9 eylül üniversitesi tıp fakültesi nöroloji doktorları

Siz okuyucularımızın geniş çerçeveli yazılara en kısa yoldan göz atabilmesi ve anlayabilmesi düşüncesiyle kapsamlı çalışmalar gerçekleştirdik. 9 eylül üniversitesi tıp fakültesi nöroloji doktorları sayfamızı incelerken bilgi paylaşılan tavsiyeleri okumayı ihmal etmeyin. Bir daha ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla yazılarımıza girebilmek için sitemizi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz. İnternette istediğiniz her şeyin kesinlikle bir yanıtını websitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak asla bu denli kolay olmamakta. Sağlık Kuruluşları bilgilerimiz aylık güncel olup, devlet hastane randevu web sitesi & hastanelerin kendilerine ait sitelerinden ulaşılan informasyonun toplanması ile meydana getirilmiştir. hastane.aramak.org nihai düzenlenme tarihi: 21 10 2014


Portalımızda; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Alerji Hastalıkları, Biyoetik, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Nörolojisi, Cilt Deri Hastalıkları, El Cerrahisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Jinekoloji, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Prostodonti, Radyoloji, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Genetik, Mamagrofi, Doğumhane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri mevcuttur.

Hastanelerin bazı birimleri, hizmet alanları

9 eylül üniversitesi tıp fakültesi nöroloji doktorları-35

Sinir Sistemi Hastalıkları : Diğer uzmanlık dallarını ilgilendiren hastalıkların, sinir sistemini etkilediği durumlarda da, konusunda uzmanlaşmış nörologlar, konsültasyon hizmeti verirler.

Pediatri : Çocuk Acil Servisi 7/24 hizmet vermektedir.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Diyagnostik amaçlı üst gastrointestinal sistem için özofagogastroduodenoskopi, safra yolları ve pankreas incelemeleri için endoskopik retrograd kolanjiopankreatografi, kalın barsak incelemesi için de kolonoskopi ve rektosigmoidoskopi yapılmaktadır.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin Cerrahisi tıpta çok süratle gelişen bölümlerden biridir.

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, estetik ve onarım cerrahisi ile ilgilenir. Kozmetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kendini algılayışını geliştirir. Rekonstrüktif cerrahi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Kalp Hastalıkları : Kalp Sağlığı Merkezi, kalp sağlığını korumak, kalp hastalıklarını teşhis ve tedavi etmek amacıyla dünya standartlarında donanım ve alt yapı ile hizmet verir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti, uzman yaklaşımı gerektiren bir diş hekimliği dalıdır. Çocuğun gelişim çağında çene gelişimi, Ortodonti uzmanları tarafından takip edilmelidir. Gelişim çağındaki çocukların sağlıklı bir ağız yapısına sahip olmalarını sağlayacak tedbirler alınmalıdır.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uymaya dikkat edin

9 eylül üniversitesi tıp fakültesi nöroloji doktorları-99Sağlık kurumunun kapalı alanlarında 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaktır.
Hastane içinde yüksek ses tonuyla konuşmak tedavi görmekte olan hastaların dinlenme ve tedavi süreçlerini olumsuz etkileyeceğinden çok özen gösterilmelidir.
Tedavi edildiğiniz bölümde bulunan ve teslim aldığınız malzemelerin kullanımında dikkatli olunuz.
Hastane koymuş olduğu kurallara karşı çıkan; binaya bilerek hasar bırakan, ikazları ciddiye almayan hasta ve yakınlarından uğrattıkları zarar talep edilebilir.
Çöplerinizi evsel atık kutusuna atmaya özen gösterin.
Şüplelendiğiniz herhangi bir durumla karşı karşıya kaldığınızda vakit haybetmeden ilgili hastane personelini haberdar ediniz.
Eşyalarnızı dolapta toplu olarak saklayınız.
Otomobilinizde kıymetli eşya dırakmamaya özen gösteriniz.
Kadınların yanında kadın refakatçi, erkek hastalara erkek refakatçi olmasına dikkat ediniz.
Kaldığınız odanın temiz olmasına özen göstererek tertipli kalmasını sağlayınız.
Televizyon seyrederken sesini fazla açmayın.
Kaldığınız odadaki tıbbi ekipmanları yetkili bilgisi dahilinde kullanın.
Koridorlarda yüksek sesle konuşmayınız.
Randevularınıza erkenden gelmeye dikkat edin.
Sağlık kurumunun işleyişiyle ilgili kurallara uyun. İltimas istemeyin.
Refakatçi kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi olarak kalamaz.
KadınHastalıkları bölümlerinde erkeklerin kalması uygun değildir.
Gerçek çiçeklerin odalarda tutulması yasaklanmıştır.
Ziyaretçilerin yataklara oturmaları kesinlikle yasaktır.
Elektrik ve musluklar kapatılmalıdır.

Telefondan Hastane Randevu Alma

Tercihinize göre isterseniz mobil telefonla yahut da ev telefonunuzla ALO 182 servis hattını arayarak hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevu ayarlayan şahsın değil de tedavi görecek kimsenin Vatandaşlık numarasını asistana belirteceksiniz

Vatandaşlık numarasını ilettikten sonraki aşamada, hekime görünecek kişinin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini veriyorsunuz. Bir tercihiniz bulunmuyorsa sorduğunuzda yaşanılan ilçeye göre, gidilecek sağlık kuruluşları ile ilgili tavsiye veriliyor.

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra randevu tarih ve zamanı bildireceksiniz. Müsaitlik durumu dikkate alınarak size en uygun zamanı belirtiyorlar.

Aldığınız randevunuzun tarihini veyahut saatini değiştirmek için 182’den değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

Webden Randevu alma

İnternet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan ekrandaki doldurmanız gereken alanları doldurmanız gerekiyor. Üye olunduktan sonra kullanıcı adı ile şifre, eposta adresinize gönderiliyor ve onaylanıyor.

Randevu alan kimsenin değil de sağlık hizmeti alacak şahsın Vatandaşlık numarasını sayfaya giriyorsunuz

TC kimlik No’sunu söyledikten hemen sonraki adımda, muayene olacak bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra uygun olma durumuna göre gideceğiniz tarih ve zamanı bildireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gününü yahut zamanını başka zamana almak isterseniz web sitesinden gerekli düzeltmeyi yapabilirsiniz.