ş.urfa akademi hospital

Okuyucularımızın doğru sayfalara en kolay yoldan erişebilmesi ve inceleyebilmesi amacıyla uzun süren derlemeler gerçekleştirdik. ş.urfa akademi hospital yazısını gözden geçirirken paylaşılan uyarıları incelemeyi pas geçmeyin. İleride aradığınızda rahatlıkla web sitemize erişebilmek için hastane.aramak.org’u favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz. Webde aradığınız her bilginin mutlaka bir yanıtını sitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak asla bu denli kolay olmamakta. Sağlık Kurumu listelerimiz haftalık güncel olup, resmi hastane randevu web sitesi ve kurumların şahsına ait internet sitelerinden elde edilen veilerin düzenlenmesi ile oluşmaktadır. Sitemizin nihai güncellenme tarihi: 21 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Aile Hekimliği, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Estetisyen, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Cerrahisi, Hepatoloji, İmmünoloji, Kulak Burun Boğaz, Perinatoloji, Prostodonti, Radyodiagnostik, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Parazitoloji, Kanser, Yoğun Bakım bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları verilmektedir.

Hastanelerin bazı birimleri, hizmet kapsamları

ş.urfa akademi hospital-77

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp hastalıklarını teşhis etmek amacıyla hizmet vermektedir.

Patoloji: Pataloji bölümünde karaciğer hastalıkları, ürolojik hastalıklar, kemik hastalıkları, meme hastalıkları,diş ve diş eti eti hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Bilgisayarlı tomografi : MR, sinir sistemi anjiografileri hastalıkların yeri hakkında bilgiler vermektedir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile çok başarılı operasyonlar yapılabilmekte ve önceden ölümle sonuçlanan operasyonlar artık olumlu sonuçlanmaktadır.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Poliklinik hizmeti yanı sıra endoskopi dalında da tanı ve tedavi amaçlı tüm gastroenteroloji işlemleri yapılmaktadır.

Check-up merkezi : Check up, henüz şikayete yol açmamış olası bir hastalığın tarama ile erken tanısıdır. Birçok hastalıkta erken farkındalık son derece önemlidir. Standart bir check up kontrolünde olması gereken testlerden birkaçı; sedimentasyon, tiroit testi, dışkıda kan aranması.

Hastanelerde bu kurallara uymaya dikkat edin

ş.urfa akademi hospital-28Hastanenin kapalı alanlarında yüksek sesle konuşmak hastanedeki hastaların tedavi süreceğini olumsuz yönde etkileyeceğinden oldukça dikkat edilmelidir.
Hastanenin kurallarına uymamakta direnen; malzemelere isteyerek hasar bırakan, yapılan ikazları dinlemeyen hasta ve refakatçilerinden verdikleri zarar talep edilebilir.
Çöplerinizi çöp kutusuna atın.
WC’yi temiz bırakınız. Hastaneye yatış için gelecekseniz zorunlu durumlar dışında değerli eşyalarınızı getirmeyin.
Eşyalarnızı odanızdaki dolapta tertipli olarak saklayınız.
Arabanızda kıymetli eşya bırakmamaya özen gösterin.
Kadın hastalara kadın refakatçi, erkek hastaların yanında erkek refakatçi olmasına özen gösterin.
Personel harici kişilerden yardım etmelerini talep etmeyiniz.
Odanın temizliğine özen göstererek düzenli tutulmasını sağlayınız.
Odada bulunan ekipmanların kırılması halinde hastane personeline haber verin.
Bir sorunla karşılaştığınızda kesinlikle yetkililerden yardım talep edin.
Koridorlarda bağırarak konuşmayın. Araçlarınızı hastanenin otoparkında ziyaretçilere tahsis edilmiş yerlere ve başka arabaların çıkmasına engel olmayacak biçimde park edin.
Sağlık kurumlarına gidiyorsanız beraberinizde tek bir refakatçi olması yeterlidir. fazla refatatçi gereksiz kalabalık meydana getirir bundan ötürü sağlık personelinin rahatlıkla görevlerini yapmalarına engel teşkil eder.
Randevularınıza erkenden gelmeye özen gösterin.
Hastaneye gidiyorsanız size verilen saatten en az 30 dakika önce giderek, gerekli kayıt işlemlerini yaptırabilirsiniz.
Hastaneye içecek götürmeyin.
Sağlık kurumu kurallara uymaya özen gösteriniz. İltimas istemeyin.
Hastane çalışanlarının ikazlarını dikkate alınız.
Yangın merdivenlerini amacı dışında kullanmayın.
Görevli sağlık personeli haricinde müdahalede bulunanlara müsaade etmeyiniz. Sağlık personelini baskı altına almaya çaba sarfetmeyiniz.
Hastanelerin sizlerin olduklarını, sağlık çalışanlarının da sizlere hizmet ettiğini hatırlayın.
Kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi olarak kalamaz.
KadınHastalıkları bölümlerinde erkek refakatçi bulunması uygun değildir.
Gerçek çiçeklerin hasta odalarında tutulması yasaktır.
Odalardaki yataklar düzenli tutulmalıdır.
Refakatçilerin hasta yataklarına oturmaları yasaktır.

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize göre cep hattınızdan veyahut ev telefonunuzdan ALO 182 hizmetini arayarak hastane randevu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevuyu alan kişinin değil sağlık hizmeti alacak kimsenin Vatandaşlık numarasını asistana söylüyorsunuz

TC kimlik No’sunu belirttikten sonraki aşamada, doktora görünecek kimsenin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini söyleyeceksiniz. Herhangi bir sağlık kurumu tercihiniz bulunmuyorsa talep ederseniz yaşanılan ile dayanarak, tedavi olunacak sağlık kuruluşu hakkında tavsiyede bulunuluyor.

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra gideceğiniz tarih ve zamanı kararlaştıracaksınız. Müsaitlik durumu göz önünde bulundurularak sizlere en uygun zamanı aktarıyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gününü veyahut saatini başka zamana almak işlemi için Alo 182 hattından değişiklik yaptırabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Belirtilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açtığınız sayfadaki doldurmanız gereken alanları doldurmanız isteniyor. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifre, email adresinize gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu alan kimsenin değil doktora görünecek kişinin TC kimlik No’sunu web sitesine yazıyorsunuz

TC kimlik numarasını ilettikten hemen sonraki adımda, hekime görünecek kimsenin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini veriyorsunuz. Bir sağlık kuruluşu tercihiniz yoksa fikir almak istediğinizde 182’yi arayarak görevlilere danışabilirsiniz.

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra müsaitlik durumuna göre gideceğiniz gün ve saati gireceksiniz.

Aldığınız randevunuzun tarihini yahut saatini değiştirmek işlemi için MHRS’den uygun revizyonu yapabilirsiniz.