portör muayenesi yapan sağlık ocakları

Ziyaretçilerimizin gerçek yazılara en kısa yoldan erişebilmesi ve cevap bulabilmesi düşüncesiyle detaylı derlemeler oluşturduk. portör muayenesi yapan sağlık ocakları bilgilerini gözden geçirirken vurgulanan ipuçlarını incelemeyi ihmal etmeyin. İleride ihtiyacınız olduğunda kolayca yazılarımıza erişebilmek isterseniz sitemizi tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz. İnternette bulmaya çalıştığınız her verinin mutlaka bir cevabını websitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak hiç bu denli basit olmamıştı. Sağlık Kuruluşları verilerimiz haftalık aktüel olup, devlet randevu sitesi ve kurumların kendilerine ait web sitelerinden elde edilen dataların toplanması ile meydana getirilmiştir. Sitemizin nihai düzenlenme tarihi: 26 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Aile Hekimliği, Androloji, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Nörolojisi, Cilt Deri Hastalıkları, Embriyoloji ve Histoloji, Endodonti, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Onkolojisi, Hematoloji, İmmünoloji, Kulak Burun Boğaz, Periodontoloji, Psikiyatri, Radyasyon Onkolojisi, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Mikrobiyoloji, Rontgen, Acil Servis bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri verilmektedir.

Sağlık kurumlarının bölümleri, ilgi alanları

portör muayenesi yapan sağlık ocakları-95

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkinlerin kalp operasyonları yapılmaktadır.

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Ağrı 2 grupta incelenmektedir. İlki; çeşitli hastalıkların uyarıcısı olan akut ağrıdır. Akut ağrı hastalığın belirtisidir. Pek çok kez vücutta bulunan doku hasarının habercisidir. Akut ağrı vücudumuzun alarm mekanizmasının önemli bir bileşenidir.

Kan Hastalıkları : Hematolojik kanserlerin de tedavi edilebilme oranı hızla artmaktadır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının oluşum nedeni saptanır. Hastanın şikayetlerinin geçmesini takiben bu şikayetlerin nedenini ortadan kaldırmaya yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Acil Servis : Gün içinde hastanede mevcut tüm branşlar ile desteklenen acil servis, gece saatlerinde hastane içinde kendi bölümlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. hekimleri tarafından desteklenmektedir. Diğer branşlarda ise nöbet tutan hekimler acil servise çağrıldıklarına mümkün olduğunca kısa bir süre içinde acil konsültasyona destek vermektedir. Tıbbi ekipmanlar ile donatılmış olan acil servis bünyesinde, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli gözlemleri bu bölümde yapılmaktadır. Bunun dışında bir muayene odası bulunur.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti tedavisi, uzman yaklaşımı gerektiren ayrı bir daldır. Çocukların gelişme döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodontist tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Büyüme çağında bulunan çocukların sağlıklı bir çene yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedbirler alınmalıdır.

Hastanede bu kurallara uyun

portör muayenesi yapan sağlık ocakları-50 Tütün mamülleri kullanımı yasaktır.
Hastane içerisinde yüksek sesle konuşmak diğer hastaların tedavi süreceğini negatif yönde etkileyeceğinden azami hassasiyet gösterilmelidir.
Yattığınız klinikte bulunan ve size teslim edilen malzemelerin kullanımında özenli davranınız.
Hastanenin koymuş olduğu kurallara uymayan; eşyalara hasar bırakan, yapılan ikazları dikkate almayan hasta ve yakınlarından sebebiyet verdikleri hasar geri istenebilir.
Tuvaletleri temiz kullanmaya özen gösteriniz.
Şüplelendiğiniz herhangi bir kişiyle karşı karşıya kaldığınızda güvenliği bilgilendirin.
Yatış için gelirken zorunlu durumlar dışında değerli eşya getirmeyiniz. Kadınların yanında kadın refakatçi, erkeklerin yanında erkek refakatçi bununması durumuna özen gösteriniz.
Odanızda bulunan demirbaşların bozulması halinde personele haber verin.
Odadaki tıbbi teçhizatları bir sorumlu bilgisi dahilinde kullanmaya özen gösterin.
Herhangi bir problemle karşılaşıldığında mutlaka personelden yardım isteyiniz.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayın. Aldığınız randevuya vaktinden önce gelmeye özen gösteriniz.
Sağlık kurumlarına giderken randevudan en az 30 dakika önce giderek, evrak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Mobil telefonlarınızı sağlık kurumunda sessiz moda tutunuz.
Doktorlara ve diğer hastalara anlayışlı olmaya özen gösteriniz.
Sağlık personelinin ikazlarını dinleyin.
Yangın çıkışını gereksiz yere işgal etmeyiniz.
Muayene sırasına riayet etmeli, diğerleninin hakkını yememelisiniz.
Acil müdahale gerektiren haller haricinde öncelik talebinde bulunmayınız.
Görevli sağlık personeli haricinde müdahale edenlere müsaade etmeyin.
Sağlık çalışanlarını baskı altına almaya çalışmayın.
Doğum bölümlerinde erkek refakatçi bulunması uygun değildir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde bulundurulmamalı ve işi biten sandalyeler iade edilmelidir.
Yataklar düzenli tutulmalıdır.
Hasta yakınlarının hasta yataklarına uzanmaları yasaktır.

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

İsterseniz cep telefon ile yahut da ev telefonunuzdan Alo 182 servisini tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevuyu alan bireyin değil sağlık hizmeti alacak bireyin Vatandaşlık numarasını asistanlara veriyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu verdikten hemen sonra, doktora görünecek şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçildikten sonra randevu gün ve saati belirteceksiniz. Müsait olma durumuna göre sizlere bilgilendirme yapıp kesin randevu zamanını söylüyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarih ya da saatini başka zamana almak işlemi için Alo 182’yi arayarak değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

Webden Randevu Nasıl Alınır?

Belirtilen internet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde karşınıza gelen sayfadaki doldurmanız gereken bilgileri tamamlamanız gerekiyor. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ile şifre, email adresine iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu alan bireyin değil hekime görünecek hastanın TC kimlik numarasını sayfaya giriyorsunuz

Vatandaşlık numarasını belirttikten sonraki adımda, tedavi görecek şahsın hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini veriyorsunuz. Bir bilginiz yoksa destek istemek için 182’yi arayıp operatörlere danışabilirsiniz.

Hastane tercih edildikten sonra uygun olma durumunu dikkate alarak gideceğiniz gün ve saati giriyorsunuz.

Aldığınız randevunun tarihini ya da saatini başka zamana almak için Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden gerekli düzeltmeyi yapabilirsiniz.