sağlık ocağı kan tahlili sonuçları

Okuyucularımızın kaliteli konulara en kolay yoldan ulaşabilmesi ve anlayabilmesi amacıyla uzun süren çalışmalar oluşturduk. sağlık ocağı kan tahlili sonuçları sayfamızı incelerken vurgulanan ipuçlarını okumayı pas geçmeyin. İleride ihtiyacınız olduğunda kolayca web sitemize ulaşabilmek için sitemizi favorilerinize ekleyebilirsiniz. Online olarak istediğiniz her bilginin mutlaka bir cevabını bizim sitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak asla bu kadar kolay olmamakta. Hastane listelerimiz haftalık aktüel olup, resmi online randevu web sitesi ile hastanelerin kendilerine ait internet sitelerinden alınan dataların toplanması ile meydana getirilmiştir. Portalımızın son düzenlenme tarihi: 24 10 2014


Portalımızda; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Anatomi, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Romatolojisi, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Endodonti, Gastroenteroloji, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, İç Hastalıkları, İmmünoloji, Metabolik Cerrahi, Ortopedi ve Travmatoloji, Prostodonti, Radyoloji, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Mikrobiyoloji, Mamagrofi, Ameliyathane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları mevcuttur.

Sağlık kurumlarının bazı birimleri, ilgi alanları

sağlık ocağı kan tahlili sonuçları-47

Patoloji: Pataloji bölümünde mide-bağırsak hastalıkları, baş-boyun hastalıkları, endokrin sistem hastalıkları, göz hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Nükleer Tıp : En basit tanımıyla nükleer tıp hastalıkların tanı ve tedavisinde radyoaktif maddelerin kullanımıdır.

Check-up merkezi : Check up, sağlıklı kişilerin sağlık durumlarının değerlendirilmesidir. Özellikle kanserde erken teşhis son derece önemlidir. Standart bir check up kontrolünde olması gereken testlerden bazıları; sedimentasyon, tiroit testi, akciğer grafisi.

Mamografi : Meme hastalıkları yüzünden birime başvuran her hastaya özgü tanı ve tedavi planı hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Hastanede dikkat etmeniz gerekenler

sağlık ocağı kan tahlili sonuçları-18Sağlık kuruluşlarında 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaklanmıştır.
Hastane içinde bağırarak konuşmak hastanedeki hastaların dinlenme süreçlerini olumsuz yönde etkileyeceğinden çok dikkat edilmelidir.
Hastane kurallarına karşı çıkan; malzemelere kasten hasar veren, yapılan ikazları dinlemeyen hastalar ile yakınlarından uğrattıkları zarar tahsil edilebilir.
Çöpünüzü çöp kutularına atın.
Şüpheli bir şahısla karşılaştığınızda hemen ilgili hastane personelini haberdar edin. Yatmaya gelecekseniz zorunlu durumlar dışında değerli eşya getirmeyiniz.
Aracınızda ziynet eşyası bırakmamaya dikkat ediniz.
Yabancılardan yardım etmelerini talep etmeyiniz.
Kaldığınız odanın temiz tutulmasına özen göstererek tertipli tutulmasını sağlayınız.
TV izlerken sesini fazla açmamaya özen gösterin.
Kaldığınız odada bulunan eşyaların kırılması halinde hastane personeline haber veriniz.
Kaldığınız odada bulunan tıbbi ekipmanları sorumlu bilgisi dahilinde kullanınız.
Otomobillerinizi sağlık kurumunun park alanında hastalara tahsis edilmiş yerlere ve başka araçların ilerlemesine mani olmayacak biçimde bırakmaya özen gösteriniz.
Aldığınız randevuya erkenden gelmeye özen gösteriniz.
Hastaneye yemek götürmeyin.
Refakatçiler, yaka kartını bulundurmalıdır.
Acil müdahale gerektiren haller dışında öncelik istemeyiniz.
Hastanelerin sizlerin olduklarını, hastane personelinin sizlere hizmet ettiğini hatırlayın.
Hasta ziyaretleri yoğun bakım müsaitlik durumuna bakılarak planlanır.
Kadın Doğum servislerinde erkeklerin bulunması uygun değildir.
Hastane içinde doktor tarafından gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi yardımı ile dolaştırılabilir. Hasta yakınlarının hasta yataklarına yatmaları kesinlikle yasaktır.

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi

Tercihinize bağlı olarak cep telefonla ya da sabit telefondan ALO 182 telefon numarasını tuşlayarak hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu alan bireyin değil doktora görünecek bireyin Vatandaşlık No’sunu görevlilere belirteceksiniz

TC kimlik No’sunu belirttikten sonraki aşamada, doktora görünecek kişinin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini iletiyorsunuz. Herhangi bir hastane tercihiniz bulunmuyorsa sorarsanız ikamet edilen ilçeye bağlı olarak, tedavi olunacak sağlık kuruluşu ile ilgili öneri veriliyor.

Hastane tercihi yapıldıktan sonra randevu tarih ve zamanı bildiriyorsunuz. Uygunluk durumu göz önüne alınarak sizlere müsaitlik verip uygun randevu tarihini bildiriyorlar.

Aldığınız randevu gün veyahut saatini değiştirmek işlemi için Alo 182 hattından revize işlemi yapabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi

Belirtilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açtığınız sayfadaki gerekli bilgileri tamamlamanız isteniyor. Üye olunduktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifre, mail adresinize gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevuyu alan şahsın değil de tedavi görecek şahsın TC kimlik No’sunu ilgili yere gireceksiniz

TC kimlik numarasını söyledikten hemen sonraki aşamada, muayene olacak hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra müsaitlik durumunu dikkate alarak gideceğiniz gün ve saati seçeceksiniz.

Aldığınız randevunuzun tarihini ya da saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden uygun revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.