sada hastanesi servis saatleri bergama

Değerli ziyaretçilerimizin geniş kapsamlı yazılara pratik yoldan erişebilmesi ve cevap bulabilmesi gayesiyle derlemeler yaptık. sada hastanesi servis saatleri bergama bilgilerini incelerken bilgi verilen uyarıları incelemeyi ihmal etmeyin. Gelecekte ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla sitemize gelebilmek için web sitemizi favorilerinize ekleyebilirsiniz. Webde aradığınız her verinin mutlak bir detayını websitelerimizde bulacaksınız. Aramak asla bu denli kolay olmamakta. Sağlık Kurumu listelerimiz haftalık aktüel olup, devlet randevu web sitesi ile hastanelerin kendilerine ait internet sitelerinden ulaşılan bilgilerin düzenlenmesi ile oluşmaktadır. Portalımızın son düzenlenme tarihi: 22 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Algoloji, Biyoetik, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Ürolojisi, Embriyoloji ve Histoloji, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Genel Cerrahi, Göğüs Onkolojisi, Halk Sağlığı, Jinekoloji, Metabolik Cerrahi, Periodontoloji, Pratisyen, Radyoloji, Romatoloji, Tıbbi Genetik, Mamagrofi, Doğumhane üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri mevcuttur.

Hastane bazı birimleri ve hizmet kapsamları

sada hastanesi servis saatleri bergama-17

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Günümüzde ağrı iki grupta ele alınmaktadır. İlki; türlü hastalıkların işaretçisi olarak karşımıza çıkan akut ağrıdır. Akut ağrı hastalık belirtisidir. Pek çok kez vücutta bulunan doku hasarının habercisidir. Akut ağrı vücudun uyarı mekanizmasının önemli bir bileşenidir.

Bilgisayarlı tomografi : MR, merkezi sinir sistemi anjiografileri hastalıkların lokalizasyonu hakkında bilgiler vermektedir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile oldukça hassas ameliyatlar yapılabilmekte ve daha önce kalıcı bozuklukla sonuçlanan operasyonlar artık olumlu sonuçlanmaktadır.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu birimde bilhassa kısırlık takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeylerinin ölçülmesinde ve kalp rahatsızlıklarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılmaktadır. Bu birimde kanser ile ilgili bilgi veren kanda tümör belirteçleri de ölçülür.

Check-up merkezi : Check up, yaptırmak kişinin kendine ve sağlığına özen göstermesidir. Özellikle kanserde erken tedavi son derece önemlidir. Standart bir check up’ta yapılması gereken testlerden birkaçı; kolesterol düzeyi, lipid düzeyi, tüm batın ultrasonografi.

Yoğun bakım : Toplumların ortalama yaşam sürelerindeki gelişmeler de yoğun bakım ünitelerindeki verimli gelişmelerin katkısı büyüktür. Yoğun bakım hizmeti çok yönlü bir ekip çalışmasıyla mümkündür.

Hastanede bu kurallara uymaya dikkat edin

sada hastanesi servis saatleri bergama-38Sağlık kurumunun kapalı alanlarında Sigara içmek yasaktır.
Hastanede yüksek ses tonuyla konuşmak tedavi görmekte olan hastaların tedavi süreceğini olumsuz etkileyeceğinden çok dikkat edilmelidir.
Tedavi edildiğiniz klinikte bulunan ve teslim aldığınız ekipmanların kullanımında özen gösteriniz.
Hastane koyduğu kurallara karşı çıkan; cihazlara bilerek hasar veren, yapılan ikazları dikkate almayan hasta ve refakatçilerinden verdikleri zarar tahsil edilebilir.
Eşyanızın kaybolması yahut himin olduğu belli olmayan eşya görülmesi durumunda ilgili servisin sorumlu görevlisine haber vermeyi ihmal etmeyin.
Arabanızda değerli eşya bırakmayın.
Kadın hastalara kadın refakatçi, erkek hastaların yanında erkek refakatçi kalmasına önem veriniz.
Televizyon seyrederken sesi çok açmamaya özen gösteriniz.
Kaldığınız odadaki tıbbi teçhizatları sorumlu gözetiminde kullanmaya özen gösteriniz.
Koridorlarda bağırarak konuşmayınız.
Otomobilinizi sağlık kurumunun otoparkında hastalara ayrılmış alanlara ve diğer araçların hareketine engel olmayan biçimde bırakınız. Hastaneye giderken yanınızda sadece bir refakatçi bulundurmanız doğru olur. Daha fazla kişi gereksiz yere kalabalık oluşturur bu yüzden personelin rahatlıkla görevlerini yapmalarına mani olur.
Sağlık kurumuna yiyecek götürmeyin.
Cep telefonlarınızı sağlık kurumunda sessiz moda tutunuz.
Sağlık çalışanlarına ve diğer hastalara nazik olunuz.
Çok acil haller haricinde öncelik istemeyiniz.
Sağlık kurumlarının sizlerin olduklarını ve hastane çalışanlarının da size hizmet verdiğini unutmayın.
Hasta ziyaretleri yoğun bakımın müsaitliğine göre planlanır.
Kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi kalamaz.
Jinekoloji bölümlerinde erkek refakatçi bulunması uygun olmaz.
Hastane içinde doktor tarafından gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir. Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı ve kullanılmayan tekerlekli sandalyeler geri teslim edilmelidir.
Canlı çiçeklerin hasta odalarında bulundurulması yasaklanmıştır. Hasta yatakları temiz tutulmalıdır.
Ziyaretçilerin yataklara oturmaları kesinlikle yasaktır.

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi

İsteğe bağlı olarak cep telefondan yahut sabit telefon ile ALO 182 servisini tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu ayarlayan şahsın değil de sağlık hizmeti alacak hastanın TC kimlik numarasını ilgili kişilere belirtiyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu verdikten hemen sonra, tedavi görecek kimsenin hangi hastaneden randevu almayı istediğini söylüyorsunuz. Herhangi bir sağlık kurumu tercihiniz yoksa arzu ederseniz ikamet edilen bölgeye göre, muayene olunacak hastaneler hakkında tavsiyede bulunuluyor.

Hastane tercih edildikten sonra randevu tarih ve zamanı kararlaştırıyorsunuz. Uygun olma durumuna göre sizlere teyit verip en uygun randevu zamanını belirtiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarih veya saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız 182’den değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

İnternetten Randevu Nasıl Alınır?

Bağlantısı verilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açılan ekrandaki gerekli bilgileri doldurmanız gerekir. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adı ve şifre, email adresine gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevuyu ayarlayan kişinin değil de sağlık hizmeti alacak kimsenin TC kimlik No’sunu sayfaya gireceksiniz

Vatandaşlık numarasını ilettikten sonraki adımda, doktora görünecek şahsın hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini belirteceksiniz. Belli bir sağlık kuruluşu tercihiniz yoksa tavsiye talebinde bulunmak için Alo 182 hattını arayarak görevliye danışabilirsiniz.

Hastane seçimi yapıldıktan sonra müsait olma durumunu dikkate alarak gideceğiniz saat ve günü bildireceksiniz.

Aldığınız randevunun gününü veyahut saatini başka zamana almak işlemi için bu web sitesinden uygun revizyonu yapabilirsiniz.