kaybolması yahut sahibi belirsiz bir torba farkettiğinizde bölümün personeline bilgi veriniz.
Eşyalarnızı sizin için ayrılan dolapta düzenli olarak saklayınız.
Kaldığınız odanın temiz kalmasına özen göstererek tertipli tutulmasını sağlayınız.
Odanızda bulunan eşyaların arızalanması durumunda personele haber verin.
Koridorlarda yüksek sesle konuşmayınız.
Randevunuza vaktinde gelmeye dikkat edin.
Cep telefonlarınızı sağlık kurumunda sessizde tutunuz.
Hastane çalışanlarının ikazlarını dikkate alın.
Yangın çıkışlarını gereksiz yere kullanmayınız.
Acil durumlar dışında öncelik talebinde bulunmayınız.
Görevli doktorlar dışında müdahale edenlere müsaade etmeyiniz.
Sağlık çalışanlarını haksız işlem yaptırmaya çalışmayınız.
Sağlık kurumlarının size ait olduğunu, sağlık personelinin sizlere hizmet verdiğini hatırlayın.
Hasta ziyaretleri yoğun bakımın müsaitliğine bakılarak belirlenir.
Vizite saatinde sağlıklı muayene yapılabilmesi öteki hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde bulundurulmamalı ve kullanılmayacak sandalyeler geri teslim edilmelidir.
Ziyaretçilerin yataklara uzanmaları kesinlikle yasaktır.
Aydınlatmalar ve sular kapatılmalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma

İster mobil hattınızdan ya da sabit telefondan ALO 182 servis hattını çevirerek hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu alan şahsın değil muayene olacak şahsın TC kimlik No’sunu operatörlere ileteceksiniz

Vatandaşlık numarasını belirttikten sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak şahsın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini söyleyeceksiniz. Bir hastane tercihiniz bulunmuyorsa arzu ettiğinizde bulunduğunuz bölgeye dikkat edilerek, hizmet alınacak sağlık kurumu ile ilgili yönlendirme yapılıyor.

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra randevu gün ve saati kararlaştırıyorsunuz. Müsaitlik durumu göz önüne alınarak sizlere müsaitlik verip kesin randevu zamanını iletiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarih veyahut saatini değiştirmek için Alo 182 hattından değiştirebilirsiniz.

İnternetten Randevu Alma Sistemi

Belirtilen internet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açılan ekrandaki sizden istenen alanları doldurmanız isteniyor. Üye olduktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifre, email adresinize iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevu alan bireyin değil hekime görünecek kimsenin Vatandaşlık No’sunu web sitesine gireceksiniz

Vatandaşlık numarasını ilettikten sonraki adımda, tedavi görecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçildikten sonra müsaitlik durumuna göre randevu saat ve günü gireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarihini yahut zamanını değiştirmek isterseniz Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden gerekli düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.