19 mayıs üniversitesi hastanesi tahlil sonuçları

Siz okuyucularımızın güncel bilgilere kolayca ulaşabilmesi ve faydalanabilmesi amacıyla kapsamlı araştırmalar hayata geçirdik. 19 mayıs üniversitesi hastanesi tahlil sonuçları makalemizi incelerken paylaşılan diğer yazıları gözden geçirmeyi pas geçmeyin. Tekrar aradığınızda kolaylıkla yazılarımıza erişebilmek isterseniz web sitemizi favori listenize ekleyebilirsiniz. Online olarak istediğiniz her şeyin mutlak bir detayını websitelerimizde bulacaksınız. Aramak hiç bu kadar basit olmamakta. Sağlık Kurumu bilgilerimiz günlük aktüel olup, devlet hastane randevu web sitesi & kurumların şahsına ait web sitelerinden ulaşılan veilerin düzenlenmesi ile meydana getirilmiştir. Sitemizin nihai güncellenme tarihi: 23 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Algoloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Nörolojisi, Cilt Deri Hastalıkları, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Endodonti, Fizyoloji, Göğüs Hastalıkları, Halk Sağlığı, Kardiyoloji, Neonatoloji, Perinatoloji, Psikiyatri, Radyasyon Onkolojisi, Romatoloji, Tıbbi Genetik, Kanser, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri mevcuttur.

Hastanelerin bazı birimleri, uzmanlık alanları

19 mayıs üniversitesi hastanesi tahlil sonuçları-49

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkinlerin kalp operasyonları yapılmaktadır.

Kan Hastalıkları : Hematoloji, son yıllarda çok önemli gelişmelerin kat edildiği, hastalıklarda tedavi seçeneklerinin arttığı, klinik çalışmaların en çok yapıldığı alanlardan biridir.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların sebep oldukları hastalıkların başında; bakteriler, virüsler, mantarlar ve parazitler gelmektedir. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin ve omurilik üzerine bugün bütün girişimler emniyetle uygulanabilir hale gelmiştir.

Dahiliye : İç Hastalıkları birimi pek çok branşa ayrılır. Böbrek hastalığından, karaciğer hastalıklarına tüm hastalıkların çözüm merkezidir. Bazı alt dallar: Endokrinoloji, Hematoloji, İmmunoloji.

Sağlık kuruluşlarında bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

19 mayıs üniversitesi hastanesi tahlil sonuçları-81Yattığınız bölümde bulunan ve sizlere teslim edilen malzemelerin kullanımında dikkatli davranınız.
Çöplerinizi çöp kutusuna atmaya özen gösterin.
Şüpheli olayla karşı karşıya gelirseniz sorumluyu durumdan haberdar edin.
Herhangi bir eşyanızın çalınması veya ortaya bırakılmış herhangi bir torba görülmesi durumunda bölümün sorumlu personeline bilgi vermeyi ihmal etmeyiniz. Yatış için geliyorsanız zorunlu durumlar haricinde kıymetli eşya getirmemeye dikkat edin.
Şahsi eşyalarınızı odanızda bulunan dolabınızda tertipli şekilde saklayınız.
Personel harici kişilerden yardımda bulunmalarını istemeyiniz.
Televizyon seyrederken sesini çok açmayın.
Odada bulunan demirbaşların arızalanması halinde hastane personeline bilgi verin.
Bir problemle karşılaşıldığında hemen yetkililerden yardımda bulunmasını isteyiniz.
Koridorlarda bağırarak konuşmayınız.
Arabanızı sağlık kurumunun otoparkında hastalara ayrılmış yerlere ve başkalarının araçlarının hareketine mani olmayan biçimde park etmeye özen gösteriniz.
Hastanelere gidiyorsanız sizinle beraber sadece bir refakatçi olması yeterli olur. fazla refatatçi lüzumsuz kalabalık meydana getirir bu yüzden sağlık çalışanlarının rahatlıkla çalışmalarına engel teşkil eder.
Randevunuza vaktinde gelmeye dikkat edin.
Hastaneye gidiyorsanız aldığınız randevudan en az 30 dakika önceden giderseniz, evrak işlemlerini halledebilirsiniz.
Hastaneye yiyecek götürmeyiniz.
Mobil cihazlarınızı sağlık kurumunda sessiz moda tutunuz.
Sağlık çalışanlarına ve diğer hastalara nazik olunuz.
Sağlık çalışanlarının uyarılarını dinleyin. Yangın merdivenlerini amacı dışında kullanmayın.
Hastane çalışanlarını baskı altına almaya çaba sarfetmeyiniz.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakım uygunluğuna göre belirlenir.
Hastane içinde hekim bilgisi dahilinde gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir. Tekerlekli sandalyeler oda içinde bulundurulmamalı, işi biten sandalyeler geri bırakımalıdır.
Canlı çiçeklerin odalarda bulundurulması yasaktır.
Hasta yatakları temiz kullanılmalıdır. Hasta yakınlarının hasta yataklarına uzanmaları yasaktır.
Elektrik düğmeleri ve sular açık bırakılmamalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma

İsterseniz mobil telefondan veyahut ev hattından Alo 182 hizmet hattını tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arayın.

Randevuyu ayarlayan kişinin değil sağlık hizmeti alacak kimsenin TC kimlik No’sunu asistanlara vereceksiniz

Vatandaşlık numarasını verdikten hemen sonra, muayene olacak kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra randevu tarih ve zamanı belirtiyorsunuz. Uygun olma durumu göz önünde bulundurularak sizlere bilgi verip en uygun tarihi iletiyorlar.

Aldığınız randevunuzun tarihini ya da zamanını değiştirmek işlemi için Alo 182’yi arayarak değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

Webden Randevu Nasıl Alınır?

Bağlantısı verilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde karşınıza gelen sayfadaki doldurmanız gereken alanları doldurmanız gerekir. Üye olunduktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifreniz, email adresinize iletiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu alan kişinin değil sağlık hizmeti alacak kimsenin TC kimlik No’sunu siteye yazıyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten hemen sonraki aşamada, doktora görünecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçildikten sonra müsait olma durumunu dikkate alarak randevu gün ve saati gireceksiniz.

Aldığınız randevunuzun tarih yahut zamanını değiştirmek için MHRS’den gerekli revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.