sağlık ocağı muayene ücreti 2014

Sağlık kurumları konularında bilgi arayanların detaylı konulara en kolay yoldan ulaşabilmesi ve yanıt bulabilmesi düşüncesiyle özenli derlemeler gerçekleştirdik. sağlık ocağı muayene ücreti 2014 sayfasını incelerken bilgi paylaşılan tavsiyeleri gözden geçirmeyi unutmayın. Bir daha aradığınızda kolaylıkla makalelerimize gelebilmek isterseniz bu siteyi favorilerinize ekleyin. İnternette istediğiniz her bilginin kesinlikle bir yanıtını sitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak asla bu denli kolay olmamıştı. Sağlık Kurumu bilgilerimiz haftalık güncel olup, devlet hastane randevu portalı & hastanelerin kendilerine ait internet sitelerinden alınan informasyonun derlenmesi ile oluşmaktadır. Sitemizin nihai düzenlenme tarihi: 23 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Algoloji, Androloji, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Romatolojisi, El Cerrahisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göğüs Onkolojisi, Halk Sağlığı, Jinekoloji, Nefroloji, Perinatoloji, Protetik Diş Tedavisi, Radyasyon Onkolojisi, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Onkoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Ameliyathane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri mevcuttur.

Hastanelerin birimleri, ilgi alanları

sağlık ocağı muayene ücreti 2014-75

Üroloji: Özellikle son yıllarda giderek daha yaygın uygulama alanı bulan ve sıklıkla da prostat cerrahisi ile taş hastalıklarında olmak üzere, günümüz teknolojisinin tıbbi uygulamalara sunduğu tüm kapalı ameliyat girişimleri için gereken sistemleri mevcuttur.

Psikiyatri : Tıbbi yaklaşımın özünde sorunun doğru tanımlanması çok önemlidir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Check-up merkezi : Check up, sağlıklı bireylerin sağlık durumlarının değerlendirilmesidir. Özellikle kanserde erken teşhis tedavi başarısını da artırmaktadır. Standart bir check up kontrolünde olması gereken testlerden birkaçı; kan sayımı, sarılık testi, elektrokardiyografi.

Genel Cerrahi : Genel Cerrahi tıbbın önemli ve geniş kapsamlı alanlarından biridir. İlgi alanına giren organların ve bunların hastalıkları ve tedavilerinin çeşitliliği ve bu alanlarda süratle gelişen teknoloji, cerrahi teknik uygulamalar ve hızla biriken yeni bilgi bir kişinin genel cerrahinin her alanında aynı bilgi ve beceriyi gösterebilmesini nerede ise imkansız kılmaktadır. Bu nedenle günümüzde artık genel cerrahi yerini yavaş yavaş özel cerrahiye bırakmaktadır.

Hastanelerde bu kurallara uyun

sağlık ocağı muayene ücreti 2014-20Muayene sırasına uymalı, diğerleninin önüne geçmemelisiniz.
Yangın merdivenini amacı dışında kullanmayın.
Hastanede yüksek ses tonuyla konuşmak hastanedeki hastaların tedavi süreçlerini negatif yönde etkileyeceğinden çok dikkat edilmelidir.
Tedavi gördüğünüz klinikte bulunan ve teslim aldığınız tüm malzemelerin kullanılmasında dikkatli davranınız.
Çöpünüzü çöp kutusuna atınız.
WC’leri temiz kullanmaya özen gösterin. Eşyanızın kaybolması ya da sahibi belirsiz herhangi bir torba gördüğünüzde servisin sorumlu güvenlik görevlisine haber vermeyi ihmal etmeyiniz.
Eşyalarnızı size tahsis edilen dolapta derli toplu saklayınız.
Personel harici kişilerden yardımda bulunmalarını talep etmeyiniz. Televizyon izlerken sesini çok fazla açmamaya özen gösteriniz.
Koridorlarda bağırarak konuşmayın.
Otomobilinizi hastanenin otoparkında hastalara tahsis edilmiş yerlere ve diğer araçların hareketine mani olmayan biçimde park ediniz.
Sağlık kurumuna gidiyorsanız sizinle beraber bir refakatçi olması doğru olacaktır. Daha fazla kişi lüzumsuz yere kalabalık meydana getirir bu sebeple personelin rahat görevlerini yapmalarına mani olur.
Sağlık kurumlarına giderken randevunuzdan en az 30 dk. önce giderek, gerekli evrak işlemlerini yapabilirsiniz.
Hastalanmadıkları sürece sağlık kurumuna giderken yanınızda bebek götürmemelisiniz. Hastane işleyişiyle ilgili ilkelere uymaya özen gösteriniz. İltimas talebinde bulunmayın.
Acil çıkışları amacı dışında kullanmayınız.
Hasta ziyaretleri yoğun bakım uygunluğuna bakılarak belirlenir.
Doktorların vizite sırasında rahat çalışılabilmesi öteki hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları terketmeleri gerekir.
Kadın Doğum bölümlerinde erkek refakatçi bulunması uygun değildir.
Hastane içinde hekim bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi yardımı ile gezdirilebilir.
Refakatçilerin yataklara yatmaları kesinlikle yasaktır.
Aydınlatmalar ve musluklar kapatılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

İsterseniz mobil hattınızdan yahut ev hattınızdan Alo 182 servisini çevirerek hastane randevusu alma hattını arayacaksınız.

Randevuyu alan kimsenin değil hekime görünecek kişinin Vatandaşlık No’sunu operatöre veriyorsunuz

TC kimlik No’sunu ilettikten sonraki aşamada, hekime görünecek şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercihi yapıldıktan sonra randevu saat ve günü bildireceksiniz. Müsait olma durumu göz önünde bulundurularak sizlere teyit verip en son randevu tarihini belirtiyorlar.

Aldığınız randevu tarihini yahut zamanını değiştirmek işlemi için 182’den değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi

İnternet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde karşınıza gelen sayfadaki gerekli bilgileri doldurmanız isteniyor. Üye olduktan sonra kullanıcı adı ile şifreniz, eposta adresine iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu ayarlayan şahsın değil de sağlık hizmeti alacak bireyin TC kimlik numarasını sisteme gireceksiniz

Vatandaşlık numarasını verdikten sonraki adımda, doktora görünecek şahsın hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini seçiyorsunuz. Bir sağlık kurumu tercihiniz bulunmuyorsa yardım talebinde bulunmak istediğinizde Alo 182 hattını arayıp operatöre akıl danışabilirsiniz.

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra müsait olma durumunu göz önünde bulundurarak randevu saat ve günü giriyorsunuz.

Aldığınız randevu gününü veya saatini başka zamana almak işlemi için bu web sitesinden uygun revizyonu yapabilirsiniz.