sakarya tozlu kent polikliniği

Ziyaretçilerimizin düzenli verilere pratik bir şekilde göz atabilmesi ve faydalanabilmesi gayesiyle uzun süren çalışmalar gerçekleştirdik. sakarya tozlu kent polikliniği sayfamızı incelerken paylaşılan ipuçlarını gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Daha sonra ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla sayfalarımıza erişebilmek isterseniz bu siteyi tarayıcınızın favorilerine ekleyin. İnternette istediğiniz her verinin mutlak bir detayını bizim sitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak hiç bu denli keyifli olmadı. Hastane verilerimiz aylık aktüel olup, devlet online randevu web sitesi & hastanelerin kendilerine ait sitelerinden alınmış veilerin derlenmesi ile oluşturulmuştur. Sitemizin son güncellenme tarihi: 21 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Akupunktur, Beslenme Uzmanı, Çocuk Alerjisi, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Ürolojisi, El Cerrahisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları, Hepatoloji, İmmünoloji, Nöroloji, Nükleer Tıp, Prostodonti, Radyodiagnostik, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Mikrobiyoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Doğumhane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon dataları verilmektedir.

Hastane servisleri, ilgi alanları

sakarya tozlu kent polikliniği-71

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkinlerin kalp koroner bypass ameliyatları yapılmaktadır.

Radyoloji: Dijital teknoloji ile, konvansiyonel yöntemlerde elde edilen görüntülere göre daha detaylı, inceleme süresi daha kısa, tanıda daha yeterli görüntüler elde edilebilmektedir ve bu görüntüler özel iş istasyonlarında deneyimli uzman doktorlar tarafından incelenmektedirler.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Check-up merkezi : Check up, henüz şikayete yol açmamış olası bir hastalığın tarama ile erken tanısıdır. Birçok hastalıkta erken teşhis kişinin yaşam konforunu artırarak, yaşam süresini de uzatacaktır. Standart bir check up’ta yapılması gereken testlerden birkaçı; kolesterol düzeyi, hepatit testi, elektrokardiyografi.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudumuzun herhangi bir bölgesinde meydana gelebilen, bakteriler tarafından oluşturulan ve bazıları bulaşıcı olabilen hastalıklardır. idrar yolu enfeksiyonundan ciddi hatta ölümcül olabilen AIDS’e kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanları tarafından tedavi edilir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, bazı akciğer rahatsızlıklarının erken tanısına olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının takibine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğerden kaynaklanan nefes alma sorunlarının değerlendirilmesi için ilaçlı solunum fonksiyon testleri yapılır. Uykuda solunum bozuklukları aritmi gibi sonuçları ile uyku hastalıkları arasında en dikkate alınması gereken hastalıklardandır. Obstruktif uyku apne sendromu sıklıkla görülenidir.

Hastanelerde bilmeniz gerekenler

sakarya tozlu kent polikliniği-00Işıklar ve sular açık bırakılmamalıdır.
Yattığınız klinikte teslim aldığınız ekipmanların kullanılmasında özen gösteriniz.
Çöpünüzü evsel atık kutusuna atınız. Şüplelendiğiniz durumla karşılaştığınızda en kısa sürede sorumluyu bilgilendirin.
Özel eşyalarınızı sizin için ayrılan dolabınızda derli toplu şekilde saklayınız.
Otomobilinizde kıymetli eşyalarınızı bırakmayın.
Tanımadığınız kişilerden yardımda bulunmalarını talep etmeyiniz.
Odanın temiz kalmasına özen göstererek tertipli tutulmasını sağlayın.
Odadaki tıbbi teçhizatları gözetmen gözetiminde kullanmaya özen gösterin.
Arabanızı kurumun otoparkında hastalara tahsis edilmiş kısımlara ve başkalarının araçlarının ilerlemesine mani olmayan şekilde park ediniz. Hastaneye giderken yanınızda yalnızca bir refakatçi olması doğru olacaktır. fazla refatatçi lüzumsuz kalabalık meydana getirir bu sebeple sağlık personelinin rahat çalışmalarına mani olur.
Hastanelere giderken randevudan en az 30 dk. önce giderseniz, gerekli evrak işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
Rahatsız olmadıkları sürece hastanelere giderken yanınızda çocuk götürmemelisiniz.
Mobil cihazlarınızı hastanelerde sessiz moda tutunuz.
Ziyaretçi olarak gelenler, kendilerine verilen refakatçi/ziyaretçi kartını takmalıdır.
Hastanenin kurallara uymaya dikkat edin. İltimas talebinde bulunmayınız.
Yangın çıkışlarını amacı dışında işgal etmeyin. Acil müdahale gerektiren durumlar haricinde öncelik istemeyiniz. Sağlık kurumlarının sizlere ait olduklarını ve sağlık çalışanlarının da size hizmet ettiğini unutmayınız.
Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakımın uygunluğuna göre planlanır.
Doktorların vizite sırasında rahat çalışılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları boşaltmaları gerekir.
Kadın Doğum servislerinde erkeklerin bulunması uygun değildir.
Odalardaki yataklar düzenli kullanılmalıdır.
Işıklar ve sular açık bırakılmamalıdır.

Telefondan Hastane Randevu Alma Servisi

Tercihinize göre isterseniz cep telefonunuzdan ya da sabit hattınızdan Alo 182 telefon numarasını çevirerek hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu alan kişinin değil de muayene olacak kimsenin Vatandaşlık numarasını operatörlere belirteceksiniz

TC kimlik numarasını verdikten sonra, sağlık hizmeti alacak kimsenin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini söyleyeceksiniz. Belli bir ön bilginiz yoksa istediğinizde ikamet ettiğiniz ile göre, gidilecek sağlık kurumları hakkında tavsiye veriliyor.

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra randevu saat ve günü kararlaştıracaksınız. Müsaitlik durumuna göre sizlere müsaitlik verip en uygun zamanı belirtiyorlar.

Aldığınız randevu gün ya da zamanını değiştirmek zorunda kalırsanız 182’den değişiklik yaptırabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Bağlantıdaki siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açtığınız ekrandaki gerekli bilgileri doldurmanız gerekiyor. Üye olduktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifreniz, eposta adresine gönderiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu alan şahsın değil hekime görünecek şahsın TC kimlik No’sunu sisteme yazıyorsunuz

Vatandaşlık numarasını verdikten hemen sonra, sağlık hizmeti alacak kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra uygunluk durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz saat ve günü seçiyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gün ya da saatini başka zamana almak isterseniz web sitesinden gerekli düzeltmeyi yapabilirsiniz.