sada hastanesi izmir servis saatleri

Sitemizi ziyaret edenlerin doğru sayfalara pratik bir şekilde göz atabilmesi ve faydalanabilmesi için uzun süren araştırmalar yaptık. sada hastanesi izmir servis saatleri sayfamızı gözden geçirirken önemi vurgulanan diğer yazıları incelemeyi ihmal etmeyin. İleride aradığınızda kolayca sitemize gelebilmek için hastane.aramak.org’u favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz. Internette bulmaya çalıştığınız her verinin kesinlikle bir yanıtını websitelerimizde bulacaksınız. Aramak asla bu denli basit olmamıştı. Sağlık Kuruluşları listelerimiz günlük aktüel olup, devlet randevu sitesi ile kurumların kendilerine ait web sitelerinden elde edilen informasyonun toplanması ile oluşturulmuştur. Sitemizin en son düzenlenme tarihi: 26 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Algoloji, Beslenme Uzmanı, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Genel Cerrahi, Göğüs Cerrahisi, Göz Hastalıkları, Kardiyoloji, Nefroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Psikiyatri, Radyodiagnostik, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Genetik, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Yoğun Bakım üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri verilmektedir.

Sağlık kurumlarının bölümleri, hizmet alanları

sada hastanesi izmir servis saatleri-51

Sinir Sistemi Hastalıkları : Beyin damar hastalıkları, baş ağrısı, epilepsi(sara), periferik sinir hastalıkları, kas hastalıkları, multupl skleroz ve benzeri hastalıklar, uyku bozuklukları, nöroloji bölümünün yoğun olarak ilgilendiği hastalık gruplarını oluşturur.

Radyoloji: Dijital teknoloji ile, konvansiyonel yöntemlerde elde edilen görüntülere göre daha detaylı, inceleme süresi daha kısa, tanıda daha yeterli görüntüler elde edilebilmektedir ve bu görüntüler özel iş istasyonlarında deneyimli uzman doktorlar tarafından incelenmektedirler.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji bölümü, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Check-up merkezi : Check up, sağlıklı bireylerin sağlık durumlarının değerlendirilmesidir. Birçok hastalıkta erken farkındalık tedavi başarısını da artırmaktadır. Standart bir check up kontrolünde yapılması gereken testlerden birkaçı; kolesterol düzeyi, hepatit testi, dışkıda kan aranması.

Mamografi : Bu merkeze başvuran hastalar, meme hastalıkları konusunda uzman olan hekimler tarafından değerlendirilmektedir.

Endokrinoloji Diyabet Hastalıkları : İç salgı bezlerinin salgıladıkları hormonların azlığı ve fazlalığı. Aynı zamanda obezite gibi metabolizma rahatsızlıkları endokrinolojinin alanına girmektedir.

Jinekoloji: Tıp dünyasındaki her gelişimi yakından izleyen ve uygulayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü; kadın hastalıkları, hamilelik, doğum öncesi ve doğumla ilgili problemlerin çözümünde de modern tıbbın tüm olanaklarıyla hizmet vermektedir.

Sağlık kuruluşlarında bilmeniz gerekenler

sada hastanesi izmir servis saatleri-71Hastane içinde Tütün mamülleri kullanımı yasaklanmıştır.
Hastanede yüksek sesle konuşmak hastanedeki hastaların dinlenme ve tedavi süreceğini olumsuz etkileyeceğinden oldukça dikkat edilmelidir.
Hastanenin yönetmeliklerine karşı çıkan; cihazlara hasar bırakan, uyarıları dinlemeyen hastalar ile yakınlarından sebep oldukları zarar geri istenebilir. Çöplerinizi evsel atık kutusuna atmaya özen gösterin.
Kişisel eşyalarınızı dolapta derli toplu şekilde saklayınız. Arabanızda kıymetli eşya bırakmamaya dikkat ediniz.
Televizyon seyrederken sesi çok açmayın.
Odanızda bulunan demirbaşların bozulması halinde ilgili personele haber veriniz.
Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda mutlaka yetkililerden yardım isteyiniz. Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayın. Otomobillerinizi sağlık kurumunun park alanında ziyaretçilere ayrılmış yerlere ve başka araçların ilerlemesine engel olmayan biçimde bırakın.
Hastanelere gidiyorsanız size verilen saatten en az 30 dakika önce giderek, kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Telefonlarınızı hastanelerde sessiz moda tutunuz.
Güvenlik çalışanlarının ikazlarını dikkate alın.
Acil haller dışında öncelik istemeyiniz.
Hastane personelini baskı altına almaya çaba sarfetmeyiniz. Kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi olarak kalamaz.
Doğum servislerinde erkek refakatçi kalması uygun değildir.
Klinikte hekim bilgisi dahilinde gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi yardımı ile dolaştırılabilir.
Tekerlekli sandalyeler odada bulundurulmamalı ve kullanılmayan sandalyeler geri bırakımalıdır.
Hasta yatakları tertipli tutulmalıdır.
Hasta yakınlarının yataklara oturmaları kesinlikle yasaktır.

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize göre isterseniz cep telefondan veya sabit hattan Alo 182 hizmetini çevirerek hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevu ayarlayan bireyin değil de tedavi görecek hastanın TC kimlik numarasını ilgili kişiye vereceksiniz

TC kimlik numarasını ilettikten sonraki adımda, doktora görünecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra gideceğiniz zaman ve tarihi kararlaştırıyorsunuz. Uygun olma durumu göz önüne alınarak sizlere uygunluk verip uygun zamanı aktarıyorlar.

Aldığınız randevunun gününü veyahut saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Bağlantıdaki siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açtığınız ekrandaki sizden istenen bilgileri doldurmanız gerekir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adınız ve şifre, eposta adresinize iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu alan bireyin değil sağlık hizmeti alacak şahsın Vatandaşlık No’sunu web sitesine yazacaksınız

TC kimlik numarasını belirttikten sonraki aşamada, tedavi görecek hastanın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini seçeceksiniz. Bir ön bilginiz bulunmuyorsa yardım talebinde bulunmak isterseniz 182’yi arayıp asistana danışabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra müsait olma durumunu dikkate alarak gideceğiniz gün ve saati gireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarihini veya zamanını başka zamana almak işlemi için web sitesinden gerekli değişikliği yapabilirsiniz.