sada hastanesi servis saatleri

Sizlerin doğru yazılara en kısa yoldan göz atabilmesi ve okuyabilmesi amacıyla uzun süren çalışmalar hayata geçirdik. sada hastanesi servis saatleri sayfasını okurken önemi vurgulanan uyarıları okumayı pas geçmeyin. Gelecekte ihtiyaç duyduğunuzda pratik olarak sayfalarımıza ulaşabilmek isterseniz bu siteyi tarayıcınızın favorilerine ekleyin. Webde aradığınız her bilginin net bir yanıtını websitelerimizde bulacaksınız. Aramak asla bu denli tatmin edici olmamıştı. Sağlık Kurumu bilgilerimiz günlük güncel olup, devlet online randevu web sitesi ile kurumların kendilerine ait sitelerinden alınan bilgilerin toplanması ile oluşturulmuştur. hastane.aramak.org nihai güncellenme tarihi: 20 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Alerji Hastalıkları, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Onkolojisi, Çocuk Romatolojisi, Diş Hekimi, Estetisyen, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Nefroloji, Perinatoloji, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Psikoloji, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Mikrobiyoloji, Kanser, Doğumhane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları yer almaktadır.

Sağlık kurumlarının bazı birimleri, görevleri

sada hastanesi servis saatleri-37

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkin kalp koroner bypass ameliyatları yapılmaktadır.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudumuzun herhangi bir bölgesinde meydana gelebilen, bakteriler tarafından oluşturulan ve bazıları sirayet edebilen hastalıklardır. idrar yolu enfeksiyonundan ciddi hatta ölümcül olabilen menenjite kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanlarınca takip edilir.

Yoğun bakım : Yoğun bakım ünitesi tüm kritik hastalara sağladığı yaşamsal destek nedeniyle toplam sağlık hizmeti içinde çok önemli bir yere sahiptir. Tüm cerrahi ve dahili dalların, son derece gelişmiş teknolojiye sahip laboratuarın ve görüntüleme merkezinin 24 saat süreyle desteği olmaksızın yoğun bakım ünitesinde kaliteli yaşamsal destek ve tedavi sağlanması mümkün değildir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, bazı akciğer rahatsızlıklarının erken teşhisine olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının tedavisine yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğerden kaynaklanan solunum problemlerinin değerlendirilmesi amacına yönelik solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uyurken solunum bozuklukları serebrovasküler gibi sonuçları ile uyku hastalıkları içinde en dikkate alınması gereken rahatsızlıklardandır. Obstruktif uyku apne sendromu en sık görülenidir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocukların dişlerinin tedavileri, uzmanlığın gerekli olduğu bir branştır. Çocukların büyüme sürecinde çene gelişimi, Ortodontistler tarafından takip edilmelidir. Gelişim çağındaki çocukların düzgün bir diş yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedbirler alınmalıdır.

Hastanede bu kurallara uyun

sada hastanesi servis saatleri-20Hastanede Sigara içmek yasaklanmıştır.
Bulunduğunuz bölümde bulunan ve teslim aldığınız tüm malzemelerin kullanılmasında özenli davranınız.
Hastanenin koymuş olduğu kurallara karşı çıkan; binaya isteyerek hasar veren, ikazları dinlemeyen hasta ile yakınlarından sebebiyet verdikleri zarar geri istenebilir.
Çöpleri çöp kutularına atınız.
Şüpheli şahısla karşılaştığınızda hemen hastane personelini bilgilendiriniz.
Eşyanızın çalınması veya sahibi belirsiz bir eşya görülmesi durumunda ilgili bölümün sorumlu görevlisine haber vermeyi ihmal etmeyin.
Eşyalarnızı odanızda bulunan dolabınızda düzenli saklayınız.
Erkek hastaların yanında erkek refakatçi, kadın hastalara kadın refakatçi bulunmasına dikkat ediniz.
Görevli olmayanlardan yardımlarını talep etmeyiniz.
Televizyon seyrederken sesi fazla açmayın.
Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda kesinlikle yetkililerden yardım isteyin.
Sağlık kurumuna giderken sizinle beraber yalnızca bir refakatçi bulunması doğru olacaktır. fazla refatatçi gereksiz kalabalık oluşturur ve personelin rahatlıkla görevlerini yapmalarına engel teşkil eder.
Aldığınız randevuya vaktinden önce gelmeye özen gösteriniz.
Mobil cihazlarınızı hastane içerisinde sessize alınız.
Hastane personeline ve diğer hastalara anlayışlı olunuz.
Sağlık kurumunun kurallara uyunuz. Ayrıcalık talebinde bulunmayınız.
Muayene sırasına uymalı, diğer hastaların sırasını almamalısınız.
Çok acil durumlar dışında öncelik istemeyiniz.
Hekimleri baskı altına almaya çaba sarfetmeyiniz.
Ziyaret saatleri yoğun bakımın müsaitliğine göre planlanır.
Refakatçi kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi olarak kalamaz.
Doktorların vizite sırasında rahat çalışılabilmesi diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı terketmeleri gerekmektedir.
Kadın Doğum servislerinde erkek refakatçi bulunması uygun olmaz.
Gerçek çiçeklerin hasta odalarında bakılması yasaktır.
Odalardaki yataklar tertipli kullanılmalıdır.
Ziyaretçilerin hasta yataklarına uzanmaları yasaktır.
Işıklar ve musluklar açık bırakılmamalıdır.

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

İster mobil telefonunuzla veyahut ev telefonundan Alo 182 servisini arayarak hastane randevu alma hattını arayın.

Randevu ayarlayan şahsın değil de hekime görünecek kişinin Vatandaşlık No’sunu operatöre belirtiyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu söyledikten hemen sonra, doktora görünecek kimsenin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini iletiyorsunuz. Bir sağlık kuruluşu tercihiniz bulunmuyorsa arzu ettiğinizde yaşadığınız bölgeye dikkat edilerek, muayene olunacak hastane ile ilgili tavsiyede bulunuluyor.

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra gideceğiniz gün ve saati belirtiyorsunuz. Uygunluk durumuna göre size bilgi aktarıp en uygun randevu tarihini bildiriyorlar.

Aldığınız randevunuzun tarihini yahut saatini başka zamana almak isterseniz Alo 182 hattından değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

Online Randevu Nasıl Alınır?

Belirtilen siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde karşınıza gelen ekrandaki gerekli alanları doldurmanız gerekiyor. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz, eposta adresinize gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu ayarlayan şahsın değil doktora görünecek bireyin TC kimlik No’sunu web sitesine yazacaksınız

Vatandaşlık No’sunu ilettikten sonra, hekime görünecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra müsaitlik durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz saat ve günü seçeceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevu gününü veyahut saatini başka zamana almak işlemi için bu web sitesinden uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.