sakarya eğitim ve araştırma hastanesi doktor çalışma listesi

Değerli ziyaretçilerimizin güncel bilgilere en kısa yoldan ulaşabilmesi ve faydalanabilmesi için detaylı çalışmalar hayata geçirdik. sakarya eğitim ve araştırma hastanesi doktor çalışma listesi bilgilerini gözden geçirirken vurgulanan diğer yazıları okumayı ihmal etmeyin. Gelecekte aradığınızda kolaylıkla yazılarımıza girebilmek isterseniz bu siteyi favori listenize ekleyebilirsiniz. İnternette bulmaya çalıştığınız her verinin mutlak bir yanıtını portallarımızda bulacaksınız. Aramak hiç bu denli basit olmamakta. Sağlık Kuruluşları listelerimiz günlük aktüel olup, kamu online randevu sitesi & hastanelerin şahsına ait sitelerinden elde edilen veilerin toplanması ile meydana getirilmiştir. Web sitemizin en son güncellenme tarihi: 23 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Aile Hekimliği, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Psikiyatrisi, Dermatoloji, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Estetisyen, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Geriatri, Hematoloji, İmmünoloji, Neonatoloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Protetik Diş Tedavisi, Restoratif Diş Tedavisi, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Mikrobiyoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Acil Servis bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri verilmektedir.

Sağlık kurumlarının bazı servisleri, görevleri

sakarya eğitim ve araştırma hastanesi doktor çalışma listesi-04

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp sağlığını korumak amacıyla hizmet vermektedir.

Pediatri : Bölümde, Intrauterin (anne karnındaki) hayattan itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası mental-motor gelişim, beslenme, aşı ve koruyucu hekimlik programları ile takip edilmektedir.

Patoloji: Pataloji bölümünde cilt hastalıkları, baş-boyun hastalıkları, kemik hastalıkları, meme hastalıkları,diş ve diş eti eti hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu bölümde özellikle infertilite takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeyi ölçümlerinde ve kalp rahatsızlıklarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılmaktadır. Bu birimde kanser ile ilgili enformasyon sağlayan kanda tümör belirteçleri de ölçülür.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin ve omurilik üzerine bugün bütün girişimler emniyetle uygulanabilir hale gelmiştir.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Dermatoloji : Dermatoloji, deri, saç, tırnaklarla ilgili hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Hastanelerde bu kurallara uyun

sakarya eğitim ve araştırma hastanesi doktor çalışma listesi-30Hastanenin kapalı alanlarında yüksek ses tonuyla konuşmak diğer hastaların tedavi süreçlerini olumsuz yönde etkileyeceğinden oldukça dikkat edilmelidir. Tuvaletleri temiz bırakmaya özen gösterin.
Erkek hastaların yanında erkek refakatçi, kadın hastalara kadın refakatçi kalması durumuna özen gösterin.
Görevli olmayanlardan yardımlarını talep etmeyiniz. Odanın temiz kalmasına dikkat ederek toplu tutulmasını sağlayın.
Odada bulunan ekipmanların arızalanması durumunda personele bilgi verin.
Odanızdaki tıbbi ekipmanları bir sorumlu eşliğinde kullanınız.
Hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmayınız.
Hastaneye giderken yanınızda sadece bir refakatçi olması yeterlidir. Daha fazla refatatçi gereksiz kalabalık meydana getirir bu nedenle sağlık personelinin rahat görevlerini yapmalarına engel olur.
Hastaneye yiyecek götürmemelisiniz.
Mobil cihazlarınızı sağlık kurumunda sessize alınız.
Ziyaretçiler, kendilerine verilen ziyaretçi/refakatçi kartını bulundurmalıdır.
Sağlık kurumunun işleyişiyle ilgili kurallara uyunuz. İltimas istemeyiniz.
Hastane görevlilerinin ikazlarını dikkate alınız.
Doktor sırasına saygı göstermeli, diğerleninin sırasını almamalısınız.
İlgili sağlık personeli dışında müdahalede bulunanlara müsaade etmeyiniz.
Hastane çalışanlarını haksız işlem yaptırmaya çalışmayınız.
Kartı olmayanlar hastanede refakatçi olarak kalamaz. Hasta odalarındaki yataklar temiz kullanılmalıdır.
Aydınlatmalar ve sular açık bırakılmamalıdır.

Telefondan Hastane Randevu Alma

İster cep telefon ile ya da sabit hattınızdan Alo 182 servis hattını çevirerek hastane randevu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil hekime görünecek kişinin Vatandaşlık numarasını görevliye belirteceksiniz

TC kimlik No’sunu belirttikten hemen sonra, sağlık hizmeti alacak hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra randevu zaman ve tarihi bildireceksiniz. Uygun olma durumu göz önünde bulundurularak sizlere bilgi aktarıp en son zamanı belirtiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gününü veyahut saatini başka zamana almak için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değiştirebilirsiniz.

İnternetten Randevu Alma Sistemi

Belirtilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde karşınıza gelen sayfadaki sizden istenen alanları doldurmanız gerekiyor. Üye olduktan sonra kullanıcı adınız ve şifreniz, eposta adresine iletiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevuyu ayarlayan kişinin değil sağlık hizmeti alacak bireyin TC kimlik numarasını web sitesine yazıyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu belirttikten sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak kişinin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini gireceksiniz. Herhangi bir ön bilginiz yoksa tavsiye talebinde bulunmak isterseniz Alo 182 hastane randevu hattını arayıp asistanlara danışabilirsiniz.

Hastane seçimi yapıldıktan sonra uygunluk durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz saat ve günü giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarih ya da zamanını başka zamana almak için bu web sitesinden uygun değişikliği yapabilirsiniz.